Обложување на нет

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Eдно прашање имам кој сака нека ми го одговори,од манибукерс на виза електрон од Тутунска пред 20 дена ја верифицирав и пратив околу 75 евра на картичката трансакција и од четврток до понеделник беа легнати на картица значи да кажам ни 4 дена,а сега по втор пат префрлам 60 евра а веќе е верифицирана картичката на манибукерс нели и се,од четврток се пуштени ама веќе еве среда е а ги нема???
Колку сте чекале највеќе?
Можно ли е некаков проблем да има?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Racunaj od 3-5 rabotni dena se ceka mislam ama posto si gi prefrlil cetvrtokot .. sabota nedela se nerabotni pa racunaj do utre treba da stignat ..
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Racunaj od 3-5 rabotni dena se ceka mislam ama posto si gi prefrlil cetvrtokot .. sabota nedela se nerabotni pa racunaj do utre treba da stignat ..
Фала,ама знаеш као се плашев за првиот пат а излезе дека побрзо ми ги префрлија тогаш него сега,и малце се подзамислив,мислам дека ако нешто е неуспешна трансакцијата по логика би требало да ми ги вратат на манибукерс парите претпоставувам:unsure:
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
дали има врска ако картицата ти е денарска дали мози со неа или мора девизна
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Поздрав вака сакам да направам минимален депозит на 365.com e сега ги читав коментарите уназад ама не ги најдов сите одговори па еве ќе поставам три четири прашања:
1.Колку е минимален депозит?
2.Што е со тие бонуси,или нема повеќе тоа?
3.Имам виза електрон од тутунска во денари мислам не е проблем нели?
4.Прават ли проблеми од банката или си терам вообичаен со кладењето?
5.Колку пари можам да вадам?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Поздрав вака сакам да направам минимален депозит на 365.com e сега ги читав коментарите уназад ама не ги најдов сите одговори па еве ќе поставам три четири прашања:
1.Колку е минимален депозит?
2.Што е со тие бонуси,или нема повеќе тоа?
3.Имам виза електрон од тутунска во денари мислам не е проблем нели?
4.Прават ли проблеми од банката или си терам вообичаен со кладењето?
5.Колку пари можам да вадам?
1.10 евра првиот пар после можеш и по 5 евра да уплакаш.
2.Пише дека има бонус ама јас го немам земено бонусот.
3.Никаков проблем ке немаш,си депозираш пари на акаунтот и си играш.
4.Јас до сега никаков проблем со тутунска банка не сум имал.
5.Имаше некој напишано тука мислам дека повлекол 150 евра и потоа му се јавиле од банка да отидел и да прикажел од каде му се средствата....
На мене лично до сега никој ништо ми се нема јавено од банка си ги повлекувам парите директно на картичката,на оноа интернет банкарството си видам дали ми се стигнатни парите си идам вадам од банкомат и си терам....
Тоа е тоа ако има уште нешто друго пиши....
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Извадив visa electron од ТТК банка, пробав да ја верифицирам на moneybookers, ама пошто треба да се внесе точниот износ у евра,
а ваму го прикажува во денари, после 3 неуспешни обиди покажа дека е заклучена и мора депозит преку банка да се прави, со што немам апсолутно никаква намера да се занимавам.
На техничка поддршка им испратив слика од лична карта и слика од договорот за виза електрон картичката вчера,
ама прочитав дека ужасно им е спора техничката поддршка, дали знае некој дали да чекам,
дали е можно да ми ја верифицираат на овој начин или да им барам да ми ги вратат парите што ми ги зедоа за верификација и да пробам на друг сервис?
 

демнач

Неафирмиран кајганџија
Член од
11 август 2008
Мислења
1.621
Поени од реакции
412
Извадив visa electron од ТТК банка, пробав да ја верифицирам на moneybookers, ама пошто треба да се внесе точниот износ у евра,
а ваму го прикажува во денари, после 3 неуспешни обиди покажа дека е заклучена и мора депозит преку банка да се прави, со што немам апсолутно никаква намера да се занимавам.
На техничка поддршка им испратив слика од лична карта и слика од договорот за виза електрон картичката вчера,
ама прочитав дека ужасно им е спора техничката поддршка, дали знае некој дали да чекам,
дали е можно да ми ја верифицираат на овој начин или да им барам да ми ги вратат парите што ми ги зедоа за верификација и да пробам на друг сервис?
Имаше милион теми а поубаво беше прво да прашаше,како прво сите се сложивме дека не требаше сам да го погодуваш износот туку да се јавеше во банката и да прашаше колку точно износ ти земале (барем во тутунска кажуваат).
Мене еднаш ми се блокира на манибукерс акаунтот и ми побараа лична карта и беа многу брзи ми враќаа мејл дека за два дена ќе се одблокира и така и бидна така да не знам кој телажел дека се спори???
Јас колку што се сеќавам од другите форумџии викаа дека на 24 часа ти дава по еден обид да се обидуваш да ја верификуваш така да не знам зашто ти ја блокирале?
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Тоа што ти покажало дека ти е заклучен акаунтот, ништо страшно. После 24 часа можеш повторно да се обидеш и да го внесеш точниот износ за да го верифицираш акаунтот.

И дајте веќе еднаш...Направете си Skrill акаунт, депозирајте и префрлајте преку него за да не ве јаде јанза. Напишано е 100 пати дека е најсигурно со Skrill(Moneybookers).
И јас сум префрлал директно на сметка, и немав никаков проблем со банката ниту пак со теглењето на пари....се додека не се појави проблем од CaSys - Интернационалниот Картичен Систем и неможев да си ги плаќам сметките онлајн.
Зборот ми е, проблеми порано или подоцна ке се појават со префрлањето пари од онлајн гемблинг директно на вашата сметка, затоа најдобар и нај распространет начин е Skrill(Moneybookers).
Оваа компанија, од неодамна развива нови технологии и за брзо време ќе биде најраспространетиот, најбрзиот, најдобриот и најсигурниот систем за трансфер на пари и многу повеќе од тоа.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Има некој што подига пари преку стопанска од бет365 и дали банката прави некаков проблем или треба нешто додатно да се направи за да се осигураме...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
945
Поени од реакции
1.196
Дечки имам едно прашање:Како да повлечам пари од бет365 на МБ акаунтот,неможам да најдам никаде каде треба да го внесам како опција за повлекување на пари како и останатите дебитни картички,или треба прво да направам депозит преку МБ акаунтот на бет365 па потоа да можам да повлекувам средства?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки имам едно прашање:Како да повлечам пари од бет365 на МБ акаунтот,неможам да најдам никаде каде треба да го внесам како опција за повлекување на пари како и останатите дебитни картички,или треба прво да направам депозит преку МБ акаунтот на бет365 па потоа да можам да повлекувам средства?
прво треба депозит да направиш па после тоа да повлечиш пари али не верувам дека ке ти ги даде тие пари да ги повлечиш преку манибукерс тие пари што ги имаш мора да ги повлечиш преку тоа како си депоситирал последно ... директно преку картичка или преку банка .. за тоа и мене ми правеа проблем и од тогаш ги баталив бет365 сега само на бвин цепам и добро е таму ...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
За колку дена стигат парите повлечени од bet at home ако некој играе тамо..?
 
Член од
26 октомври 2008
Мислења
615
Поени од реакции
377
Dali nekoj dosega ima prefrlano pari od bwin direktno na karticka od tutunska banka i dali i koga mu stignale?
--- надополнето: 2 февруари 2012 во 16:29 ---
Dali nekoj dosega ima prefrlano pari od bwin direktno na karticka od tutunska banka i dali i koga mu stignale?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom