Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Знаете што?
Од 1000000 машки јас знаете ли кого ќе го изберам?
- НАЈЛОШИОТ!

Ете тоа сакам да кажам...
Тоа е вештина која ја владеат и други девојки, теши се не си единствена :icon_lol:.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Знаете што?
Од 1000000 машки јас знаете ли кого ќе го изберам?
- НАЈЛОШИОТ!

Ете тоа сакам да кажам...
Ако претпоставиме дека има подеднакво мажи и жени на планетава, имаш 3500 шанси да бираш.

Со среќа (y)
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво дечки,се надевам дека ке ми помогнете во проблемот зошто не знам навистина што да правам.
Веке подолго време не сум имал девојка, и знам дека проблемот е во мене и сакам да сменам нешто со мене, да ми кажите каде грешам и да ми дадете некој совет.
Секогаш кога ке бендисам некоја девојка и кога ке почннам да чувствувам нешто за неа, иако мислам дека и таа ме бендисува секогаш се наоѓа некој трет и ке ми ја фати. Сум се мувал со повеке девојчиња, ама онака чисто ради реда и кога ке сакам со некоја нешто повеке ме одбива или ке ми ја фати некој друг иако знае дека ја бендисувам
Не дека не сум убаво дете (плав сум со плави очи), секогаш сум убаво облечен, знам дека ме бендисуваат многу девојчиња само не сакаат да ми го признаат тоа. Малку сум срамежлив и не знам како да ја задржам и да ја освојам. Ве молам да ми дадете неко совет.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.577
Поени од реакции
34.974
Срамежливоста може да попречува слободно да се разговара со претставниците на спротивниот пол, па срамежливата личност нема да може да дојде до израз. Фокусирај се на пребродувањето на срамот, разговарај со својот брат, сестра, другар, другарка,
Општо прифатено е дека мажите го претставуваат посилниот пол. Можеби затоа што тие се навикнати да ги кријат своите стравови, особено ако се во друштво на жена. За мажите, покажувањето на знаци на страв е исто како покажување на знаци на слабост, па прават сè што е во нивна моќ да ги сокријат.
Во таков случај делуваш изгубено, па додека се почнеш да реагираш, отишла твојата љубена со некој трет или изгубила интерес за тебе.
Потенцира дека си убавко дете, понекогаш убавината не е пресудна, ако се влечеш како полжав,и таа треба да те влече за јазик,ако чекаш таа секогаш да превзема иницијатива,;)
Вербата и почитта кон себе, ќе те направат многу посигурен,

Девојките се комплицирани суштества, понекогаш дури ни самите незнаат што сакаат:vozbud:, ако некој им оди по кеифот, ке кажат дека е лигуш, ако не им се оди по кеифот, тогаш е егоист кој мисли само на себе;)

П.С..не е лесно овие денови да се биде машко ;)
 
B

Borg_Drone

Гостин
П.С..не е лесно овие денови да се биде машко ;)
Не, улогата за тоа дали е потешко да си денеска машко или женско ви ја препуштаме на вам.Ипак, дамите имаат предност а и факт е дека денеска повеќето жени (сама си кажа веќе) не знаат што сакаат за разлика од мажите (иако има такви и во нашиот табор ама не толку како кај жените).Значи ви симнувам капа, не е лесно да се биде „вие“ а и некогаш сум благодарен што сум бил роден како машко и не сум толку искомплицирано суштество.Ма да и кај мажите има ѓубриња и пацери ама многу е помала разликата гледано спрема жените.......
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Здраво дечки,се надевам дека ке ми помогнете во проблемот зошто не знам навистина што да правам.
Веке подолго време не сум имал девојка, и знам дека проблемот е во мене и сакам да сменам нешто со мене, да ми кажите каде грешам и да ми дадете некој совет.
Секогаш кога ке бендисам некоја девојка и кога ке почннам да чувствувам нешто за неа, иако мислам дека и таа ме бендисува секогаш се наоѓа некој трет и ке ми ја фати. Сум се мувал со повеке девојчиња, ама онака чисто ради реда и кога ке сакам со некоја нешто повеке ме одбива или ке ми ја фати некој друг иако знае дека ја бендисувам
Не дека не сум убаво дете (плав сум со плави очи), секогаш сум убаво облечен, знам дека ме бендисуваат многу девојчиња само не сакаат да ми го признаат тоа. Малку сум срамежлив и не знам како да ја задржам и да ја освојам. Ве молам да ми дадете неко совет.
На следната типка што ќе ти се бендиса, пристапи ѝ и кажи ѝ: „Здраво. Многу ми се бендисуваш. Дали сакаш да си фатиш дечко? Ако се дружиш со мене, некој ќе те ќари“.

На тој начин ќе ја насмееш и можеби ќе започнеш муабет со неа. Потоа едноставно кажи ѝ дека сакаш *ти* да бидеш тој што ќе ја ќари. Во најголем број од случаите, ова ќе биде доволно таа да посака никогаш повеќе да не те види. А ако не ѝ пречи да бидеш со неа - таа е таа за тебе.

Повтори го ова неколку пати. Потоа оние коишто „паднале“ на оние што само знаат да ги ќаруваат и откачуваат девојките, ќе сфатат дека има и некои фини момци (на пример ти) коишто не се такви и коишто сакаат да остварат подлабока врска. И самите ќе те побараат.

А инаку, бидејќи „подолго време не [си] имал девојка“, значи дека некогаш си *имал* девојка и знаеш како е да се споиш со некоја. Сега ќе биде исто, само со повеќе искуство. И би требало да биде полесно.

Поздрав и со среќа (y)
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
 

its_ok_im_new

brake lights
Член од
24 август 2010
Мислења
402
Поени од реакции
216
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Ај вака да почнеме. Ако ти се замислуваш како сенка на другарите, и сметаш дека ниедна во тебе не гледа потенцијален дечко- тогаш тоа и така е. Менувањето на ова е процес. Кревањето на самодовербата е нешто што ти треба да го иницираш правејќи го тоа што те исполнува (вежбање, спорт, пишување, плетење, готвење). Ако не си задоволен со нешто лесно променливо во врска со твојот физички изглед, не запирај додека не станеш задоволен. Ако не си задоволен со нешто што моментално неможе да се промени, исфрли го од мислите.

Зборот ми е, почни да се чувствуваш феноменално во своето тело за да ти и тоа заедно станете привлечни. Никогаш, во ниедна ситуација не се гледај како инфериорен. Ти си алфа и омега, можеш да бидеш успешен човек што ќе ебе, ќе љуби, ќе прави пари, ќе живее како му кур сака , или можеш да се самосожалуваш до крајот на животот, кога веќе ќе сфатиш дека си го истрошил само зошто не си ги отворил доволно очите. Прави што сакаш. Колку побрзо сфатиш дека МОЖЕШ да правиш што кур сакаш, толку побрзо ќе почнеш да живееш.
 
Член од
21 август 2011
Мислења
5.064
Поени од реакции
5.665
Ај вака да почнеме. Ако ти се замислуваш како сенка на другарите, и сметаш дека ниедна во тебе не гледа потенцијален дечко- тогаш тоа и така е. Менувањето на ова е процес. Кревањето на самодовербата е нешто што ти треба да го иницираш правејќи го тоа што те исполнува (вежбање, спорт, пишување, плетење, готвење). Ако не си задоволен со нешто лесно променливо во врска со твојот физички изглед, не запирај додека не станеш задоволен. Ако не си задоволен со нешто што моментално неможе да се промени, исфрли го од мислите.

Зборот ми е, почни да се чувствуваш феноменално во своето тело за да ти и тоа заедно станете привлечни. Никогаш, во ниедна ситуација не се гледај како инфериорен. Ти си алфа и омега, можеш да бидеш успешен човек што ќе ебе, ќе љуби, ќе прави пари, ќе живее како му кур сака , или можеш да се самосожалуваш до крајот на животот, кога веќе ќе сфатиш дека си го истрошил само зошто не си ги отворил доволно очите. Прави што сакаш. Колку побрзо сфатиш дека МОЖЕШ да правиш што кур сакаш, толку побрзо ќе почнеш да живееш.
Сериозен си o_O
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Биди ѓубре како мојот бивши и сите ќе трчаат по тебе...Слушај ме што ти зборам, од женска гледна точка... (y)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Најбитна е самодовербата. Тоа шо си немал женска до сеа не значи дека треба да ја запоставиш самодовербата. Баш напротив, треба да ти биде на највисоко ниво. Не гледај како другарите те ставаат во сенка пред девојки, туку наметни им се ти сам на девојките. Смисолот за хумор е многу битен. Нормално да не изиграваш кловн коа се сериозни теми у прашање. Биди тоа што си, не глуми лудило. Ако си срамежлив, напиј се нешто жестоко за да се опуштиш, само глеј да не се начукаш па да те исмејаваат или да се глупираш.
Девојките бараат самоуверени, комуникативни, интелигентни и харизматични мажи.
--- надополнето: Nov 15, 2011 1:29 AM ---
Биди ѓубре како мојот бивши и сите ќе трчаат по тебе...Слушај ме што ти зборам, од женска гледна точка... (y)
Ќе трчаат само тие шо не знаат да проценат. Изборот на партнерот не зависи од никој друг, освен од нас.
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Дотерај се и излези во диско/клуб/каде и да е, но *сам*, без другарите.

Кога ќе бидеш сам во ситуација меѓу многу луѓе, ќе нема кому да му бидеш сенка и сè што ќе ти се случува ќе ти се случува само тебе. Нема да имаш изговор дека си нечија сенка и ќе бидеш сам свој човек. Сите твои успеси и неуспеси ќе бидат само лично твои.

И потоа однесувај се како што знаеш и умееш, без никого да прашаш за совет, поддршка и слично. И кога ќе збориш со некоја девојка, биди свој (нема да имаш друг избор - сам ќе бидеш) и сè што ќе ти се случи, прими го како дел од товјот живот и само твое лично искуство.

Спремен ли си за ова?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Толку беше, неможам више да издржам..ке пробам тука барем малце да си олеснам. Веќе недела дена осеќам товар во градите..мислам дека ке паднам во депресија, што не е својствено за мене, ја сум многу позитивна личност, весел насмеан....
До сега сум немал девојка (имам 21 година), и како да не постојам пред женскиот пол, едноставно не ме забележуваат. Кога се запознаваме со нови девојчиња, јас сум ко во сенка на другарите..во мене не гледаат потенцијален дечко. Не сум нешто грд, али не сум па ни убав, онака нормален..увек гледам да сум среден, измиен али се тоа за џабе, за која???
Вечерва више ми прекипа, ми дојде да плачам..се што сакам е барем еднаш да осетам што е тоа љубов и да се осетам љубен, али изглеа премногу барам.
Имаш чуено за моќта на Фејсбук?!

Со ваков сосема океј начин на изразување, верувам дека не треба да имаш проблем. Али јебига, малку намали со ВОВ, кладионица и други глупи килер срања. Живеј го животот, не гледај другите како го живеат ебате... како ќе фатиш девојка коа седиш на форум и плачеш.

Форумот е за бркање девојки, не за плачење. А ако веќе плачеш, плачи со стил на други теми, девојчиња се ложат на тоа. :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.722
Поени од реакции
19.879
Од погоре двата поста само сакам да прашам толку ли станаа жениве сурови или премногу глупави? Па мора да е скот за да ја бендиса или да е некој мафијаш со ќелајца?
Ех и после тоа мажите ни биле криви ние сме биле душички, абе само ќотекот за нас не за џабе еден мој другар викаше тепај да те слуша, е*и ја да те сака... како одат работиве се повистинито ми делува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom