Playstation 3

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Фала ONE на одговорот, тоа ме интересираше. Следам што се случува и со новиве CFW ама некако споро оди работава. Ќе се стрпам таман работа, него чисто ме интересираше TB dongle-от зошто излегоа доста игри што се компатибилни со него.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Колку пари е декодирање и каде може да го декодирам?
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
mislis da mu stavis 3.55 cfw i da cita piratski igri? http://psx-scene.com/forums/content/tutorial-how-install-kmeaw-cfw-no-bricking-backups-psn-666/

Pred nekoj den ja instalirav heavy rain i vecerva ja projdov celata. Fantasticna igra, i grafika i prikazna, SE e naj naj, podobro duri i od poslednite triler filmovi koi gi imam gledano. Nemate spojler opcija na forumov da napisev sto kako sum prosol pa da mi kazete dali imalo i drugi varijanti i kakvi se, ne bi sakal javno da napisam kako ja pominav i sto se napraviv. Bitno e deka sum prezadovolen! Sledna e LA noire.
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ја свртев LA Noire уште пред 2 месеца ако не и повеќе, ја купив во Солун. Играта е супер, само приказната глупаво завршува на крај некако, али добро. За Heavy Rain, ја почнав, стигнав до некаде и ми здосади. Чекам да излезе некој нов CFW да може да се играат 3.73+ игриве..
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Bas me cudis ti zdosadila, nema koj ne ja pofalil igrata Heavy Rain, jas sum vooduseven kako e napravena. Sto ke vi e 3.73 ne ve razbiram, pa skoro za sekoja igra pravat boot patch da mozes da ja igras na 3.55? Primer za LA Noire 10mb e patch koj go instaliras i igras, isto taka i uncharted ja igrav bez nikakvi update na firmware ni nisto.
 
Член од
2 декември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Фрката е што за многу нови игри нема eboot patch и не е можно да се играат на 3.55. Uncharted ја играм и јас, среќа излезе фикс за неа, ама еве ја чекам Assassin's Creed Revelations да излезе некоја верзија за 3.55 и ништо. Излезе AC:R компатибилна за true blue dongle, ама за CFW ништо не правиме..
 
Член од
2 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
40
Јас мислам дека треба да почекаме и да видиме што ќе направи Какарото со неговиот џејлбрејк.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Bas me cudis ti zdosadila, nema koj ne ja pofalil igrata Heavy Rain, jas sum vooduseven kako e napravena. Sto ke vi e 3.73 ne ve razbiram, pa skoro za sekoja igra pravat boot patch da mozes da ja igras na 3.55? Primer za LA Noire 10mb e patch koj go instaliras i igras, isto taka i uncharted ja igrav bez nikakvi update na firmware ni nisto.
PES, FIFA, NBA, RESISTANCE...малце се?

Факт е дека е заебана сценава, па има и многу игри постари кои треба да работат, ама курац.
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Momci da ne znaete PS 2 kolku pari se nastaro i da ne ima nekoj da prodava od forumov ?
 

HAF

Член од
22 август 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
PlayStation 3 160 GB bundle со Move (камера и контролер) и 2 игри: LittleBigPlanet 2 Special Edition i Ratchet & Clank: All 4 One
Нова, неотпакувана, во кутија.
320 EUR
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
PlayStation 3 160 GB bundle со Move (камера и контролер) и 2 игри: LittleBigPlanet 2 Special Edition i Ratchet & Clank: All 4 One
Нова, неотпакувана, во кутија.
320 EUR
Ако планираш само оригинали да играш (барем сега за сега) тогаш ОК е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom