Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Барем за ракометов е лесно, подобро со дрвата да играш во двор отколку со некои кои мислат дека 'ракомет' е таткото на Јети... Не научивме дека играч се станува со силни натпревари, а не со аматерски. Сениорската ракометна репрезентација на Бугарија е послаба од пола пензионерски друштва во Македонија, да не правиме муабет па за овие децава. : )
Знам, али политиката меша прсти секаде.

И побратимиве наши незнаат да играат кошарка, (освен ако за јак играч го сметаме оној што искочи пред некое време со напис у весник дека се откажува од репрезентација).

Но ете направија „нивен“ клуб, фрлија пари, изнакупија македонски играчи и сеа нивните навивачи пеат песни против националноста, на која и припаѓаат скоро сите играчи кои се у нивниот тим.

А Македонците кои играат у Лирија не слушам дека се побуниле против таквите песни...

Настрана тоа, муабетов ми е дека не би ме чудело сега да изникне и некој ракометен клуб по рамковен... :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Стварно сте за никаде. На овие температури се буните зошто некој палел оган. Ладно е бе луѓе, измрзнавме...
 
П

Паспарту

Гостин
Знам, али политиката меша прсти секаде.

И побратимиве наши незнаат да играат кошарка, (освен ако за јак играч го сметаме оној што искочи пред некое време со напис у весник дека се откажува од репрезентација).

Но ете направија „нивен“ клуб, фрлија пари, изнакупија македонски играчи и сеа нивните навивачи пеат песни против националноста, на која и припаѓаат скоро сите играчи кои се у нивниот тим.

А Македонците кои играат у Лирија не слушам дека се побуниле против таквите песни...

Настрана тоа, муабетов ми е дека не би ме чудело сега да изникне и некој ракометен клуб по рамковен... :)
Имаат ракометен (Ринија), сега бејзбол и хокеарски фалат, евентуално и карлинг :pos:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Поарно од Тито, одколку By America
не се толку паметни за да го разберат тоа,не им замерувај :icon_lol:

Мада ни Тито не е добро,ние држава сме имале и пред Тито и пред Косово и пред Албанија и пред Америка.
--- надополнето: 17 февруари 2012 во 00:46 ---
Каде е Принц-от да ни го објасни цивилизираното палење на македонското знаме во Косово?

Сигурно е меѓу тие што држат знамиња со двоглава кокошка...
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Каде е Принц-от да ни го објасни цивилизираното палење на македонското знаме во Косово?
Еј пази со прашања кон него, може да те банира.
Го прашав во темата за двојазичност во болниците и ме банира.
Вајда некое право од рамковниот му нарушив.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
не се толку паметни за да го разберат тоа,не им замерувај :icon_lol:

Мада ни Тито не е добро,ние држава сме имале и пред Тито и пред Косово и пред Албанија и пред Америка.
Не сакав да споредам само...неможе некоја држава која е 4 години да се мери со држава која е назад со векови.....реков поарно Тито оти, колку толку Југославија беше почит за светот. Колку толку Македонија беше некој и нешто......што им даде Америка на згрешените? освен мртви дома од војните кои беа буцнати да ги војуваат за интерес на Америка? или кога моралот паѓа иди Клинтон, го дркаат сите ќечиња на плоштад му градат споменик и палат МК знаме...демек ние сме овие и овие....вие сте деца спасени пред 20 години од масакар од државата која сега ја плукате - ништо друго.....
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.558
Поени од реакции
1.503
Сериозно размислувам да започнам бизнис со дистрибуција. Барам заинтересирани партнери. Првокласни знамиња, отстоени во сува средина, горат брзо и лесно, не оставаат многу пепел, а имаат солидна калорична моќ. Идеални за греење на овие сурови зимски услови.
За ши**ари давам 25,13% попуст, чисто онака по рамковна линија процентов...
Некој Арап на блискиот исток отворил печатница за знамиња баш кога беше тоа карикатурата за Мухамед, и најбарано знаме за палење било данското. Еве кажуваат дека поради тој бизнис со знамиња денес е милионер.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Добро, која будала ги прати децата на турнир во косово!? Капак на се треба да се играат натпревари со ракометни вукојебински аматери од косово и бугарија... Абе подобро во Тресонче да ги пратеа, во чистењето на снегот ќе имаа подобар спаринг партнер од овие аматериве, иако имаат уште многу фурни леб да јадат за да го стигнат аматерското ниво.

Друга работа, кој ми го избриша вицот? :icon_lol:

Инаку, резултатот е најмалку важен, но Македонија го загуби овој натпревар со 28-17.

http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=5669
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Инаку, резултатот е најмалку важен, но Македонија го загуби овој натпревар со 28-17.

http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=5669
го изгубила со палки ги мавале -.- најреално инцестоиден и спорт нема допирна точка ... изгубиле пошо било невозможно да играш
 
П

Паспарту

Гостин
Инаку, резултатот е најмалку важен, но Македонија го загуби овој натпревар со 28-17.

http://www.ekipa.mk/News.aspx?newsId=5669
Ние немаме силни младинци, но од планинариве сум сигурен дека сме 100 пати подобри. Победиле!? На ист начин нивните братски екипи победуваат во фудбал. Кога не можеш ферски, удри со сила/закани, типично за нив. Разликата е во тоа што сега крива е нашата федерација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom