(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
џаволи, ајде вечер да газиме и да го кренеме трофејот. ДВОЈНА КРУНА ГОДИНАВА!
се надевам ќе има одличен фудбал...
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Кои две титули ги имате оваа година ? Ја знам само за Премиер Лига
Комјунити Шилд. Победникот од Премиер Лигата и победникот од ФА Купот играат на почетокот на сезоната. Ман Јун ги победи на Челзи. Нешто како супер куп ќе му дојде ова.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.025
Поени од реакции
1.150
Честитки до сите матурантки / матуранти - навивачи на Манчестер Јунајтед, да ви се множат успесите како што му се множат на вашиот омилен тим титулите :back:

Некако ич не поминува времево ..... а мене веќе ме лупа адреналинот :vozbud:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Manchester The Champions!!
Прашање е само: Каде се ќе е шампион, одговорот следува вечерва.

Треба да одиграме одлично, максимално да се бориме за секоја топка, да не им дозволуваме простор за игра, да напаѓаме повеќе од нив, да правиме шанси, како што знаеме, треба да покажеме што знаеме, верувам ќе покажеме, ова ни е голема шанса.

Ајде, минутите и секундите брзо проаѓаат, се поблиску и поблиску е почетокот.
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.458
Поени од реакции
423
Честитки до сите матурантки / матуранти - навивачи на Манчестер Јунајтед, да ви се множат успесите како што му се множат на вашиот омилен тим титулите :back:

Некако ич не поминува времево ..... а мене веќе ме лупа адреналинот :vozbud:
Фала, фала. :pipi:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Честитки до сите матурантки / матуранти - навивачи на Манчестер Јунајтед, да ви се множат успесите како што му се множат на вашиот омилен тим титулите :back:

Некако ич не поминува времево ..... а мене веќе ме лупа адреналинот :vozbud:
ИСТОТО за СИТЕ НАШИ ајде за ДИПЛОМИ.

хехе ај оценка на аватарот :pos:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
Ај вечер сите што ќе излезат ќе се покажат во најдобро светло, него Сколс што ќе направи, го осеќам тоа, старото има да збесне, посебно за 99та ради жолтиот картон што не играше, сеа нели САФ му ветил дека ќе биде во првиот состав така да има да биде покољ, а па читам дека секаде овие ќумбињава лондонски се фаворити и со сила ги фураат, башка тоа што дрогба ќе ги потопел Јунајтед, кај им е прво финале има да изгубат, САФ знае како се игра во финале, башка има и финалисти во составот, а Роман има да цмиздри у сред Москва, кога на Лужники Рио ќе го крене пехарот, а овие плавиве ќе лежат на тревата разочарани и ќе патат и ќе се тешат : ај догодина :pos:
Јунајтед во душата и во срцето!

Long Live United Champions League Winners 2007/08 шо убаво изглеа а? :)
Ајде вечер да гинеме сите заедно со нашиве џаоли!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
само ради ова сумљам во победата на манутд :S

Се исполнува најголемата желба на рускиот милијардер Роман Абрамовиќ, неговиот тим ќе настапи во едно финале во Лигата на Шампионите и тоа токму на негово тло, во Москва.
ко на домашен терен да се, и 100% пичињата од челзи ќе бидат фаворизирани од страна на судиите. останува да видиме...

сепак, ПОБЕДА ЗА МАНУТД!

иначе, можните состави:
Можни состави:

Манчестер Јунајтед: Ван Дер Сар, Браун, Фердинанд, Видиќ, Евра, Роналдо, Парк, Сколс, Карик, Руни, Тевез.

Челзи: Чех, Есиен, Карваљо, Тери, Кол (Бриџ), Макелеле, Балак, Лампард, Кол, Калу, Дрогба.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
mene ne mi se dopaga koga ke dademe gol i posle celo vreme se branime.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.691
Поени од реакции
11.092
иначе, можните состави:
Можни состави:

Манчестер Јунајтед: Ван Дер Сар, Браун, Фердинанд, Видиќ, Евра, Роналдо, Парк, Сколс, Карик, Руни, Тевез.

Челзи: Чех, Есиен, Карваљо, Тери, Кол (Бриџ), Макелеле, Балак, Лампард, Кол, Калу, Дрогба.
Исто и овдека :)

Man Utd vs chelsea
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom