(Стара) Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Секоја сезона исто!
Абе сфатете дека Роналдо не оди никаде!!!
Па шо сакат нека изјавуват!
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
- Не сакам да ветувам нешто што не е наполно сигурно, но ние сме најбогатиот клуб на светот и можеме да си дозволиме купување на таков фудбалер, изјави Калдерон, кој вети дека ќе донесе некоја од најголемите ѕвазди, како Роналдо или Кака, но досега не се случи тоа.

Извор:ГЛУПОСТ.цом.мк
Галактичари....Ел Галактикос..... ЕЛ МЕСЕЧАРИКОС.... ДОБРО бе до кога ќе уништувате тимови и само ѕвезди ќе купувате, не ја научивте лекцијата дека тим од ѕвезди не го бива ?
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Кој вели дека е незадоволен од статусот?И сеуште во Реал веруваат дека се најбогат клуб?Во облаци се сеуште.Манчестер во последните 2 децении е најбогат а Реал не е воопшто блиску до достигнување на Јунајтед.Со освојување на Примера а слаб успех во ЛШ не можат да ги достигнат Јунајтед ни во освоени титули па ни во богатство.
:pos::pos::pos: стварно ме насмеа...погледни ја статистиката:
Манчестер Ј: 17 пати шампиони во Премиер,11 пати шампиони во ФА Купот,2 пати во Лига Купот,2 пати во Лига на Шампиони а клубот е основан во 1878 година.
Реал М:31 пат-Примера Дивисион,17 пати-Копа Дел Реј,9 пати Лига на Шампиони,а клубот е основан 1902 година

Уште ли мислиш дека Манчестер има повеќе трофеи?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Добро де појќе титули имате.А во Шпанија некој друг освен Реал можел да му ја загрози позицијата?Освен Барса понекогаш.Во Англија има многу тимови што биле шампиони а не како во Шпанија 2 екипи 2 века господарат.И Манчестер не е основан 1878.Тогаш е основан Њутн Хит, претходник на Манчестер.И тогаш клубот бил основан и се борел во пониските лиги за да стигне до врвот.А не како Реал кралски клуб со полни џебови од почетокот.Манчестер исто како Реал е основан 1902 година под тоа име.А Њутн Хит 1878.И Манчестер стигнал на врвот како најбогат клуб без друга помош,а Реал и крал и кралица има што владеат со него и пак не е најбогат.Купувајте вие само ѕвезди и тие титулите шо си ги пишал ќе си останат во историјата да си ги гледате, а Манчестер ќе освојува.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
:pos::pos::pos: стварно ме насмеа...погледни ја статистиката:
Манчестер Ј: 17 пати шампиони во Премиер,11 пати шампиони во ФА Купот,2 пати во Лига Купот,2 пати во Лига на Шампиони а клубот е основан во 1878 година.
Реал М:31 пат-Примера Дивисион,17 пати-Копа Дел Реј,9 пати Лига на Шампиони,а клубот е основан 1902 година

Уште ли мислиш дека Манчестер има повеќе трофеи?
Епа во лига во која само Барселона е единствен конкурент мора некој да ги има повеќето титули.
 
F

fantomX

Гостин
Најбогат клуб, а?

Манчестер Јунајтед во долгови
„Црвените ѓаволи“, кои беа прогласени за најскап фудбалски клуб, имаат долг од 760 милиони фунти
Англиските медиуми изнесоа информација дека најскапиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед има долг од 760 милиони фунти. Ниту евентуалните титули во Премиер лигата и во Лигата на шампионите нема да можат да ја покријат загубата на сопственикот на „Црвените ѓаволи“, Малком Глејзер.
Изминатата финансиска година Јунајтед ја заврши во минус од 59 милиони фунти, што беше чекор напред со оглед на тоа што пред две години загубата изнесуваше 135 милиони фунти.
Американскиот бизнисмен подигнал кредит за да осигура поголем дел од парите за закупување на тимот, но загубите донеле долг кон кредиторите од цели 764 милиони фунти, како и уште 56 милиони, кои беа потрошени за нови играчи.
Инаку, Манчестер Јунајтед сезонава продаде рекордни 64 500 годишни билети, а оствари и солиден приход од ТВ правата. Интересно е што втора година по ред списанието „Форбс“ го прогласи овој премиерлигаш за најскап фудбалски клуб, проценет на 1,8 милијарди долари.
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=6186
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Најбогат клуб, а?

Манчестер Јунајтед во долгови
„Црвените ѓаволи“, кои беа прогласени за најскап фудбалски клуб, имаат долг од 760 милиони фунти
Англиските медиуми изнесоа информација дека најскапиот фудбалски клуб Манчестер Јунајтед има долг од 760 милиони фунти. Ниту евентуалните титули во Премиер лигата и во Лигата на шампионите нема да можат да ја покријат загубата на сопственикот на „Црвените ѓаволи“, Малком Глејзер.
Изминатата финансиска година Јунајтед ја заврши во минус од 59 милиони фунти, што беше чекор напред со оглед на тоа што пред две години загубата изнесуваше 135 милиони фунти.
Американскиот бизнисмен подигнал кредит за да осигура поголем дел од парите за закупување на тимот, но загубите донеле долг кон кредиторите од цели 764 милиони фунти, како и уште 56 милиони, кои беа потрошени за нови играчи.
Инаку, Манчестер Јунајтед сезонава продаде рекордни 64 500 годишни билети, а оствари и солиден приход од ТВ правата. Интересно е што втора година по ред списанието „Форбс“ го прогласи овој премиерлигаш за најскап фудбалски клуб, проценет на 1,8 милијарди долари.
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=6186http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=6186
a be mozda e vo dolgovi Glejzer ama najskap tim momentalno sme.osvojuvame trofei.najdobriot igrac na denesnicata go imame koj site go sonuvaat vo svoite timovi.ama izlgeda ce sonuvaat uste 10 god.treba poveke nesto.ne spored mene
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Добро бе, Глејзер што имал долгови тоа не значи дека само кон Манчестер се насочени, се занимава и со Тампа Беј Буканерс ( Букс, НФЛ ) па според американски извори таму ги оставил парите. :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Кој вели дека е незадоволен од статусот?И сеуште во Реал веруваат дека се најбогат клуб?Во облаци се сеуште.Манчестер во последните 2 децении е најбогат а Реал не е воопшто блиску до достигнување на Јунајтед.Со освојување на Примера а слаб успех во ЛШ не можат да ги достигнат Јунајтед ни во освоени титули па ни во богатство.
Што зборуваш бе ти се гледа дека врска немаш од фудбал. Знаеш ли колку пати има Реал освоено лига на шампиони а колку пати Манчестер?? А за примера да не правиме муабет :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.675
Поени од реакции
9.291
Што зборуваш бе ти се гледа дека врска немаш од фудбал. Знаеш ли колку пати има Реал освоено лига на шампиони а колку пати Манчестер?? А за примера да не правиме муабет :)

ok e ima 9 tituli vo LS i 31 vo spansko.respekt do niv.ama koga se osvoeni tie vo LS.poslednata im e 2003 mislam.pred toa???vo spansko koj im se konkurenti za titulata??? uste vi 35 kolo ja krenaa.2 mesto vo spanija villareal,2 mesto vo anglija celzi.praj sporedba.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
ok e ima 9 tituli vo LS i 31 vo spansko.respekt do niv.ama koga se osvoeni tie vo LS.poslednata im e 2003 mislam.pred toa???vo spansko koj im se konkurenti za titulata??? uste vi 35 kolo ja krenaa.2 mesto vo spanija villareal,2 mesto vo anglija celzi.praj sporedba.
Ти рече дека никогаш немало да ги надминеме Манчестер со титули,а не си знаел дека Реал има многу повеќе титули од Манчестер туку ај доста е.. :),тоа ми беше зборот.. ок е сега веќе знаеш :pos:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Реал можда е бил подобар, сега не е, секоја година испаѓа во 1/8 финале, жал ме фати више, иначе за Реал сум од Шпанско, ама СрРулз, во Шпанија можда можат Ваљадолид да го млатат, ама затоа не можат појаки тимови од Европа.

Абе само уште една недела до...... :vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom