Економски факултет (reloaded)

Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги ај ако може некој да ми каже Основи на економија кои страни не треба да се учат?
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
2
Има прашања стратегиски менаџмент за втор колоквиум? Некој да прати?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Некој со искуство од испит Финансиски пазари да сподели некое прашање ??? има ли шанси да ме пушти ако ми фалат 2-3 поени на втор колоквиум + сум со семинарска или тешко ?
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Некој со искуство од испит Финансиски пазари да сподели некое прашање ??? има ли шанси да ме пушти ако ми фалат 2-3 поени на втор колоквиум + сум со семинарска или тешко ?
Има. Минатата година на колега му фалеа малку бодови да помине и му кажа на Кирил дека има направено семинарска и тој му ги додаде бодовите од семинарската и го пушти.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Има. Минатата година на колега му фалеа малку бодови да помине и му кажа на Кирил дека има направено семинарска и тој му ги додаде бодовите од семинарската и го пушти.
Фала колега/колешка :D
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој се сеќава на испитните задачи по математика за економисти од 1 година 2 колоквиум, вкаматување, ренти, влогови, амортизации,изводи, интеграли? Пратете на termosnejks@hotmail.com
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали некој се сеќава на испитните задачи по математика за економисти од 1 година 2 колоквиум, вкаматување, ренти, влогови, амортизации,изводи, интеграли? Пратете на termosnejks@hotmail.com
ве молам помогнете јас сум од проект 45 колоквиум имам на 26 во понеделник тие задачи што ги дава Драги Јанев на редовните студенти нас ни ги дава истите затоа имаме после вас.
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Страните што ги скрати финансиски менаџмент зза колоквиум,и за испит не треба да се учат нели? :)
 
Член од
13 март 2010
Мислења
56
Поени од реакции
8
Aj ako moze nekoj od kolegite da ne znae po FPI dokolku ti falat nekolku boda za polozuvanje na 2 kolokvioum ili ako ne si zadovolen so bodovite, dali moze da se odi na popraven kolokvium ili mora na ispit?
blagodaram odnapred
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.741
Поени од реакции
1.493
Aj ako moze nekoj od kolegite da ne znae po FPI dokolku ti falat nekolku boda za polozuvanje na 2 kolokvioum ili ako ne si zadovolen so bodovite, dali moze da se odi na popraven kolokvium ili mora na ispit?
blagodaram odnapred
има поправен а ако е за едно прашање и ако имаш стручен труд немора да преполагаш
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Ај ако сакаш пиши што се скратил професорот. :)
Од 41 до крајот на темата и од 373 до крајот на темата :) И еден колега беше напишал дека и на 270 страна формулата на треба,ако ти менува нешто една формула :)
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
има поправен а ако е за едно прашање и ако имаш стручен труд немора да преполагаш
А зошто јас слушав дека се мн скржави за оценки и пуштање... Дај боже да сум грешка... А да не се сеќава некој дали брзо дадоа резултати минатата година на втор пошто нели и на пишување има сега.. Фала однапред :)
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Испитот математика колку задачи има и колку треба да се решат за да се помине, и дали има прашања по 2 како на колоквиум?:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom