Македонија - внатрешни случувања (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Shellshock nam67
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.496
Поени од реакции
69.094
Тоа кај мене во маало е уште ништо неам слушнато..дај кажи нешто ..изглеа ќе треба околу ентер да се движиме поише.
Ете има погоре.
Абе во ентер идат овие цел ден гејмаат. Од Долно Нерези се...
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ова не е војна ова се испади/немири или шо викаат на запад Riots! Толку посакуваме да бидеме како Западот па еве сега си личиме уште повеќе. Се чудев што се случува во Париз, Лондон ама еве и Скопје стана такво и нема враќање назад. Барем не ако се остане како што е до сега. Побарајте на јутуб тепањето французи од арапи и црнци во париз е секојдневие исто и на белци во америка.Затоа без гајле нема да има војна само спремете се дефинитивно за наш дел од градот и нивен дел од градот, за засилено полициско присуство на секој јавен настан и можни инциденти при такви манифестации. Тоа е тоа.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
У ентер влегле 10 души збичкуеле деца. Срамота !
Па ај нека тепаат некој на кој му е гајле за националност бар па да не ми е до толку, вака децата што им биле криви или должни ?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.496
Поени од реакции
69.094
Дурим и компанија ?
Тие што ги набројаа и на претходниот напад...

Живеат во Долно Нерези, а има некаде и во еден од Карпошиве (незнам точно кој) али има една група што напаѓа и кај зоолошка и кај ентернет...

Полицијата ги знае, плус сто пати се тепани ама дур не им опнат казни ќе продолжат со ова...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Тие што ги набројаа и на претходниот напад...

Живеат во Долно Нерези, а има некаде и во еден од Карпошиве (незнам точно кој) али има една група што напаѓа и кај зоолошка и кај ентернет...

Полицијата ги знае, плус сто пати се тепани ама дур не им опнат казни ќе продолжат со ова...
карпош е мирен,козле мирно,капиштец мирен!!! Ако се од нерези тие,ќе нападнеле и таму....
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.737
Поени од реакции
9.863
ee курви едни..абе како ги бираат децата и тоа се 15 години..пичици (y)
Све по список да ви ебам албанска гнасна!
И кој кур ова бе на форумов како гугл транслејт сте пишеш ШИИПТАР албанецка преведува..не се лигавете !
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.496
Поени од реакции
69.094
карпош е мирен,козле мирно,капиштец мирен!!! Ако се од нерези тие,ќе нападнеле и таму....
Прашај дали е мирно во Нерези. Шетале со шипки по улица, другарка моја неможе да си оди безбедно, татко и ја чека на автобуска за да ја собере...
 
Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Прашај дали е мирно во Нерези. Шетале со шипки по улица, другарка моја неможе да си оди безбедно, татко и ја чека на автобуска за да ја собере...
на 5 минути од нерези сум,а нема ништо навака..тоа ми е чудно..... иначе зависи за каде у нерези..последна 57 неможат да нападнат,ризично им е таму....сигурно доле кај општината кајшто е сега,сигурно таму шерифуваат
 

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Нека научат малку нашиве од париската полиција, мада французите јадат ќотек секој ден од арапите и црнците...ова е клип од една успешна акција. Толку е работата отидена од контрола што нема решение освен ако треба да идеш со тој автобус што проаѓа кај нив да не одиш со тој автобус, ако треба да поминеш низ некоја улица во нивно маало не проаѓај.
Акцијата Почнува од 00:42
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ноќта кон саботата скопската полиција регистрирала повеќе насилства, во кои едно момче на улицата „Рузвелтова“ во централното градско подрачје е прободено со нож, а во другите случаи се регистрирани употреби на разни видови оружје.

Околу 02,30 часот во Скопје на улицата „Рузвелтова“, 25-годишен скопјанец по претходна расправија, од 23-годишен сограѓанин бил повреден со нож во левата страна на градниот кош. Напаѓачот избегал од местото на инцидентот, а полицијата трага по него и работи на расчистување на случајот. Повреденот момче е згрижено во Градската општа болница Скопје, а неговата состојба е стабилна.

Во петокот навечер, околу 20,20 часот, скопската полиција добила известување дека на улицата „Цветан Димов“ во скопската населба Чаир, четири лица се инволвирани во меѓусебна тепачка, при што едно од нив извадило нож во намера да се пресмета со противниците. При брзата интернвенција на полицијата приведено било осомничено 17-годишно момче, кај кое полицијата открила нож со дрвена рачка со сечило од 8 цм и боксирач, за што му е поднесена соодветна пријава.

Претходно во петокот, околу 17 часот, во Скопје на улицата „М.К.У.Б.“ поточно кај автопералната „Муча“, исто така, во скопски Чаир, настанала расправија меѓу две лица, а по само 15 минути на местото пристигнала група од 15 помлади лица коишто ги повикал едниот од учесниците во кавгата. Откако вработен од автопералната им укажал да не се расправаат пред објектот, едно од лицата му пришло и почнало да го удира со тупаници во главата, а потоа и другите лица почнале да го удираат со тупаници и клоци. Во еден момент едно од лицата извадило пиштол и испукало два куршума во воздух, а потоа оружјето го вперило кон врабтоениот во автопералната, но во намерата да го застрела бил спречен од друго лице, по што побегнале од местото на инцидентот. Припадниците на полициската станица Чаир преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, наведуваат од МВР.

Во петокот, исто така, околу 18 часот, во Скопје на улицата „Лазар Личеновски“, четири неидентификувани лица на мостот „Гоце Делчев“ неколку стотина метри од зградата на Владата, нападнале две 15 и едно 17-годишно момче од Скопје. Децата се движеле по мостот во правец на Влада на РМ, кога биле пресретнати од лицата, и тоа две лица од напред, а две лица од одзад, кои без повод и причина физички ги нападнале удирајќи ги со клоци и тупаници, а еден од напаѓачите ги удирал со метална шипка, при што двете помлади момчиња се здобиле со видливи повреди во пределот на лицето и главата./крај/мвр/сн

http://www.time.mk/read/dd68cb4d56/62594dd63e/index.html
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.496
Поени од реакции
69.094
на 5 минути од нерези сум,а нема ништо навака..тоа ми е чудно..... иначе зависи за каде у нерези..последна 57 неможат да нападнат,ризично им е таму....сигурно доле кај општината кајшто е сега,сигурно таму шерифуваат
Ризично им е, ама се шуњаат и таму, после пералната, и надоле по уличката, па под мостот на тој дел од кејот...
Другарка ми ги видела...
 

laceso

Zoomj †
Член од
17 мај 2011
Мислења
422
Поени од реакции
318
супер ја исполнија квотата на малтретирања, вечерва или утре најкасно треба да се ликвидираат двојца унаказени сурати за возврат.
и од понедељак трет круг.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Тоа кај мене во маало е уште ништо неам слушнато..дај кажи нешто ..изглеа ќе треба околу ентер да се движиме поише.

EDIT:Не го видов на Mjolnir написот.
И мене ми е у маало, како нема никој приметено дека се собираат групи за тепање ме интересира ?
Бар да се организираме да обезбедиме малце маалово, нема смисла 15 годишни деца да бидат претепувани, да неможеш син/ќерка/брат/внук или било што до продавница да пратиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom