Телекабел интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.605
Поени од реакции
7.406
Пример, nytimes.com, huffingtonpost.com, tvline.com и други кои сум пробал да ги отворам, ама безуспешно. Вака е веќе една недела.
Мистерија, кај мене се отвараат овие што ги наведе(ако беше искрен ;) )...проба ова на Аппле постот со ДНСи да смениш дали ке ги отвори ?
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Мистерија, кај мене се отвараат овие што ги наведе(ако беше искрен ;) )...проба ова на Аппле постот со ДНСи да смениш дали ке ги отвори ?
Не сум, ама сега ќе пробам. И секако дека бев искрен де. :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
650
Поени од реакции
531
Одговор од Телекабел за поднесен приговор:




Телекабел - Грижа за корисници prigovor@robi.com.mk

Dec 19 (1 day ago)

to me




Почитувани,
Вашиот приговор е регистриран, разгледан и сакаме да Ве известиме дека од наша страна се превземени сите мерки за одстарнување на овој проблем и искрено веруваме дека тоа ќе се случи во најкраток рок, а Вие повтроно ќе бидете задоволни од нашите услуги.

Со почит,
Телекабел“

ќе останиме со ваквов катастрофален интернет уште долго време
 
Член од
19 април 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Одговор од Телекабел за поднесен приговор:




Телекабел - Грижа за корисници prigovor@robi.com.mk

Dec 19 (1 day ago)






to me




Почитувани,
Вашиот приговор е регистриран, разгледан и сакаме да Ве известиме дека од наша страна се превземени сите мерки за одстарнување на овој проблем и искрено веруваме дека тоа ќе се случи во најкраток рок, а Вие повтроно ќе бидете задоволни од нашите услуги.

Со почит,
Телекабел“
ќе останиме со ваквов катастрофален интернет уште долго време

Автоматски одговор кај сите праќаат. Истиот е и кај мене т.е. сега е малку подотеран, од 16 ноември, и до сега ништо ново!

Телекабел - Грижа за корисници ✆ prigovor@robi.com.mk via t-home.mk
Nov 16

to jovebt
Почитувани,
Вашиот приговор е регистриран, но исто така веќе се превземаат мерки од наша страна за решавање на проблемот, така што ние ќе се потрудиме да биде решен во најкраток временски период, а Вие да бидете задоволни од нашите услуги како и до сега.

Со почит,
Телекабел
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
21
Поени од реакции
3

:cuc::cuc::cuc:
:vozbud::vozbud::vozbud:
Конечно вистински интернет, вредеше да се дочека ветувањето на момците од техничка поддшка.
RESPECT TELEKABEL:cool:
 
Член од
4 декември 2008
Мислења
404
Поени од реакции
15
а да пробате со google dns бидеќи тоа на днс најчесто блокирваат од операторот бидејки е пиратерија ....
8.8.8.8
8.8.4.4

И јас мислев дека е до днс-ите али не е. И кај мене не ми отвара некој сајтови. Сменив днс-и али пак исто. Не ја ни пинга IP адресата на сајтот. Може имаат некој проблем а и може блокираат некој сајтови на ниво на IP.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Страните почнаа да ми се отвараат без ништо да правам. Значи, време било у питање.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
на 100GB е качен dowload? коа идам на она проверка на сообраќај приметив..
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
И кај мене исто - некои сајтови веќе недела дена не се отвораат... Многу чуден проблем. Со години сум на Телекабел ама ваков проблем никогаш не сум имал.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
377
Поени од реакции
116
И кај мене исто - некои сајтови веќе недела дена не се отвораат... Многу чуден проблем. Со години сум на Телекабел ама ваков проблем никогаш не сум имал.
Кои сајтови се тие? Да ги проверам.
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
100
Поени од реакции
13
@milco45

Интересно, проблемот исчезнал во текот на денешниот ден и сега, по една недела, се' е нормално и како што треба.

Поздрав до одличната екипа на Телекабел, на нив сум уште од 2006 година и немам намера да менувам оператор.
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
@milco45

Интересно, проблемот исчезнал во текот на денешниот ден и сега, по една недела, се' е нормално и како што треба.

Поздрав до одличната екипа на Телекабел, на нив сум уште од 2006 година и немам намера да менувам оператор.
Проблемот не беше директно во Телекабел туку во upstream провајдерите ... да не објаснуам колк уе незгодно дијагностика и средување на BGP рутирање ... просто човек може со денови да збудали од рута оваква рута онаква ...

Сега кај сите е океј или има уште “брзина проблематикус акута“ ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom