Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дали некој знае каде има (освен во Матица) пузли од Ravensburger и дали имаат некоја нивна специјализирана продавница во Скопје? Ми требаат во поголем формат слагалици (како голема уметничка слика) и повеќе избор да има за да можам да одберам....Anyone?
Скоро во сите книжарници, мислам дека максимум од 3000 или 5000 парчиња имам видено во книжарата кај Ристичева палата на плоштад.
Јас една склопив од 1000 парчиња и ја залепив со лепакот и топ е. Трк уште утре :vozbud:
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Скоро во сите книжарници, мислам дека максимум од 3000 или 5000 парчиња имам видено во книжарата кај Ристичева палата на плоштад.
Јас една склопив од 1000 парчиња и ја залепив со лепакот и топ е. Трк уште утре :vozbud:
И ја имам веќе 3 пузли урамено...2 се помали што светат навечер (морско дно) и една од 2000 парчиња град во Италија....Во Матица ги купував порано но сега бев и не ми се свиѓаа тие што ги имаат....Ми треба над 3000 да е..Ај ќе побарам кај Ристичева утре:)
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Дали некој знае каде има (освен во Матица) пузли од Ravensburger и дали имаат некоја нивна специјализирана продавница во Скопје? Ми требаат во поголем формат слагалици (како голема уметничка слика) и повеќе избор да има за да можам да одберам....Anyone?
Треба да има во Гоблин, во Буњаковец, еве им ја понудата
http://www.goblingames.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=11
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.464
Поени од реакции
30.766
a koj toa odi vo goblin medzhik., i ostanali., dekovi i busteri ., i turnirchiki ., :vozbud:aa a., goblin :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: tuku aj na po edno kafence.....

 

halfelfpaladin

The Black Paladin
Член од
23 август 2011
Мислења
235
Поени од реакции
97
Е фала пуно:) Овде има избор да! Веќе една ми се свиѓа:P Ја ја знаев Гоблин за игри дека има, не знаев дека има и пузли;)
Гоблин е официјалниот увозник на Ravensburger за Македонија, они увезуваат и преку нив сите книжарници се снабдуваат со puzzles, кај нив секогаш има на лагер сложувалки.
 
Г

Гучи

Гостин
Да ве прашам за совет.. Близу или Уан - пакетите од 1000че што се, кој е подобар и зошто? :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Да ве прашам за совет.. Близу или Уан - пакетите од 1000че што се, кој е подобар и зошто? :)
близу напрај споредба и ќе видиш што добиваш кај едните што кај другите. едино разлика има во тв каналите ама па ти си одлучуваш. размисли двапати пред да идеш кај едниот или другиот зашто 2 год. договор имаш после
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Да ве прашам за совет.. Близу или Уан - пакетите од 1000че што се, кој е подобар и зошто? :)
Али очекувај дека првата година дена нетот ќе ти биде тиња, а и двата провајдери ќе те дупат у здрав мозок дека е до тебе не до нив :)
--- надополнето: 17 декември 2011 во 05:16 ---
Него, да не знае некој каде да најдам тегови од по 10 кила, не многу скапи?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Каде можам да најдам во Скопјево, нешто интересно за пар да се прави на вакво никакво време? (за во кино ни е тапа понудата, од кафичи аман, дома не ни се седи, ни се активира малце) :)))
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Каде можам да најдам во Скопјево, нешто интересно за пар да се прави на вакво никакво време? (за во кино ни е тапа понудата, од кафичи аман, дома не ни се седи, ни се активира малце) :)))
Многу се ограничуваш. Скопјево. Земи ранецот, тури пола леб со патлиџан, 200 денара у џеб, и качи се у воз, иди експлоринг малце, штип, битола ваму таму онаму, прошетај троа ќе ти биде интересно :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Да не има некој број од теренот за фудбал во ГУЦ ? :) Се обидов на информации немале број... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom