Гејминг војна

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ALAN WAKE доаѓа и на PC првата половина на 2012 година :vozbud:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.335
Ouch Joey..boli znam :)

Znaci na PC
Halo experience - cheked
Gears Of War experience - cheked
Alan Wake experience - cheked

Na edno mesto pravime nominacii za najoblja ekskluziva po platforma za ovaa godina i guess what...Ne mozeme 5 Xbox naslovi da sobereme za da nominirame...
Zaglavivme na Dance Central kako 4ti naslov ahahahahahaa. :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ouch Joey..boli znam :)

Znaci na PC
Halo experience - cheked
Gears Of War experience - cheked
Alan Wake experience - cheked

Na edno mesto pravime nominacii za najoblja ekskluziva po platforma za ovaa godina i guess what...Ne mozeme 5 Xbox naslovi da sobereme za da nominirame...
Zaglavivme na Dance Central kako 4ti naslov ahahahahahaa. :D
Прво, јас бев првиот што сакаше оваа игра да дојде на PC, за да можат сите да ја порбаат.

Второ what? Чек значи кој дел е од хало и геарс ов вар на пц? И фејбл 3 е на пц па никому ништо.

Remedy не се во сопственост на Мајкрософот тие си одлучуваат што ќе прават со играта, утре може и на пс3 да ја дадат.

А иначе играјси ти хало 1/2 и геарс оф вар на пц ти (тоа ти се вика маркетинг) а не губење на војна.

Алан Вејк ќе има 2-че и ако се покаже добро утре сабајле ќе го видат на пц. Вака само се собира нов народ за оваа игрица за да има продажба на двојата.

А и не е мн за радување сепак 2/3 години поминаа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Прво, јас бев првиот што сакаше оваа игра да дојде на PC, за да можат сите да ја порбаат.

Второ what? Чек значи кој дел е од хало и геарс ов вар на пц? И фејбл 3 е на пц па никому ништо.

Remedy не се во сопственост на Мајкрософот тие си одлучуваат што ќе прават со играта, утре може и на пс3 да ја дадат.

А иначе играјси ти хало 1/2 и геарс оф вар на пц ти (тоа ти се вика маркетинг) а не губење на војна.

Алан Вејк ќе има 2-че и ако се покаже добро утре сабајле ќе го видат на пц. Вака само се собира нов народ за оваа игрица за да има продажба на двојата.

А и не е мн за радување сепак 2/3 години поминаа.
А зашто пак ги браниш демек "не давале" одма ексклузиви?

Па баш е добро да ги даваат, треба и ти и сите да сме среќни. Јас само нејќам да дојдат на една конзола Gran Turismo и Forza, лошо чуство имам за тоа дека и двете ќе се сјебат после. Иначе другово, нек иде кај што иде! :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А зашто пак ги браниш демек "не давале" одма ексклузиви?

Па баш е добро да ги даваат, треба и ти и сите да сме среќни. Јас само нејќам да дојдат на една конзола Gran Turismo и Forza, лошо чуство имам за тоа дека и двете ќе се сјебат после. Иначе другово, нек иде кај што иде! :)
Не не јас сум прв што мислам дека треба да се делат екплузивите. Нека има но ете нека бидат временски, ако веќе е толку битно.

Смешно е кога ќе речат хбох изгуби екплузива и отиде на пц, но уште посмешно е што забораваат дека тоа е за Windows Games што пак мајкрософт не губи.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.335
Pa Alan Wake za PC e self-published od strana na Remedy sto znaci Microsoft nema nikakva vrska i celiot share od prodazbata ide za nimi.
A Da nema ni da bide ni GFWL. Steamworks ke si bide.
Za M$, kurac palac :P
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Па години наназад е истото.

Него читавте, и мајкрософт и сони се спермале да ги прикажат новите конзоли на Е3.

Ќе биде жустро :pos:
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Па години наназад е истото.

Него читавте, и мајкрософт и сони се спермале да ги прикажат новите конзоли на Е3.

Ќе биде жустро :pos:
dafuq?


Ја се молам само да ја портираат GoW на PC пошо тогаш кога ја правеа 2ката ја направија ексклузива Microsoft да им идат контра на Sony, али го јадат пак, што не ја направат за PC?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Да не се враќам назад по темава да барам колку пати сум го кажал ова



јас се надевам дека никој нема да се откаже бидејчи тогаш би било далеку подобро, сепак Сони е премногу во загуба така да ништо чудно тие да се откажат, или пак да да се вратат во трка после две генерации.

Сону потврдија дека на овој Е3 нема да има нова конзола, со тоа се затвораат сите "муабети" дека ќе има PS4 оваа или наредната година. Microsoft не кажа ништо така да чекаме E3.



Ова лого е во филлмот Real Steal каде мајкрософт ја рекламира следната генерација на како што гледате xbox 720. Не за џабе е тука ставено :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069


Ова лого е во филлмот Real Steal каде мајкрософт ја рекламира следната генерација на како што гледате xbox 720. Не за џабе е тука ставено :)

Филмот е во 2021ва година. :)

Иначе ако некој се откаже, верувам дека тоа би биле Сони. Далеку поголеми трошоци прават со секоја генерација, затоа не им се прави нова. :D
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Филмот е во 2021ва година. :)

Иначе ако некој се откаже, верувам дека тоа би биле Сони. Далеку поголеми трошоци прават со секоја генерација, затоа не им се прави нова. :D

пред некој ден го гледав филмот јако филмче е :)

На темата

Битно нинтендо не се откажува :)
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Филмот е во 2021ва година. :)

Иначе ако некој се откаже, верувам дека тоа би биле Сони. Далеку поголеми трошоци прават со секоја генерација, затоа не им се прави нова. :D
сони се откажаа од лцд производство, нема ваљда и од ps да се откажат, што ке работат тогаш?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.335
Hahaha SONY se otkazal od proizvodstvo na LCDa...Sto e sledno McDonalds ne pravi vise sendvici samo milkshake?:rolleyes:

Sto se odnesue za toa od IGN...obicen komercijalen bullshit.
Neznam koj lud covek bi pomislil deka nema da ima sleden Xbox Next Gen ili PS 4?

Ostavete toa vlaznite sonista na Џoи....

Vo Las Vegas momentalno se odrzue CES 2012....SONY pretstavija ogromna paleta na proizvodi. Masaki Tsuruta glaven CEO na Sony Computer Entertainment izjavi deka odlozuvanjeto na nova PS konzola se dolzi pred se na :
-zgolemenata prodazba,
-ogromnata podrska na razni developeri,
-padot na cenata na proizvodstvo
-prodolzuvanjeto na zivotniot vek preku novi uredi (Move, 3D etc etc)

Za slednata generacija vo tek e razvoj na SoC - System on chip, CPU i GPU vo edno koe najverovatno ke bide nekoja naprednata verzija na segasniot CELL CPU vo koj bea vlozeni ogromni pari za negov razvitok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom