84-то издание на Оскарите

Оскарот за најдобар филм оди за...


  • Вкупно гласачи
    36
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Се мислев како Миланка ќе го преведе Moneyball и смислив неколку преводи
1. Пари од топка
2. Топка од пари
3. Парите топка
4. Топката пари
Јас најмногу се плашам од „Паромет“ или „Паробол“
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
  • Ми се допаѓа
Reactions: VLJ

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Само што го изгледав 50/50 и се прашувам како нема ниту една номинација за Оскар? Од друга страна, Bridesmaids има две номинации? Bridesmaids, каде highlight-от на филмот е моментот кога женските добиваат дијареа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Само што го изгледав 50/50 и се прашувам како нема ниту една номинација за Оскар? Од друга страна, Bridesmaids има две номинации? Bridesmaids, каде highlight-от на филмот е моментот кога женските добиваат дијареа.
Ни Gordon-Levitt ниту Dunst.. немам фаворити онака оваа година.
Туку што е со The Artist, сите на сигурно ли гласате? Како што знам уште не е излезен..
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 10:53 ---
ps кога сме кај артистот знае некој по што е правен? Имам книга Џејмс Џојс - Портрет на уметникот во младоста, и наводно по истата бил правен. Неможам да се снајдам со имдб нешто. Би ја прочитал, ден-два читање е ама ако е поврзана со филмот, онака како stand-alone ми личи малку на pretentious crap.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.926
Туку што е со The Artist, сите на сигурно ли гласате? Како што знам уште не е излезен..
На инстинкт, бајаги е различен од другите, се чувствува желба за освежување. Мислам дека ќе го исфорсираат без никаков проблем.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Туку што е со The Artist, сите на сигурно ли гласате? Како што знам уште не е излезен...
Јеј, направил црно-бел филм, безвучен и ајде Оскар. Малце ми е безвезе што со тој критериум влегол во конкуренција. Ваљда е добар филмот ама 100 посто е заради тоа влезен. Ај сакаш заедно да снимиме филм, како доаѓаат возови кон камерата, во црно-бела техника, без звук? Едно 2 саати само возови ќе има. Ќе објасниме дека возовите се симболика на луѓето кои доаѓале и си оделе од светот порано ама сеуште ги памтиме. Може и со холокауст тоа да го поврземе. Нели?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Јеј, направил црно-бел филм, безвучен и ајде Оскар. Малце ми е безвезе што со тој критериум влегол во конкуренција. Ваљда е добар филмот ама 100 посто е заради тоа влезен. Ај сакаш заедно да снимиме филм, како доаѓаат возови кон камерата, во црно-бела техника, без звук? Едно 2 саати само возови ќе има. Ќе објасниме дека возовите се симболика на луѓето кои доаѓале и си оделе од светот порано ама сеуште ги памтиме. Може и со холокауст тоа да го поврземе. Нели?
60s n below movies explained
 
D

dystopian

Гостин
Extremely loud and Incredibly Close ако освои Оскар ќе се... разочарам. Али пошто е типичен Американски, ооо неее срцепарателен филм за најголемата трагедија во светот, ништо чудно и да добие.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Само што го изгледав 50/50 и се прашувам како нема ниту една номинација за Оскар? Од друга страна, Bridesmaids има две номинации? Bridesmaids, каде highlight-от на филмот е моментот кога женските добиваат дијареа.
Да ти кажам право јас не сум зачуден. Филмот ми се допадна доста ама што знам, не е некако за оскар. But then again there's Bridesmaids... Во право си уствари :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Да ти кажам право јас не сум зачуден. Филмот ми се допадна доста ама што знам, не е некако за оскар. But then again there's Bridesmaids... Во право си уствари :D
Убав, квалитетен, чил и се тоа филм а најмалце за оскар според мене е Midnight in Paris.
Joseph барем за улога да беше номиниран, далеку од освојување, ама ипак..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom