Помош за избор на лаптоп

Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Eпа дај предложете од кај да си земам лаптоп
АМЦ имаат лоша репутација како фирма која има многу лоши сервис услуги. Производот што го нудат не можеме никој да знаеме каков е, може да ти се погоди, а може и не. Проблемот настанува ако не ти се погоди, ќе скапеш по сервиси, тешко дека ќе ти го заменат со друг (зашто обично имаат по неколку или по еден модел само), нервози еден куп и ќе ти се одмили на крај.
Јас ако сега би купувал, веројатно би земал Леново. ThinkPad Т420 или слично. Кај нас слабо има „Тинкпеди“, ама видов еден во Нико за околу 33-34.000. Ама овие се повеќе наменети за работа, најверојатно имаат инегрирана графичка, а тебе ако ти е за вртење по некоја игрица побарај некоја друга серија.
Пак ќе кажам, може и да ти се погоди. Јас еве мојов лаптоп, го терам од октомври 2007, го купив од Грција, Acer 5920G и немам намера да го мењам. Го сакам!:love:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Eпа дај предложете од кај да си земам лаптоп
Јас би ти препорачал СЕТ компјутери, Нико, Анхоч. Купилаптоп се жива превара, јас не би стапнал веќе таму, а ТНТ се скапи. Твое е да одлучиш. А за АМЦ немам добар коментар. :D
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Јас би ти препорачал СЕТ компјутери, Нико, Анхоч. Купилаптоп се жива превара, јас не би стапнал веќе таму, а ТНТ се скапи. Твое е да одлучиш. А за АМЦ немам добар коментар. :D
Човек Лаптопите се секаде исти одвен во купилаптоп. Шо од Сет ако земеш лаптоп тој специјално за сет да не е произведен, или пак за Амц или Тнт ?
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Кој е подобар меѓу Dell Inspiron n5110 i5 и HP Probook 4530s исто со i5 процесор? HP ме влече некако повеќе ради дизајнот пошо Dellov ми е некако ептен класика и со лош дизајн ама нејќам да избрзам и да се заебам па добро би ми дошло мислење од некој што се разбира поише.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Кој е подобар меѓу Dell Inspiron n5110 i5 и HP Probook 4530s исто со i5 процесор? HP ме влече некако повеќе ради дизајнот пошо Dellov ми е некако ептен класика и со лош дизајн ама нејќам да избрзам и да се заебам па добро би ми дошло мислење од некој што се разбира поише.
Инспиронот на Дел е многу лоша изработка, употребени се доста евтини материјали, тастатурата не ми се допаѓа ич кај делот. Ха пе то ти е подобар. Делот многу се расклапува, многу се раскрцува, некако штозанм, мое мислење ти де да си го земеш ха пе то многу подобар дизајн има и многу поцврст е за разлика од делот, а да и тастатурата му е многу покомотна.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Човек Лаптопите се секаде исти одвен во купилаптоп. Шо од Сет ако земеш лаптоп тој специјално за сет да не е произведен, или пак за Амц или Тнт ?
Ne be servisot ne cini, proizvodite se skloni kon rasipuvanje uste vo prvite 6 meseci, ima mnogu slucai do sega sto me slusnale kade nekoj kupuva televizor od amc od 1000 evra i mu se rasipuva za 1 nedela i posle na servis go ebavaat uste 2 meseca, ne daj boze kazi mi kako bi ti bilo na tebe takvo nesto da ti se sluci, zatoa ne go preporacuvame amc
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Ne be servisot ne cini, proizvodite se skloni kon rasipuvanje uste vo prvite 6 meseci, ima mnogu slucai do sega sto me slusnale kade nekoj kupuva televizor od amc od 1000 evra i mu se rasipuva za 1 nedela i posle na servis go ebavaat uste 2 meseca, ne daj boze kazi mi kako bi ti bilo na tebe takvo nesto da ti se sluci, zatoa ne go preporacuvame amc
Хммм може што знам јас сум немал такво искуство, барам телевизор не сум купил од Амц, за другото сум задоволен, Лапптоп земав пред 3 год Dell до ден денешен немала никаков проблем, еве сега пред 6 месеци земав друг Лаптоп Asus мака нема. Што знам имам купувано и доста други производи од кај нив хардверски делови никој до сега немал никаков проблем, а сега телевизорите ако им се шкарт роба може. За другото сум прилично задоволен.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Хммм може што знам јас сум немал такво искуство, барам телевизор не сум купил од Амц, за другото сум задоволен, Лапптоп земав пред 3 год Dell до ден денешен немала никаков проблем, еве сега пред 6 месеци земав друг Лаптоп Asus мака нема. Што знам имам купувано и доста други производи од кај нив хардверски делови никој до сега немал никаков проблем, а сега телевизорите ако им се шкарт роба може. За другото сум прилично задоволен.
Не не само телевизорот како пример ти го наведов сите производи си имаат своја мана нели како ке ти се погоди јас не викам дека на сите што ке купат од амц дека ке им се расипе, туку ако купиш нешто од амц и не дај боже да ти се расипе ке си имаш мука со сервисот на амц зошто е нај SHIT од сите мак фирми (општо познат факт)
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Јас би DELL-ов од првава страна на каталогов, 32 000 али имаш 5 години гаранција и dell e dell:D .
И што значи Dell е Dell? И Сони уште ќарува на луѓе што се палат дека Сони си е Сони.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Јас би DELL-ов од првава страна на каталогов, 32 000 али имаш 5 години гаранција и dell e dell:D .
И ти би делот и би јадел гомна само како прво конструкцијата на инспоронот им е срање невидено и како второ и најважно со и5 на интел вга ќе ти сецка јутјуб. Ха пе то е бољи имаш 6490 со 1гб гддр5.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
И ти би делот и би јадел гомна само како прво конструкцијата на инспоронот им е срање невидено и како второ и најважно со и5 на интел вга ќе ти сецка јутјуб. Ха пе то е бољи имаш 6490 со 1гб гддр5.
Зашто е срање инспиронот?
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
445
Зашто е срање инспиронот?
Го имаш ли користено ? Ако го немаш да ти појаснам зошто имам искуство со него. Лаптопов е изработен од неквалитетна евтина пластика, целиот крца и екранот многу ми се клати, друго тастатурата катастрофа, едно копче стискаш три околу него пропаѓаат. Многу неквалитетна изработка. Јас имам Дескотп Делл Востро, презадоволен сум од него ама инспиронот катастрофа.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Го имаш ли користено ? Ако го немаш да ти појаснам зошто имам искуство со него. Лаптопов е изработен од неквалитетна евтина пластика, целиот крца и екранот многу ми се клати, друго тастатурата катастрофа, едно копче стискаш три околу него пропаѓаат. Многу неквалитетна изработка. Јас имам Дескотп Делл Востро, презадоволен сум од него ама инспиронот катастрофа.
Деновиве треба да купам Дел Инспирон затоа прашувам i5/6RAM/640HDD/Nvidia 525M 1GB
 

Kajgana Shop

На врв Bottom