Manchester United v Liverpool; 11-02-2012; Kick off: 12:45; Day 25 Old Trafford

Како ќе заврши натпреварот


  • Вкупно гласачи
    124
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
^^ :pos:

Терај ај нема везе :)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Чекајте малце, у Агер и Сагер ќе има навивачи и од двете страни? :pos:
 
S

Stivie G

Гостин
2003та
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 09:16 ---


Или не разбираш доволно или пак ќе ти речам се прајш на Тошо , вие ја фалевте таа одбрана како кизнај шо да е ... да не речам КИНЕСКИ ЅИД!
Јас само ви дадов податок со кој се докажува дека не е тоа што ја правите..
:cautious:
И пак истото. Шо треба да разберам? И никој не кажа дека имаме најдобра одбрана, туку дека е на ниво-моментално Агер и Шкртел се меѓу најдобрите ако не и најдобра одбранбена двојка во ПЛ.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
2008-2009 не ли бевме достојна конкуренција...или не ти текнува?
Ако една година се смета дека бевте достојна конкуренција а другите години ич не ве боли тулето... тогаш не знам што да ти речам...
ИИИ да конкурентни бевте колку што се сеќавам 4 поени ние имавме повеќе....
Глеаш дури не се ни сетив дека бевте 2ро место и трошка надеж дека ќе освоите првенство :pos:
Јбг слабо ме служи памтењево за некои работи...
И што еднаш ако сте биле "конкурентни" значи автоматски не важи мојот пост?:rolleyes:
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 15:55 ---
И пак истото. Шо треба да разберам? И никој не кажа дека имаме најдобра одбрана, туку дека е на ниво-моментално Агер и Шкртел се меѓу најдобрите ако не и најдобра одбранбена двојка во ПЛ.
Трол еден , сеа ќе ги извртуваме муабетите, знајш веќе цитрони ми ги напрај ... не замарај -.-'
 
S

Stivie G

Гостин
Ако една година се смета дека бевте достојна конкуренција а другите години ич не ве боли тулето... тогаш не знам што да ти речам...
ИИИ да конкурентни бевте колку што се сеќавам 4 поени ние имавме повеќе....
Глеаш дури не се ни сетив дека бевте 2ро место и трошка надеж дека ќе освоите првенство :pos:
Јбг слабо ме служи памтењево за некои работи...
И што еднаш ако сте биле "конкурентни" значи автоматски не важи мојот пост?:rolleyes:
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 15:55 ---

Трол еден , сеа ќе ги извртуваме муабетите, знајш веќе цитрони ми ги напрај ... не замарај -.-'
Хахаха, реков и порано кога ќе снемаш аргументи веднаш нервоза те фаќа и ќе почнеш да мешаш баби и жаби :sneaky:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Хахаха, реков и порано кога ќе снемаш аргументи веднаш нервоза те фаќа и ќе почнеш да мешаш баби и жаби :sneaky:
Викаш? Ова можиме да го тераме до кај сакаш со твојте глупости ...
Врти сучи подобри сме од вас , а не вие си сметате како што ви чини... демек ЛШ + Премиер лига ...
Зошто другите трофеи не ги сметате? Знаете дека немате доволно трофеи т.е. има луфта во витрините на Ливерпулл... :pos:
Негооо јас не си играм математика за забавачина ... се гледа на терен кој,што е и како е (y)
 
Член од
8 август 2011
Мислења
91
Поени од реакции
67
99-00...одприлика, не ми текнува баш на се и сешто...како и да е, не те прашав тебе, туку другдечко, но, кога веќе влезе во дискусија, види прво за што се работи. Дечкото кажа дека одкако прати ПЛ, ЛФЦ никогаш не биле конкурентни, затоа и го поставив прашањето, не ми треба просек, туку конкурентна година, да за жал најконкурентна е 2008-2009. Сепак е конкурентна. Дечкото ми кажа дека гледа од 2003, па се прашувам, како ја утнал оваа?
И што треба тоа да значи ако 2008-2009 ви била конкурентна година. Ти си еден од ретките што навидум признава дека Ливерпул не е тоа што бил. 80 % од навивачите на Ливерпул скокаат со тие 18 ПЛ титули и 5 титули од ЛШ а само една од тие титули е освоена во последните 20 години!
Среќа што не се јавуваат навивачите на Нотингем Форест, сепак и тие имаат 2 титули во КЕШ и тие се јаки нели. :S
 
S

Stivie G

Гостин
Викаш? Ова можиме да го тераме до кај сакаш со твојте глупости ...

Врти сучи подобри сме од вас , а не вие си сметате како што ви чини... демек ЛШ + Премиер лига ...
Зошто другите трофеи не ги сметате? Знаете дека немате доволно трофеи т.е. има луфта во витрините на Ливерпулл... :pos:
Негооо јас не си играм математика за забавачина ... се гледа на терен кој,што е и како е (y)
:pos::pos:
Се гледа де, утре ќе видиме поубаво (y)
 
S

Stivie G

Гостин
Ти го затнав то муцето за марки лепење шо ти е ...
И сеа ќе се смееш ко зимзелено....
ж
Ме затнал. :pos:Ај ако сакаш до утре постојано ќе се караме, а ти постојано ќе бегаш немајки аргументи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
778
Поени од реакции
447
Викаш? Ова можиме да го тераме до кај сакаш со твојте глупости ...
Врти сучи подобри сме од вас , а не вие си сметате како што ви чини... демек ЛШ + Премиер лига ...
Зошто другите трофеи не ги сметате? Знаете дека немате доволно трофеи т.е. има луфта во витрините на Ливерпулл... :pos:
Негооо јас не си играм математика за забавачина ... се гледа на терен кој,што е и како е (y)
Абе море глуп, што јадиш лајна (се извинувам за изразов) еднаш викате дека трофеите во ФА Куп и Карлинг Куп не биле ништо, а вас половина трофеите ви се од Комунити Шилд :pos:и сеа што натпреварување е ебате ? тоа е работава, не знаете што да кажете еднаш броете све, а ко ќе дојди ние да освоиме некој трофеј од нив, велете дека не сте се срамеле во такви натпреварувања да се борете :pos: оди разговарај со вас ! иначе ако ги броиме поважните (како што ги нарекувате вие) Премиер Лига + ЛШ, ние сме подобри !
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ж
Ме затнал. :pos:Ај ако сакаш до утре постојано ќе се караме, а ти постојано ќе бегаш немајки аргументи.
Ете јас ти велам дека ти не знајш кај си, ни што зборуваш.Јас му велам едно тој се запнал во нешто сосем трето и научно фантастично.
Јас ти велам дека немаш што да кажиш... оти си трол ништо фазла .... јас имав што да кажам и нека ти копа сеа, ако не си ги прочитал моите постови на оваа тема ...
--- надополнето: 10 февруари 2012 во 16:45 ---
Абе море глуп, што јадиш лајна (се извинувам за изразов) еднаш викате дека трофеите во ФА Куп и Карлинг Куп не биле ништо, а вас половина трофеите ви се од Комунити Шилд :pos:и сеа што натпреварување е ебате ? тоа е работава не знаете што да кажете еднаш броете све а ко ќе дојди ние да освоиме некој трофеј од нив викате не сте се срамеле во такви натпреварувања да се борете :pos: оди разговарај со вас ! иначе ако ги броиме поважните (како што ги нарекувате вие) Премиер Лига + ЛШ, ние сме подобри !
Другарче... изгледа ти не разбираш на македонски па ќе треба да посетиш професори по македонски јазик.
Вие тоа го правите! Вие си ги сметате нели ти беше тој што пресмета 18+5 ?Јас ли бев?
Ти!

И уште еднаш ќе... :pos::pos::pos:


ИИИИИ ептен си ги местиш работите како што сакаш викаш дека јас го велам тоа (што не е точно) и во последнната реченица пак викаш поважните трофеи.. ха ха ха

I think you are big TROL!
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако една година се смета дека бевте достојна конкуренција а другите години ич не ве боли тулето... тогаш не знам што да ти речам...
ИИИ да конкурентни бевте колку што се сеќавам 4 поени ние имавме повеќе....
Глеаш дури не се ни сетив дека бевте 2ро место и трошка надеж дека ќе освоите првенство :pos:
Јбг слабо ме служи памтењево за некои работи...
И што еднаш ако сте биле "конкурентни" значи автоматски не важи мојот пост?:rolleyes:
Зошто го вртиш постот, рече не знам ЕДНА сезона да биле конкурентни, јас те прашав од кога гледаш, ми каа 2003..а сезоната што ја наведов очигледно си ја утнал...ако не ти текнало, не знаеш ни колку било разлика...односно, фактот си го проверил кај тетка Вики....ако си реален а не си, ќе сфатиш дека не беше трошка надеж...него вие се потевте повеќе....само ние се сјебавме со глупи реми натрепвари на домашен терен си Њ екипи.
Да заклучам, одкако ти пратиш ПЛ...ние ЕДНАШ сме биле конкурентни..и ДА..твојот пост не важи.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
И што треба тоа да значи ако 2008-2009 ви била конкурентна година. Ти си еден од ретките што навидум признава дека Ливерпул не е тоа што бил. 80 % од навивачите на Ливерпул скокаат со тие 18 ПЛ титули и 5 титули од ЛШ а само една од тие титули е освоена во последните 20 години!
Среќа што не се јавуваат навивачите на Нотингем Форест, сепак и тие имаат 2 титули во КЕШ и тие се јаки нели. :S
Секој РЕАЛЕН навивач на Ливерпул ке признае оти Ливерпул особено последниве 5-6 години не е тоа што беше и тоа што треба да биди....
И АМАН ПРЕСТАНЕТЕ СО ТИЕ ПРЕПУКУВАЊА ЗА ТОА ДАЛИ ГИГС БИЛ ПОДОБАР ОД ЏЕРАРД И ТАКЦИ НЕКОЈ ГЛУПОСТИ се однесувате ко деца мали кои се расправаат на улица кој е подобар Роналдо или Меси, дај пишете некој разумен пост еве на пример во кој состав очекувате утре јунајтед да настапи.....Спортски Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom