Генерална дискусија за запалено Македонско знаме во Косово

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.479
Пoвеќе сакам Македонија да граничи со геј држава отколку со Косово(не ме сваќајте погрешно геј луѓе,кул сте n all-и не,не мислам на Грција која е фегет во душа).
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
досадно е више -.- :D :D знаеме косовска полиција нема да реагира нема да се најде кривецот инцестните се палат ко млади мајмуни итн итн итн ...
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Пoвеќе сакам Македонија да граничи со геј држава отколку со Косово(не ме сваќајте погрешно геј луѓе,кул сте n all-и не,не мислам на Грција која е фегет во душа).
Граничиме со две Албански држави, трета е во подем.
 
П

Паспарту

Гостин
Добро, која будала ги прати децата на турнир во косово!? Капак на се треба да се играат натпревари со ракометни вукојебински аматери од косово и бугарија... Абе подобро во Тресонче да ги пратеа, во чистењето на снегот ќе имаа подобар спаринг партнер од овие аматериве, иако имаат уште многу фурни леб да јадат за да го стигнат аматерското ниво.

Друга работа, кој ми го избриша вицот? :icon_lol:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Добро, која будала ги прати децата на турнир во косово!? Капак на се треба да се играат натпревари со ракометни вукојебински аматери од косово и бугарија... Абе подобро во Тресонче да ги пратеа, во чистењето на снегот ќе имаа подобар спаринг партнер од овие аматериве, иако имаат уште многу фурни леб да јадат за да го стигнат аматерското ниво.

Друга работа, кој ми го избриша вицот? :icon_lol:
Абе брат, и Хорхе треба да иде на средби со западно-европски дипломати, али он секој месец се среќава со албански и косовски дипломати. Така е и со дечкиве... :rolleyes:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Леб немаат да јадат, знамиња палат....ве боли кур и така нашиве политичари ништо не прат па и ние ќе кулираме...и така знамето ни е запалено од некои кои живеат во земја која не е во ОН и нема ни да биди никогаш.....пропадната земја полна со мизерија....Ниш ако палиме знаме што знаме да запалиме? Албанско??? не..Албанија не ни има згрешено нас...ни имаат згрешено тие згрешените во фаците кои ко пички бегаа од Милошевич кога нивните мајки молеа на граници да ги пуштат оди српската војска ги масакрирала, тие тогаш бебиња ништо не знаат, па сега знаме палат на тие кои му дадоа место да престојат и да преживеат од чистењето на Србите......Јас не се замарам со ова, незнам за држава Косово, знам дека тоа е расипан заб на Србија, ако МОЈАТА држава МАКЕДОНИЈА ја признала државата косово - Јас како поединец НЕ и нема да биди.....оти денешнава МАКЕДОНИЈА ја водат овци и кучиња на други....сите до еден во парламентот се за стрелање - сите.....
 
П

Паспарту

Гостин
Абе брат, и Хорхе треба да иде на средби со западно-европски дипломати, али он секој месец се среќава со албански и косовски дипломати. Така е и со дечкиве... :rolleyes:
Барем за ракометов е лесно, подобро со дрвата да играш во двор отколку со некои кои мислат дека 'ракомет' е таткото на Јети... Не научивме дека играч се станува со силни натпревари, а не со аматерски. Сениорската ракометна репрезентација на Бугарија е послаба од пола пензионерски друштва во Македонија, да не правиме муабет па за овие децава. : )
 
H

HITCH

Гостин
Леб немаат да јадат, знамиња палат...
Тие дома ни го запалија знамето, а никој не реагираше, сега ќе се реагирале во Косово што го запалиле нашето знаме. Сигурно си викаат, пу, пу, пу скраја да е од нас.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Еве од мене пријава за партнер, гледам иднина за бизнисов, може и шивална да отвориме за да имаме готов производ. После ќе ги стимулираме на ОИ за да ни тргне бизнисот по некои турнирчиња маалски низ Косове.
Договорено... може и како промотивни пакети пред натпревари да идат во комбинација со запалки. Исто, имам идеја и за транспаренти да изработуваме, готови да се продаваат пред секој спортски натпревар... од типот: Шкиперија ле гранде, Мачедонас каури, Тетова аљбански град... итн итн итн. Да не се мачат децата да чкртаат, да губат време.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не споредувај ги гејовите со албанците...гејовите не го заслужуваат тоа.
Не сум навредил никој де.

Леб немаат да јадат, знамиња палат....ве боли кур и така нашиве политичари ништо не прат па и ние ќе кулираме...и така знамето ни е запалено од некои кои живеат во земја која не е во ОН и нема ни да биди никогаш.....пропадната земја полна со мизерија....Ниш ако палиме знаме што знаме да запалиме? Албанско??? не..Албанија не ни има згрешено нас...ни имаат згрешено тие згрешените во фаците кои ко пички бегаа од Милошевич кога нивните мајки молеа на граници да ги пуштат оди српската војска ги масакрирала, тие тогаш бебиња ништо не знаат, па сега знаме палат на тие кои му дадоа место да престојат и да преживеат од чистењето на Србите......Јас не се замарам со ова, незнам за држава Косово, знам дека тоа е расипан заб на Србија, ако МОЈАТА држава МАКЕДОНИЈА ја признала државата косово - Јас како поединец НЕ и нема да биди.....оти денешнава МАКЕДОНИЈА ја водат овци и кучиња на други....сите до еден во парламентот се за стрелање - сите.....
Не заборавај ги претходните инциденти. На 200 метри од плоштад Македонија, поточно таму кај Скендербег гореше Македонско знаме, на сред прослава... Осуда не дојде од никого так нормално знаеме оти се се ова поврзани настани, додека Македонците спијат, се преименуваат школи, јавни установи, градинки, болници на нивни јазик, се градат плоштади, џамии итн... Зарем ова е изолиран случај?
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
што мислат,не заебале?ќе навеземе ново
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
Ова веќе навика им стана и чисто сумњам дека некој се замара со нив.


Ме банираа од темава зашто поставив едноставно прашање , дали пали знамиња. :place:
Вајда е забрането да се поставуваат на модератори прашања, а имат право да навредуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom