Економски факултет (reloaded)

Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
Јас пак да прашам за испитот менаџмент... какви прашања дава, колку и дали ја спушта границата? :)
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
На отворените прашања Макроекономија втор колоквиум некој дали се сеќава ?
--- надополнето: 25 декември 2011 во 14:38 ---
има поправен а ако е за едно прашање и ако имаш стручен труд немора да преполагаш
Само едно прашање ако ти фали или може и 2-3 со стручен труд плус ?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Испитот математика колку задачи има и колку треба да се решат за да се помине, и дали има прашања по 2 како на колоквиум?:)
Јас како што ми кажаа знам дека има 6 задачи и две на заокружување (3 задачки од темите од 1 колоквиум и 3 од вториот) и дека треба носат по 15 бода сите задачи и по 5 овие на заокружување... вкупно 100 бода а треба да решиш 4 задачи и двете на заокружување за да поминеш :) И јас сум на испит и така сум информирана ..
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Ај ако сакаш пиши што се скратил професорот. :)
ај те молам кажи од каде се треба да се учи финансиски менаџмент? дали само учебник или има и презентации, домашни? - навистина ми треба помош затоа што сум вонредно!
--- надополнето: 25 декември 2011 во 15:25 ---
На отворените прашања Макроекономија втор колоквиум некој дали се сеќава ?
--- надополнето: 25 декември 2011 во 14:38 ---

Само едно прашање ако ти фали или може и 2-3 со стручен труд плус ?
Ај ако дознаете за отворени прашања по макроекономија пишете ве молам!
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.028
Поени од реакции
2.034
ај те молам кажи од каде се треба да се учи финансиски менаџмент? дали само учебник или има и презентации, домашни? - навистина ми треба помош затоа што сум вонредно!
--- надополнето: 25 декември 2011 во 15:25 ---


Ај ако дознаете за отворени прашања по макроекономија пишете ве молам!
Па финансиски од книга треба да се учи. Немам отидено на колоквиум и имам отидено на само едно предавање, ама знам нема презентации и такви работи, од книга учи доволно ти е. :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Само едно прашање ако ти фали или може и 2-3 со стручен труд плус ?
Минатата година еден колега двата колоквиума ги помина под границата условно, и на крај му фалеа 4 бода за да положи. Отиде кај Кире и овој му рече ако има семинарска ке му ги пресмета и тие бодови во вкупните за да може да положи. И така си помина.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
11
Поени од реакции
3
Ај кажете нешто за однесување на потрошувачите..што, како се паѓа, некоја препорака, има ли прашања негде..и такаа o_O
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
32
Поени од реакции
31
Јас како што ми кажаа знам дека има 6 задачи и две на заокружување (3 задачки од темите од 1 колоквиум и 3 од вториот) и дека треба носат по 15 бода сите задачи и по 5 овие на заокружување... вкупно 100 бода а треба да решиш 4 задачи и двете на заокружување за да поминеш :) И јас сум на испит и така сум информирана ..
Точно,по две прашања и 6 задачи има на испит само не се замарајте со бодовите пошто со него никогаш не се знае по колку бода носат задачите и колку треба да имаш за да поминеш:tapp:со минимум три задачи (а во некои случаеви и две ипол) ве остава на дополнителна.Мој совет е да го спремате предметото за во јануари пошто испитот во јануарска сесија е најлесен,ви кажувам од искуство пошто бев на сите сесии:vozbud:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Ај кажете нешто за однесување на потрошувачите..што, како се паѓа, некоја препорака, има ли прашања негде..и такаа o_O

Препорака? Набави си ја книгата и однеси ја на полагање, ќе си ги најдеш одговорите внатре :)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
колеги, ај ве молам кажете каков е втор колоквиум аграрна политика и од кај да се учи матерјалот, дали од презентации, скрипта.... сварно матерјалот е тапа за учење :(
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
колеги, ај ве молам кажете каков е втор колоквиум аграрна политика и од кај да се учи матерјалот, дали од презентации, скрипта.... сварно матерјалот е тапа за учење :(
Иста тежина е како и првиот. Барем така беше минатата година. Јас го учев од презентациите и поминав без проблем. Само малку напамет ке треба да ги научиш поважните делови од организациите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom