Врска со постара жена/постар маж

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Секогаш е поинтересно со постар партнер кој што го видел свет... :wink:

 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Во една врска воопшто не ми се важни годините седодека постои тоа што треба да постои.Не ми се допаѓаат размислувања од типо она има постар дечко ок е.Ама ако он има постара девојка не е ок.Зашто може еден 30 годишен дечко да има 20 годишна девојка а обратно не може.
Абе не дека не може ама тоа е најчесто така генерално прифатено од општеството. Некои се сложуваат со тоа без сами да размислат зошто и едноставно само ги прифакаат мислењата и реакциите на другите наоколу нив. Ама од друга страна пак, има некоја причина зошто некои луге така размислуваат...А тоа е...
...затоа што во поголемиот дел случаи жените побрзо созреваат од мажите (и тоа е факт), така да во случај на 30 годишен + 20 годишна има повеке шанси нивното ниво на созреаност да биде горе-долу тука-така некаде. Додека во обратна ситуација, ретко би се нашла 30 годишна која би трпела 20 годишен, особено во тие години кога тој сеуште созрева. (Секако дека има исклучоци, но пак ке кажам..тоа сепак се само исклучоци од поголемото мнозинство ситуации.)
Ама затоа пак, нема да ме изненади друга ситуација ако таа има 40 а тој 30 години. Во таа комбинација дефинитивно е полесно да се најде некоја заедничка средина на нивните интереси.:smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Абе не дека не може ама тоа е најчесто така генерално прифатено од општеството. Некои се сложуваат со тоа без сами да размислат зошто и едноставно само ги прифакаат мислењата и реакциите на другите наоколу нив. Ама од друга страна пак, има некоја причина зошто некои луге така размислуваат...А тоа е...
...затоа што во поголемиот дел случаи жените побрзо созреваат од мажите (и тоа е факт), така да во случај на 30 годишен + 20 годишна има повеке шанси нивното ниво на созреаност да биде горе-долу тука-така некаде. Додека во обратна ситуација, ретко би се нашла 30 годишна која би трпела 20 годишен, особено во тие години кога тој сеуште созрева. (Секако дека има исклучоци, но пак ке кажам..тоа сепак се само исклучоци од поголемото мнозинство ситуации.)
Ама затоа пак, нема да ме изненади друга ситуација ако таа има 40 а тој 30 години. Во таа комбинација дефинитивно е полесно да се најде некоја заедничка средина на нивните интереси.:smir:
Добро јас онака како пример ги дадов годините.Може да биде и 40 годишна жена со 30 годишен маж ама пак ќе има остри критики од општеството.Ретки се тие што нема да осудуваат.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Јас сум 23.
Таа 27.
Две години сме заедно.Многу работи пројдени и поминати.Добро е....
И јас имав некои стереотипи околу тоа...ама надвладеав.
За сексот....најискрено,испадна јас да ја учам неа на некои работи...:kesa:

 
D

devojcence

Гостин
jas licno ne bi idela so decko nad30 godini nekako mi e glupo.a mi se pustale 35 godisni znaci ne 30 sto e pomalku.od pricina sto mislam deka tie godini ponataka ke se precka.mozebi sega nema da se primetuvaat ali podocna mozebi.i razlika vo svakjanja i iskustvo i sl. ali najvekje zavisi na koja vozdast se ako e devojceto 18 a toj 30 nelici na niso .ili ako e maskoto 25 a zenata 35. za 15 godini ke pravime muabet:PP jas najcesto idam so vrsnici ili do nekolku dogini razlika .i nemora da znaci deka ako nekoj ima 30 ili 35 deka e popameten ili poiskusen ili podobar.se zavisi do covekot ne do godinite.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не гледам зошто годините би претставувале пречка за врска. Добро сега, нормално до одредена граница, али сепак ако си се компатибилни двајцата, ако се сакаат, ако им иде добро, не гледам зошто би било битно дали е он или она постар/а.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
mislam oti poveke od 5-6 godini ne e ubavo posebno pa ako zenskoto e postaro.aj koga se mladi pak kolko tolko biva ama posle na nisto ne lice
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Комшијата мој иде со една 7 години постара од него.
Инаку за мене теткици никогаш не се на одмет, ама треба да се во форма.:star:
Лол во никој случај не би одел со некоја 7 години постара од мене,нема логика тоа за мене.. :pos::pos::pos:
 

cacikr

K@ŧ€ň©€ŧǾ
Член од
4 јануари 2008
Мислења
452
Поени од реакции
8
Нема ништо чудно во тоа да се оди со постари.Ете јас на пример одев со 7 години постар од мене и ништо не беше страшно,а мајка ми и татко ми се 12 години разлика(татко ми е постар)и ене ги ништо не им фала,ама знаат од време на време да се подскараат но не е толку страшно супер се:pipi:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Лол во никој случај не би одел со некоја 7 години постара од мене,нема логика тоа за мене.. :pos::pos::pos:
Не си по сексот а?

Нема ништо чудно во тоа да се оди со постари.Ете јас на пример одев со 7 години постар од мене и ништо не беше страшно,а мајка ми и татко ми се 12 години разлика(татко ми е постар)и ене ги ништо не им фала,ама знаат од време на време да се подскараат но не е толку страшно супер се:pipi:
некој од 22 да оди со некоја од 15.. тоа не само што е нелегално, туку дечкото ти бил тежок опинок.
Боже чувај што се нема.
 
V

Viktoranius

Гостин
А замисли 17 годишен да оде со 22 годишна ?
Имам другар таков, моја генерација е а оди со девојка 5 години поголема од него. Јебига се сакат кој им може нешто ?
 
Член од
17 март 2008
Мислења
157
Поени од реакции
2
mene ic ne mi smeta vozrasta...ic ne gleam spored godinite...sum imal vrska so 3 god postara od mene i mn mi bese ubavo...nekoi pa mnogu pazat na godinite...maximum 1 god pomal decko od mene inace nema sansi...toa se cisti gluposti...bar spored mene:)
 

Sturmgewehr

gadget
Член од
9 март 2008
Мислења
537
Поени од реакции
35
jas imav vakvo iskustvo sega pred nekoe vreme so 8 godini postara ali ne izgledase taka taa duri i pomlada od mene izgledase hehehe
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Повеќето жени кога веќе стануваат зрели, поминале низ повеќе перипетии во животот сметаат дека врска со повозрасен партнер повеќе би им одговарала, сметајќи дека истиот веќе проживеал дел од животот, има поголемо искуство и полесно ќе ја свати и разбере...
Меѓутоа од самиот тој момент на такво размислување жената веднаш мава в дабица, класифицирајќи ги мажите на тој начин...Повеќето години не значат дека му донесле ум на конкретниот, затоа што тој е истиот а годините му се повеќе...
Човек на 20 може да биде попаметен и посериозен од некој на 40 па и 50...Годините само не носат во погрешна проценка и заблуда..
А за мажите кои се вплеткуваат со далеку помлади девојки, едноставно психологијата по 100 пат докажува , дека истите се впуштаат докажувајки си себеси дека сеуште се млади, силни, енергични и посакувани...А истите, напротив се плитки и неиживеани "деца".
 
Член од
20 јуни 2008
Мислења
41
Поени од реакции
1
...toa, sho gi boli najchesto, sredovechnite zeni, poradi faktot deka mazite odat so pomladi zeni, ne bi trebalo nuzno da bide prichina deka mazite se nedokvakani, tuku prichinata e na drugo mesto, sekako...vo korist na pomladite zeni, a za zenite deka baraat povozrasni partneri, ne sum siguren i neznam, se zavisi dal se zenite podostareni ili pomladi...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom