Xbox360 гејмери

Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
момци да ве прашам дали можеш оналјн да играш на иксбокс 360 ако е чипуван ?? бесплатно или се плаќа како иде онлајнот на иксбокс уопште ? се мислам да купувам вакво нешто или пс3 па затоа прашуем
Може да играш али има ризик да те банираат и да, Xbox Live сервисот се плаќа на месечно (10$) или годишно (50$) ниво а на PSN (PS3) не се плаќа за да играш онлајн така да поефтина варијанта е да купуваш игри оргинал и да играш онлајн на PS3.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Може да играш али има ризик да те банираат и да, Xbox Live сервисот се плаќа на месечно (10$) или годишно (50$) ниво а на PSN (PS3) не се плаќа за да играш онлајн така да поефтина варијанта е да купуваш игри оргинал и да играш онлајн на PS3.
a шо ми кажуваат дека неморало као оргинал него може да ги симињаш преку нет и директива без цеде да ги играш 0.о ? или тоа нема везе ? као ги симињаш директно на сонито и ги играш можно е таква рбота ?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
a шо ми кажуваат дека неморало као оргинал него може да ги симињаш преку нет и директива без цеде да ги играш 0.о ? или тоа нема везе ? као ги симињаш директно на сонито и ги играш можно е таква рбота ?
Сонито? :D Може да спушташ оргинал ама се плаќаат или па ако го имаш DVD-то може да ја инсталираш на хард диск. Отвори ја Xbox веб страницата и читај, не прашувај толку чудни прашања.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Сонито? :D Може да спушташ оргинал ама се плаќаат или па ако го имаш DVD-то може да ја инсталираш на хард диск. Отвори ја Xbox веб страницата и читај, не прашувај толку чудни прашања.
океј фала како и да е значи иксбокс му е мајката мн е скапо оргинали да купувам за сонито :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.117
Поени од реакции
8.186
Reset glitch hack почна ли некој да го прави ова или уште не ?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
За новиве игри, Metal Gear Solid HD, Soul Calibur 5 и слично, потребно е LT 3.0....

Јас мислев дека нема да треба, т.е. 3.0 ќе биде само за онлајн, али јебига, ќе даваме пак по 1000ка. :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Reset glitch hack почна ли некој да го прави ова или уште не ?
Што ќе ти го па тоа? Стави си LT+ и уживај.

За новиве игри, Metal Gear Solid HD, Soul Calibur 5 и слично, потребно е LT 3.0....

Јас мислев дека нема да треба, т.е. 3.0 ќе биде само за онлајн, али јебига, ќе даваме пак по 1000ка. :)
Па да, сите нови имаат подобра заштита кој заразлика од постарите кој се заштитени само со AP 2.5 . А на што мислиш да даваме по 1000ка? Не ти го сфатив тој дел. :)
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Дали на некој му се има појавено: "Communication with the xbox live servers has been interrupted" на Mw3 и знае ли што значи ?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Дали на некој му се има појавено: "Communication with the xbox live servers has been interrupted" на Mw3 и знае ли што значи ?
Ми се има појавувано и мене но не е ништо страшно... мислам дека е до серверите од MW3 затоа што многу пати на среде игра ми се појавувало host migration и чекате сите играчи на партијата да се префрлите на друг сервер неколку минути и продолжувате.
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Ми се има појавувано и мене но не е ништо страшно... мислам дека е до серверите од MW3 затоа што многу пати на среде игра ми се појавувало host migration и чекате сите играчи на партијата да се префрлите на друг сервер неколку минути и продолжувате.
Многу велат дека тоа е резултат од тоа што директно од играта идат Dashboard па ги банирале ама јас овие денови ниеднаш немам идено dashboard директно од играта. А проверив на елите и видов дека сите резултати ми се зачувани.
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Многу велат дека тоа е резултат од тоа што директно од играта идат Dashboard па ги банирале ама јас овие денови ниеднаш немам идено dashboard директно од играта. А проверив на елите и видов дека сите резултати ми се зачувани.
Мислам дека нема врска тоа со играта... ако сакам и ќе го исклучам Xbox-от, што им е на нив гајле ако мене не ми се игра веќе? :D
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.397
Поени од реакции
5.278
За новиве игри, Metal Gear Solid HD, Soul Calibur 5 и слично, потребно е LT 3.0....

Јас мислев дека нема да треба, т.е. 3.0 ќе биде само за онлајн, али јебига, ќе даваме пак по 1000ка. :)
Sto storivte bre..Pa neli Xbox 360 bese poeftina varijanta za piraterija :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
116
Поени од реакции
30
Sto storivte bre..Pa neli Xbox 360 bese poeftina varijanta za piraterija :)
За кого како... уште чекам одговор да пише за 1000-ката. :D Јас на пример сам си го флешувам и тоа без правите алатки од Xecuter така да до сега немам фрлено ни денар за флешување.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
За кого како... уште чекам одговор да пише за 1000-ката. :D Јас на пример сам си го флешувам и тоа без правите алатки од Xecuter така да до сега немам фрлено ни денар за флешување.
Дај туториал добар.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дај туториал добар.
Не ви треба да го флешувате сами, има едно програмче за да ги пачуваш игрите од XGD3 на XGD2. Ќе пробам јас попосле со Metal Gear Solid HD. :)
--- надополнето: Feb 6, 2012 7:00 AM ---
Sto storivte bre..Pa neli Xbox 360 bese poeftina varijanta za piraterija :)
Никогаш не била поефтината варијанта, напротив, секој нов апдејт и нова заштита - мора да го носиш за да ти го "хакнат" и трошиш пари. Кај PS3 сам можеш таа работа.

Но, она што е предност - сите игри, значи сите, работат на хакнат xbox360 и дури можеш да ги играш онлајн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom