Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
сите си исти брат јас имам до сега како тебе 6 долги врски. Секогаш нешто ке им недостига, само терај си како што ти е најдобро, не ги перципирај многу, гледај си повеќе за себе во врска биди саможивен за после да не ти е мака кога ке ти се скараат;)
Врска нема дека се сите исти! Најлесно е секој да си гледа за себе. Замисли врска и секој за себе си гледа. Глупости !!! Очигледно типката не го сакала и нека ја батали. Има добри девојчиња, што знаат да сакаат и да почитуваат. само треба да си расчисти самиот со себе за неа. Едностано нека си стави во глава дека не вреди да се нервира за некоја што очигледно не ни помислува на него. А погрешно е во иднина да не се замара и да си гледа само за себе. Ако сте такви ни една девојка нема да задржите.
RebelMK, само напред. Има девојки со лопата да ги собираш. Малку посамуверено. Нема откажување и повлекување во себе. Кога најмалку ќе очекуваш ќе се појави добро девојче, што ќе прави се за тебе.
--- надополнето: 7 јануари 2012 во 16:54 ---
Гледај што поскоро да ја скршиш бариерата на повлеченост.После секоја врска има таков период што имаш фобија од додворување- не дека ти се непривлечни туку дека бараш изговор да не одиш и правиш муабет или што и да е- демек да одморам малку доста ми е од жени( никогаш не е доволно).
Не ги игнорирај другите девојки, гледај да си повеке комуникативен према непознати, дели совети,части пијачки но не барај за возврат ништо. Шармерите тоа го прават, јас лично чуствувам дека пренесувам позитивна енергија према девојките, затоа што кога излегувам секогаш излегувам со девојки, со другари многу многу ретко само со повод. А не сум инициатор за излегување, секогаш тие ме бараат не дека имам многу пари или дека сум најубав едноставно сум отворен, реален, кавалер и хумористичен. Ако ги практикуваш овие особини и ако добро ги владееш лесно ке ти е со девојка да воспоставиш контакт и да ја поканеш да излезете. Наредниот чекор зависи од тебе, само совет не изигравај напален мајмун или депримиран пропалица со скршено срце од бивша. Кога излегуваш со некоја некои работи се премолчуваат, а некои се преувеличуваат за да ја постигнеш саканата цел.
Не напаѓај од зад грб, почеак 2-3 погледи и осмех па потоа дејстувај, и никогаш на девојки кои се повеке од 4 затоа што многу е тешко да нападнеш сам на 1 од 4 (напад со пушка према тешка артилерија тенкови) тоа значи самоубиство, само ке си набиеш комплекси, или па цела вечер ке ги забавуваш и на крај сите заедно ке си одат дома, никоја нема да се пострамоти према другарките од страф дека ке ја искористиш и фрлиш.

Методиве мене многу ми помогнаа, се надевам и тебе ке ти помогнат, само после тоа ке постанеш ладен ко шприцер нема баш и да ги сакаш девојките иако си во врска, како што си сакал до сега ако преминеш во шармер одбериси една личност од твојата фамилија што ти е посебно драга и најубавите моменти со неа поминувај ги. Како на пример јас кога сакам да шетам по чаршија да одам на сладолед или да се облечам во дрес од Македонија и да гледам утакмица кај некој другар во кафич, си ја земам внуками и заедно си ги поминувам тие моменти на среќа и единствено за неа би се жртвувал. Сите други за мене се обични и пролазни.

Се согласувам до некаде со ова што си го напишал. Но, делот дека сите се обични за тебе и пролазни малку ми звучи како да си се откажал од многу работи во животот. Не знам низ што си поминувал и какви девојки си имал но дефинитивно немој самиот себе си да се залажуваш дека сите се пролазни и обични. Може е време да си го смениш опкружувањето?! Друштвото?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Вака, за овој новиов дечко нешто да кажам...
Знам дека звучи патетично и глупаво, ама нешто не ми штима на мене тука...
Во однос на искреноста мислам дека е ок, фин е, добар...Но...
За Нова Година кога бевме јас и он во еден кафич, тука во Скопје , налетав на бившиот мој таму... (Имам цел пост пишувано за тоа во темава 2-3 страни понапред...)
Значи овој дечко е баш стабилен и фин, но не ме привлекува баш...Симпатичен е, згоден, но кога ќе го видам не ми летаат пеперутки низ стомакот, како со бившиот...И кога ќе тргне накај мене да ме допре, не можам да поднесам, косата ми се крева мислам...
Па си велам можда со тек на време ќе го надминам овој проблем? Т.е. ќе го засакам... :( Ахххххх...
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Вака, за овој новиов дечко нешто да кажам...
Знам дека звучи патетично и глупаво, ама нешто не ми штима на мене тука...
Во однос на искреноста мислам дека е ок, фин е, добар...Но...
За Нова Година кога бевме јас и он во еден кафич, тука во Скопје , налетав на бившиот мој таму... (Имам цел пост пишувано за тоа во темава 2-3 страни понапред...)
Значи овој дечко е баш стабилен и фин, но не ме привлекува баш...Симпатичен е, згоден, но кога ќе го видам не ми летаат пеперутки низ стомакот, како со бившиот...И кога ќе тргне накај мене да ме допре, не можам да поднесам, косата ми се крева мислам...
Па си велам можда со тек на време ќе го надминам овој проблем? Т.е. ќе го засакам... :( Ахххххх...

Никогаш нема да го засакаш, не се залажувај! Штом уште сега ти се крева косата кога ќе те допре, да не зборувам за понатаму, или па кога ќе дојде моментот да бидете по интимни. Батали, не се залажувај. Со сила убавина не бидува!
 
B

Borg_Drone

Гостин
Вака, за овој новиов дечко нешто да кажам...
Знам дека звучи патетично и глупаво, ама нешто не ми штима на мене тука...
Во однос на искреноста мислам дека е ок, фин е, добар...Но...
За Нова Година кога бевме јас и он во еден кафич, тука во Скопје , налетав на бившиот мој таму... (Имам цел пост пишувано за тоа во темава 2-3 страни понапред...)
Значи овој дечко е баш стабилен и фин, но не ме привлекува баш...Симпатичен е, згоден, но кога ќе го видам не ми летаат пеперутки низ стомакот, како со бившиот...И кога ќе тргне накај мене да ме допре, не можам да поднесам, косата ми се крева мислам...
Па си велам можда со тек на време ќе го надминам овој проблем? Т.е. ќе го засакам... :( Ахххххх...
Е ахх де...........И сега, што ако он веќе чувствува нешто за тебе?Веќе еден месец пишуваш на темава за него.Замисли сега кај него да проработел „моторот“ и? „Извини не те сакам и кој те врти“ - реков и си заминав.Јас еднаш ти пишав дека тешко на него, ти молчеше.Подобро уште на почетокот да си му рекла да останете пријатели и готово, кога веќе не те привлекува.А чим и веќе почнал да те допира значи чувствува нешто за тебе.Тоа биди сигурна.
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
81
Е ахх де...........И сега, што ако он веќе чувствува нешто за тебе?Веќе еден месец пишуваш на темава за него.Замисли сега кај него да проработел „моторот“ и? „Извини не те сакам и кој те врти“ - реков и си заминав.Јас еднаш ти пишав дека тешко на него, ти молчеше.Сега оди ајде скрши му го срцето и памет за другпат во глава.Подобро уште на почетокот да си му рекла да останете пријатели.Сега после неколку средби мислам дека ова е и веќе доцна да се направи.

Не е доцна по еден месец да раскине со него! Не зезај, па не се со години заедно па да му биде тешко. Моѓеби му се свиѓа многу и сл. но сепак поубаво сега да си расчисти со него, а не после неколку месеци. Во првите месеци од врската се гледа дали си одговараат или не, дали си се допаѓаат, дали се привлекуваат. Можеби и он нејзе да ја откачи, можеби нешто не му се допаѓа кај неа. Подобро сега на време, додека сеуште нема чуства.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Не е доцна по еден месец да раскине со него! Не зезај, па не се со години заедно па да му биде тешко. Моѓеби му се свиѓа многу и сл. но сепак поубаво сега да си расчисти со него, а не после неколку месеци. Во првите месеци од врската се гледа дали си одговараат или не, дали си се допаѓаат, дали се привлекуваат. Можеби и он нејзе да ја откачи, можеби нешто не му се допаѓа кај неа. Подобро сега на време, додека сеуште нема чуства.
Не сакам да дебатирам, она си знае најдобро сепак и јас на еден начин не сум таму па да знам подобро од неа.Но, допирањата мене ми се индиции дека он веќе чувствува нешто за неа.И за работава не бара помош една недела туку еден месец.За еден месец излегување и ред други работи и те како е можно да проработат чувствата кај некои.Не сите исто реагираме, на некои им е потребно повеќе време да се заљубат а некои тоа го прават за кратко време се зависи од карактерот.Да се разбереме, не сум некој über искусен на полето на љубовта, но ова и мали деца го знаат....
Ако мисли дека уште не е заљубен типот во неа тогаш нека му рече дека сака да бидат пријатели и готово.Всушност и самата во моментов не знае што сака.......Сега може ептен звучи грубо ама така испаѓа после еден месец барање помош и добиени безброј совети.....
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Вака, за овој новиов дечко нешто да кажам...
Знам дека звучи патетично и глупаво, ама нешто не ми штима на мене тука...
Во однос на искреноста мислам дека е ок, фин е, добар...Но...
За Нова Година кога бевме јас и он во еден кафич, тука во Скопје , налетав на бившиот мој таму... (Имам цел пост пишувано за тоа во темава 2-3 страни понапред...)
Значи овој дечко е баш стабилен и фин, но не ме привлекува баш...Симпатичен е, згоден, но кога ќе го видам не ми летаат пеперутки низ стомакот, како со бившиот...И кога ќе тргне накај мене да ме допре, не можам да поднесам, косата ми се крева мислам...
Па си велам можда со тек на време ќе го надминам овој проблем? Т.е. ќе го засакам... :( Ахххххх...
Tи ја запамтив реченицава.
Биди ѓубре како мојот бивши и сите ќе трчаат по тебе...Слушај ме што ти зборам, од женска гледна точка... (y)
Но и ти си таква девојка што трча по ѓубриња, а овој воопшто не е таков, а стварно ко шо сватив од предходните постови овој ми делува на многу досаден и премногу фин, преголема добрина и финоќа е досадна и воопшто не е секси, а он нема да се промени што значи нема никад да ти биде привлечен, но може да ти биде добар другар.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Врска нема дека се сите исти! Најлесно е секој да си гледа за себе. Замисли врска и секој за себе си гледа. Глупости !!! Очигледно типката не го сакала и нека ја батали. Има добри девојчиња, што знаат да сакаат и да почитуваат. само треба да си расчисти самиот со себе за неа. Едностано нека си стави во глава дека не вреди да се нервира за некоја што очигледно не ни помислува на него. А погрешно е во иднина да не се замара и да си гледа само за себе. Ако сте такви ни една девојка нема да задржите.
RebelMK, само напред. Има девојки со лопата да ги собираш. Малку посамуверено. Нема откажување и повлекување во себе. Кога најмалку ќе очекуваш ќе се појави добро девојче, што ќе прави се за тебе.
--- надополнето: 7 јануари 2012 во 16:54 ---



Се согласувам до некаде со ова што си го напишал. Но, делот дека сите се обични за тебе и пролазни малку ми звучи како да си се откажал од многу работи во животот. Не знам низ што си поминувал и какви девојки си имал но дефинитивно немој самиот себе си да се залажуваш дека сите се пролазни и обични. Може е време да си го смениш опкружувањето?! Друштвото?
Друштвото не се менува, може само да се поодалечиш со тек на време поради обврски, ама нема изговор да не се најде 1-2 сати во неделата за да се видиш или исконтактираш со другарите за што и да е.
Не се имам откажано од ништо во животот поготово во областа на љубовта. Можеби сум измутирал како дечко за провод(шмекер-шармер), но сеуште верувам во љубовта и сигурен сум дека постои.
Девојките што сум ги имал како што наведов ми беа долги врски па секако ги носев и дома и се што се прави во нормална врска. Но секогаш постоеше разлог да тие ми се контраат и караат, можеби поради љубомора не ги разбирав нивните знаци ко ги покажуваа кога ке ми се јавеше другарка да ме викни на кафе, едноставно не беа задоволни а тоа јас го чуствував и не го поднесував.
А во последно време чустувам дека пак паѓам по едно девојче кое е толку отворено и искрејно со мене, па можеби 7ми пат како на лото ке биде- среќно. Само што не е тука ,треба да чекам неколку месеци да дојде пак, ке стегам заби и ке се чувам за неа :)- само нема да ''постам'' тоа е сигурно:vozbud:.

Оф топик - Среќни празници Христос се роди. Да сте здрави и живи уште многу многу години.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Имам 20 години. Зборувам со едно девојче веќе година дена и се плашам дека можеби сум веќе навлезен deep in the friend zone. Многу сум несигурен за тоа дали да ја викнам да излеземе затоа што никогаш не сум излегол сам со женско на состанок и едноставно не знам како треба да се одвива сето тоа... А и никогаш не сум се бакнувал (што многу ми ја намалува самодовербата) и се плашам дека би можела тоа да го забележи и да се посрамотам. Поради тоа имам голема трема која ме спречува да го направам првиот чекор. Што ако не знам да се бакнувам? Што ако не излезе како што треба? Навистина не знам што да правам. Доста ми е од оваа осаменост... Гледам среќни парови насекаде околу мене и станувам се повеќе и повеќе депресивен... I'm going to die alone with 70 cats...
You choose !
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Ќе ја заборавиш само прашање на време-кога!? Пробај со друга што мислиш дека ке успееш, доколку јадиш корпи од некој си шмизли се повеќе ке се депресираш. А доколку закачиш некоја во поскоро време, ќе ти ја крени самодовербата и ќе се чустуваш, дека таа и скоро не е толку битна. Кога девојката не те сака најглупава причина е ми треба време. Игнорирај ја баталија, биди здрав и жив ќе си фатиш и подобра, а после таа, некогаш ке ја тупа главата од зид зошто те испуштила, доколку наредната твоја ја правиш срекна со тебе.
Испадна пред некое време да се смирам со девојкава ... значи не сме потполно смирени него сме повторно блиски пред некој ден ме однесе во соба кај нејзе и баш се потсетувавме на нашите убави моменти едноставно тешко ми е да се одвојам од нејзе и она од мене она пробала со друг ја со дргуа ама не е исто .... Незнам дали е правилно ова што го правам повторно ќе ми треба совет ...
--- надополнето: 8 јануари 2012 во 05:47 ---
Врска нема дека се сите исти! Најлесно е секој да си гледа за себе. Замисли врска и секој за себе си гледа. Глупости !!! Очигледно типката не го сакала и нека ја батали. Има добри девојчиња, што знаат да сакаат и да почитуваат. само треба да си расчисти самиот со себе за неа. Едностано нека си стави во глава дека не вреди да се нервира за некоја што очигледно не ни помислува на него. А погрешно е во иднина да не се замара и да си гледа само за себе. Ако сте такви ни една девојка нема да задржите.
RebelMK, само напред. Има девојки со лопата да ги собираш. Малку посамуверено. Нема откажување и повлекување во себе. Кога најмалку ќе очекуваш ќе се појави добро девојче, што ќе прави се за тебе.
--- надополнето: 7 јануари 2012 во 16:54 ---



Се согласувам до некаде со ова што си го напишал. Но, делот дека сите се обични за тебе и пролазни малку ми звучи како да си се откажал од многу работи во животот. Не знам низ што си поминувал и какви девојки си имал но дефинитивно немој самиот себе си да се залажуваш дека сите се пролазни и обични. Може е време да си го смениш опкружувањето?! Друштвото?
Епа се започна прееска на фб случајно ми пиша нејзина другарка демек и она пати исто како јас бла бла а тие двете да ти биле заедно на тастатура испадна да ја чекам пред кафич и заедно отидовме кај нејзе во нејзината соба каде 5 месеци немав отидено бевме разговаравме и ми кажа дека со ниеден не и е како со мене дека мене ме сака исто и јас во овие 5 месеци што ако сум бил со некоја кога не ми било како со нејзе и така цела вечер ја поминавме заедно не ги сетив овие 6-7 саати со нејзе ... Искрено паметно ли ќе биде да бидеме пак во врска !?!!?!?
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Испадна пред некое време да се смирам со девојкава ... значи не сме потполно смирени него сме повторно блиски пред некој ден ме однесе во соба кај нејзе и баш се потсетувавме на нашите убави моменти едноставно тешко ми е да се одвојам од нејзе и она од мене она пробала со друг ја со дргуа ама не е исто .... Незнам дали е правилно ова што го правам повторно ќе ми треба совет ...
Она со друг, ти со друга и повторно блиски!? Секогаш ке се подсекаш дека таа била со некого додека траела врската- барем јас така мислам. Ако ме прашуваш мене едно ке ти кажам- чаша кога ке пукне и да ја лепиш и составуваш, со тек на време ке попушти и пак ке пукне. Само здрава врска без расправање вон нормала јас признавам, и мислам дека само тие успеваат. А секогаш практикувај да одиш и да се олесниш ама не повеке од тоа. Не е чиста повеке твојата љубов према неа, има бариери кои те спречуваат да твојата љубов се зголемува, напротив ја прават да се намалува.
Одлучи си брат сам како и да ти кажеме ке погрешиме. Секое добро.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Она со друг, ти со друга и повторно блиски!? Секогаш ке се подсекаш дека таа била со некого додека траела врската- барем јас така мислам. Ако ме прашуваш мене едно ке ти кажам- чаша кога ке пукне и да ја лепиш и составуваш, со тек на време ке попушти и пак ке пукне. Само здрава врска без расправање вон нормала јас признавам, и мислам дека само тие успеваат. А секогаш практикувај да одиш и да се олесниш ама не повеке од тоа. Не е чиста повеке твојата љубов према неа, има бариери кои те спречуваат да твојата љубов се зголемува, напротив ја прават да се намалува.
Одлучи си брат сам како и да ти кажеме ке погрешиме. Секое добро.
Знам дека е така некогаш потсвесно ми текнува и на тоа дека била со друг ама знаеш како викаат мораш да заборавиш на минатото за да бидеш среќен во иднина ... Ако се повторат некои исти работи лично ќе пресечам ќе ставам крај ... Фала ти брат секое добро поз :)
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
kako da zavedam Zena koja e vo brak, ?
Го измени прашањето кое гласеше: " Kako да заведам жена која е во брак, и има дете?"

Однеси ја во Завод за вработување и заведи ја како невработена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom