Обложување на нет

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Имам пробано и преку чатот да контактирам со админите, ми рекоа незнаеле каде е проблемот а не можеле да направат депозит и да сум контактирал со банката .. а што има нив да ги прашувам искрено незнам. За пари на акаунтот имам сигурно, а инаку картичката е visa од про кредит банка ..
Работата е во тоа што во Македонија интернет кладењето е со закон забрането. Претпоставувам дека Прокредит ги има банирано трансакциите спрема интернет кладилниците.
 
М

Мартин`

Гостин
Работата е во тоа што во Македонија интернет кладењето е со закон забрането. Претпоставувам дека Прокредит ги има банирано трансакциите спрема интернет кладилниците.
Ок фала значи ќе мора од картичката на монејбукерс а од таму на сајтовиве за обложување.
Само пак ќе прашам што треба да штиклирам на монејбукерс дека за кладење ќе ми биде или ? оти гледам такво прашање има.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ок фала значи ќе мора од картичката на монејбукерс а од таму на сајтовиве за обложување.
Само пак ќе прашам што треба да штиклирам на монејбукерс дека за кладење ќе ми биде или ? оти гледам такво прашање има.
Штиклирај дека ќе ја користиш и за кладење. Од Македонските банки немаат увид што ти си штиклирал на Мoneybookers. Тие можат да ја пратат трансакцијата само до сајтот. каде потоа одат парите, за нив е недостапен податок.
 
М

Мартин`

Гостин
Штиклирај дека ќе ја користиш и за кладење. Од Македонските банки немаат увид што ти си штиклирал на Мoneybookers. Тие можат да ја пратат трансакцијата само до сајтот. каде потоа одат парите, за нив е недостапен податок.
Небива ни така, што ако ги излажам монејбукерс “дека не е за кладење“ ..
Transaction rejected by your bank - probable reason is the "gaming" description sent to your bank. We recommend you to contact your bank directly and communicate the issue with them.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Небива ни така, што ако ги излажам монејбукерс “дека не е за кладење“ ..
Transaction rejected by your bank - probable reason is the "gaming" description sent to your bank. We recommend you to contact your bank directly and communicate the issue with them.
Пријател, не филозофирај бе. Праша како треба да направиш, ти кажаа. Тоа функционира. Имам отворено преку 500 Манибукерс акаунти во животот, знам понешто за тоа. Ако имаш проблем со моралот, немој да се кладиш на интернет.
 
М

Мартин`

Гостин
Пријател, не филозофирај бе. Праша како треба да направиш, ти кажаа. Тоа функционира. Имам отворено преку 500 Манибукерс акаунти во животот, знам понешто за тоа. Ако имаш проблем со моралот, немој да се кладиш на интернет.
Оф.. ти ми рече да штиклирам и дека ми е за кладење. Епа кога штиклирам дека ми е ми го дава ова погоре.. ако знаеш кажи ако не немора да ми трескаш глупости за морал и сл работи. А еве кога штиклирав дека не ми е за кладење ми даде да продолжам само немам појма што треба кај 2те полиња да напишам ? И ко што реков ако знаеш да помогнеш арно ако не не одмагај, не се разбираме сите перфектно во вакви работи ;)

http://pic.mk/?v=oVvLQ.png
Знам дека е за сума (евра) ама не ми е јасно зошто 2 полиња ..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
http://pic.mk/?v=oVvLQ.png
Знам дека е за сума (евра) ама не ми е јасно зошто 2 полиња ..
:icon_lol:

Во првото поле целиот број, во второто децималата...

На твојот извештај од картичката треба да пишува колку точно е повлечено од картичката.

Ако не успееш да депонираш со картичката, најди некој што има пари на Манибукерс, нека ти префрли од неговата сметка, а ти дај му живи пари, и завршена работа...
 
М

Мартин`

Гостин
:icon_lol:

Во првото поле целиот број, во второто децималата...
На твојот извештај од картичката треба да пишува колку точно е повлечено од картичката.
Ако не успееш да депонираш со картичката, најди некој што има пари на Манибукерс, нека ти префрли од неговата сметка, а ти дај му живи пари, и завршена работа...
Резил сум за вакви работи сепак .. :pos:
Ок а кај да видам извештај од картичката ?

Последно прашање ветувам :icon_lol:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Резил сум за вакви работи сепак .. :pos:
Ок а кај да видам извештај од картичката ?

Последно прашање ветувам :icon_lol:
Ако имаш интернет банкарство, можеш веднаш да провериш. Ако немаш, утре ќе одиш на банка, ќе побараш извештај и ќе видиш колку ти е земено од картичката. Ако извештајот ти е во денари, прашај во банката на ТОЧНО кој курс се пресметува односот евра денари за интернет плаќања (тој однос е различен од менувачкиот однос евро денар во банката) и пресметај до втора децимала колку пари во евра ти се земени од картичката, па внеси го тој износ...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Пробував да се логирам ама ми дава CW број шо стои отпозади на картицата, ама кај мене го нема.
Во банка треба да одам да си го видам тој број или има врска тоа што картицата е дебитна, а не е кредитна.
--- надополнето: 18 јануари 2012 во 14:58 ---
Пробував да се логирам ама ми дава CW број шо стои отпозади на картицата, ама кај мене го нема.
Во банка треба да одам да си го видам тој број или има врска тоа што картицата е дебитна, а не е кредитна.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
565
Поени од реакции
256
Пробував да се логирам ама ми дава CW број шо стои отпозади на картицата, ама кај мене го нема.
Во банка треба да одам да си го видам тој број или има врска тоа што картицата е дебитна, а не е кредитна.
--- надополнето: 18 јануари 2012 во 14:58 ---
Пробував да се логирам ама ми дава CW број шо стои отпозади на картицата, ама кај мене го нема.
Во банка треба да одам да си го видам тој број или има врска тоа што картицата е дебитна, а не е кредитна.
Трите броја одзади на картичката ти CW број, мора да го има.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Nekoe care kazete .. koga otvaram bet365 ili nekoi drugi stranici mi se javuva ova


AVVERTENZA - SITO NON RAGGIUNGIBILE

In applicazione del decreto dell'Amministrazione autonoma dei monopoli di Stato (AAMS) del 2 gennaio 2007, disciplinante la rimozione dei casi di offerta in assenza di autorizzazione, attraverso rete telematica, di giochi, lotterie, scommesse o concorsi pronostici con vincite in denaro, con il quale è stata data attuazione all'art. 1, comma 50, della Legge 27 dicembre 2006, n° 296, il sito richiesto non è raggiungibile poiché sprovvisto delle autorizzazioni necessarie per operare la raccolta di giochi in Italia.
L'elenco degli operatori autorizzati al gioco telematico è disponibile sul sito istituzionale www.aams.gov.it.
Истото и мене ми се појавува на лаптопот, додека на декстопот се функционира нормално, немам појма што е работата, ако има некој може да објасни.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Истото и мене ми се појавува на лаптопот, додека на декстопот се функционира нормално, немам појма што е работата, ако има некој може да објасни.
ne znam i kaj mene e na laptop taka ... a na desctop raboti dobro .. dali e do windowsot ili nz .na staticniov imam xp a na laptop win7
 

Kajgana Shop

На врв Bottom