Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498


И дресовиве беа многу подобри Адидас кога ги произведуваше.
 

SayWhaat!?

олимпион
Член од
11 јуни 2011
Мислења
109
Поени од реакции
34
Нешто невидено.. за утакмицава стварно ти требаат живци...се беше топ и бодот е голема работа се работи за велесила како Шведска... а и победата беше во наши раце но ете тоа е тоа..единствено нешто што не ми се свиѓаше беа шутевите на Лазаров...а за
Миркуловски и останатите честитки како се покажаа :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Кога ви велев McCaleb да го повикаме и за оваа репрезентација, не сакавте. Вака моравме нерешено да играме со Шведска...

:D
 

Спасев

Партизан, Мајами Хит
Член од
30 април 2009
Мислења
1.947
Поени од реакции
239
Според мене ова е голем бод.Можевме да дојдеме и до два, ама можеше да останеме и без бодови.Кире одигра слабо, мислам дека на швабите ке ги растури, Миркуловски одличен заедно со Алушовкси, Борко одбрани 2-3 важни топки во финишот.Треба да сме задоволни од нашите момци, го оставија срцето на теренот !
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Точно е ова, ама сега кога на сите им стана јасно дека во ракомет и кошарка имаме огромен потенцијал ретко кој ќе се задоволи со просечен успех. Кога знаеме дека сме скроени за победи и големи успеси не може да се задоволиме со нерешени натпревари. Нашите момци се вредни, ние тоа го знаеме и затоа сме разочарани кога нема да ги исполнат очекувањата а тоа е борба за медал и ништо помалку.
Јасно дека се поголеми очекувањата, и треба да бидат. Но, секоја акција, натпревар да го споредуваш со натпреварите во кошарка е апсурдно. Станува како прво, збор за два различни спорта. Како второ, ова се други момци, друг тим, друг концепт.


Па и ја мислам дека се златни момци, да го споредиш Темелков со Бо мислам дека е чест. А ако играат поради кошаркарите во грч и ако се плашат тогаш не ни заслужуваат да играат на ЕП. Јас мислам дека ракометарите се со поголем потенцијал од кошаркарите, истото го мислев и на светското во 2009. Е сега дали ќе знаат да го искористат тој потенцијал ќе видиме... голем проблем е што тука и судиите можат да влијаат многу на резултатот, за разлика од кошарката каде правилата се построги.
Не треба никој со никого да се споредува. Секој е посебна индивидуа и секој го носи своето презиме на македонскиот дрес. И верувај, сигурна сум дека нема да ти биде сеедно, ако се припремаш за натпревар, а на секој чекор се што правиш ти споредуваат со некој друг. Успехот на кошаркарите беше успех на тие момци, а на ракометарите е на овие момци и не треба да бидат споредувани. Сите тие гинат за Македонија.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.786
Поени од реакции
5.540
ЗВЕРОВИ... барем еден од промашените пенали да беше гол, барем еден :) а за ова со мотивацијата и со желбата за успех кај дечкиве шо зборите, "криви" се кошаркарите... се е поради нив !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
тема за со швабите?
Ќе ја отвори ВФ утре некаде, и да ја отвори сега што, уште не се средени импресиите од овој натпревар, истите муабети ќе се тераат и таму.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.128
Ќе ја отвори ВФ утре некаде, и да ја отвори сега што, уште не се средени импресиите од овој натпревар, истите муабети ќе се тераат и таму.
ВФ ни плави картони зема, ни пензинско осигурување ми оди..:icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Ракометарите инаку беа вовед во победничката серија на Македонија во Хрватска на светското, затоа и се очекува толку од нив на мизерно :P европско првенство. Самите си го наметнаа тој стандард. Сепак сите од нас се соживуваат со секој момент од натпреварите и нормално не ги осудуваме, знаеме дека е голем притисокот но се надеваме дека ќе бидат достојни за нашата поддршка, а некој пат треба и дрскост за да се постигнат големи успеси затоа сме ние тука како навивачи и сонародници да ги потсетиме дека се многу повредни од проценките кои им ги даваат западните лицемерни медиуми.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.309
Поени од реакции
5.219
Изгубивме 3 бода, а можевме од друга страна и да стартуваме со 0 бода....
Според мене најреално беше нерешено, против Шведска не е мала работа бод да скиниш, ама уште нешто ме копа во душата шо не победивме...
Изиграа машки момците, така треба за светиот дрес на Македонија да се гини до последен момент...
До 20 минута цело време водевме, па на крајот швеѓаните го свртија резултатот и заминаја со +1 на полувреме, второто полувреме одлично го отворивме се до 50 мин негде игравме одлично !!! Па пак Шведска нагази и на 5мин до крај беше 22:25 Е ЗА ТУКА ВИ ВЕЛАМ ДЕКА МОЖЕВМЕ ДА ГО ИЗГУБИМЕ МЕЧОТ !!! Темелков пресечи контра, после и Мојсо даде гол и пак се врати неизвесноста на 2 минути до крајот беше -1

Лазаров слабо денес, ама неможи и ние да чекаме цело време од него, љуфкаше пенали и се изнапромаши други удари, добро беше шо другите играа добро, за пеналите барем брат му Филип да го клаеше Шунда :tapp: Барем тој знај дури Филип играше во Пелистер, а тогаш Шунда ни беше тренер Филип немаше промашено пенал, едино во финалето со Металург да не речам го љуфна клучниот :eek: И со Унгарија во квалификациите 100% имаше на пеналите...

Алушот секоја чест :cuc: игра како да има 20 години...
П.С. Срам да ви е никој не кладе аватар од него :P

Мојсо и тој кога беше потребно даваше голој, според мене Алуш и Мојсо беа најдобри денес...

Столе Стоилов баш ме изненади !!!! Супер изигра !!!
Мислев дека на пикер ќе бидиме најслаби и не треба да играме на пикер ама Столе ме изнанади браво !!! :cuc: Според мене Димовски е 2 класи над Столе, ама денес изигра машки !!!

И Борко денес одличен на голот (y) то шо можеше одбрани..

Saber Rider убо кажа погоре требаше одма фластер на Андерсон не отепа тој, не требаше да му дозволиме така лесно да си игра тој. И јас најмногу стравував од Андерсон и Далибор Додер, ама Додер денес тотално беше изгубен 3-4 гола и толку...

За публиката горе-долу беа на ниво денес, се до онај момент кога губевме 22:25 беше тотална тишина !!! Мува да поминеше ќе се слушнеше, ама ко ги стигнавме одма се разбудија. Како и да е овде немаше организирано одење со навивачки групи, така да на трибина имаше и доста деца...

ОДИМЕ НА ПОБЕДА СО ГЕРМАНИЈА !!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom