Врска со постара жена/постар маж

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
незнам али мене многу ме нервира кога ќе видам постар маж со некоја јака, згодна, млада цура.... ми иде на клоци да го дигнам :D
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Повеќето жени кога веќе стануваат зрели, поминале низ повеќе перипетии во животот сметаат дека врска со повозрасен партнер повеќе би им одговарала, сметајќи дека истиот веќе проживеал дел од животот, има поголемо искуство и полесно ќе ја свати и разбере...
Меѓутоа од самиот тој момент на такво размислување жената веднаш мава в дабица, класифицирајќи ги мажите на тој начин...Повеќето години не значат дека му донесле ум на конкретниот, затоа што тој е истиот а годините му се повеќе...
Човек на 20 може да биде попаметен и посериозен од некој на 40 па и 50...Годините само не носат во погрешна проценка и заблуда..
А за мажите кои се вплеткуваат со далеку помлади девојки, едноставно психологијата по 100 пат докажува , дека истите се впуштаат докажувајки си себеси дека сеуште се млади, силни, енергични и посакувани...А истите, напротив се плитки и неиживеани "деца".
Има надеж значи :smir:
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Nemam nisto protiv takvite vrski kakva i da e razlikata vo godinite.
Eden e zivotot i treba da se misli na toa sto se slucuva sega a ne sto ce se desi za 5,10 ili 15godkoga ce se podostari.Znaci ako na nekoj mu e poubavo so mnogu pomlad ili postar pertner ne treba voopsto da se zamara sto ludjeto ce kazat ili mislat za toa.

Pred nekoj den procitav:po 8 godisna vrska decko i devojka stapuvaat vo brak. Na samoto vencavanje koga kazuvaat deka mladata e 5 godini postara celata rodbina ostanuva so poluotvorena usta.Posle celata svadba gi ozboruvaat mladite za toa.Katastrofa.A nikoj ne kazuva kako tie ubavo se slagaat,kako se istomislenici,kolku se sakaat i sl..Zamislete kakva katastrofa.

No narodot e takov.Sepak ludje sakajte se i zivejte onaka kako vi odgovara :eek:lee:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако се најдат на исто ментално ниво (што не секогаш е одредено според бројот на години), тогаш не гледам зошто би имало проблем.
Ова секако важи за возрасни луѓе, што го напуштиле периодот на пубертет, и веќе не растат, туку само созреваат, зошто не оди 15годишно девојче да е во врска со 25 годишен маж, на пример, затоа што она е дете, а он маж. Како што старее човек, годините прават се помалку разлика. Ако им се совпадне менталниот склоп+степенот на зрелост, тогаш е океј.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
хм,дилеми......љубов..........пак дилеми

дечко ми е постар од мене 7 год и 2 месеци ама мноооооогу си се сакаме и тоа не ни пречи,он е забавен и нормално си излегуваме сегде и се ни е супер,тоа воопшто не се ни приметува....заедно сме веќе една година и преубаво ни е.:back: сепак јас понекогаш имам дилеми околу бројката, но неможам да прекинам зошто мн си се сакаме,:toe:
вие што мислите за тоа??????????????
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Па седум години разлика според мене е прифатлива разлика,така да,уживај,ич не се замарај со разликата во годините,ако ти е тебе убаво ич немој да се секираш и да си ја тупиш главата дали да му раскинеш на дечкото поради разликата во години...ако си малолетна можно е да имаш проблеми со мама и тато ( освен во случај да ја имаш та среќа да имаш ептен либерални родители ),а ако си над 18 немаш гајле.Само ради разликата во години немој никако да размислуваш да ја прекинеш врската.Го имаш мојот „благослов",ако воопшто ти треба „благослов" од некој.
П.С. Сега додека го пишев постот ми текна на онаа песната:
Зар седум години,да прават проблеееми,
меѓу шест и осум празно остааави.:):):)
 
A

Antigona

Гостин
Diskriminacija

Ako ti e ubavo so nekogo - nema vrska kolku godini ima. Bitna e osobata a ne godinite. Mozam da sfatam deka vo Makedonija takvite raboti se malce cudni ama nema vrska... Jas sum so edna mnoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooogu interesna osoba kojasto ima 40 godini vekje tri godini (izgleda kako da ima 26) a jas gi imam 22... Mnogu ni e ubavo i super se slagame. Zivot!!! Poglednete gi Kaliopi i Vasil :)

:mrgreen:

А уште ли си во врска со истата особа ?
 

whenURdown

увезена пломба за петтка доле десно
Член од
6 март 2012
Мислења
56
Поени од реакции
24
vo kurac pojce. od ko sum bil 10 me palat 30+ nakaj 35 max. sega 18 sum i ako znaj nekoj kaj se naogaat tie ribi kazuvajte :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
незнам али мене многу ме нервира кога ќе видам постар маж со некоја јака, згодна, млада цура.... ми иде на клоци да го дигнам :D


А сега кога порасна? :)
 
A

Antigona

Гостин
хм,дилеми......љубов..........пак дилеми

дечко ми е постар од мене 7 год и 2 месеци ама мноооооогу си се сакаме и тоа не ни пречи,он е забавен и нормално си излегуваме сегде и се ни е супер,тоа воопшто не се ни приметува....заедно сме веќе една година и преубаво ни е.:back: сепак јас понекогаш имам дилеми околу бројката, но неможам да прекинам зошто мн си се сакаме,:toe:
вие што мислите за тоа??????????????

 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831
moze moze nemam predrasudi tuka
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Ти мислиш мала мала она 7-мо одделение xD

Он топик имам одено и со милфици 30 годишни и со 18 годишни средношколки ..... двете се топ :)
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.304
mother l Like to Fuck(MILF) priceless
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.120
Поени од реакции
10.877
Ти мислиш мала мала она 7-мо одделение xD

Он топик имам одено и со милфици 30 годишни и со 18 годишни средношколки ..... двете се топ :)
да де ти ја мислиш мала а она више му дала :ROFLMAO:

до сеа сум немал искуство со постара али искрено се палам на 30-35 годишни мх мх мх
и би сакал така со искусна да ме размрда убаво доста само јас дрмам :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom