Гејминг војна

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Никој не рачуна огромен телевизор кој кошта минимум 10.000 за право искусување на XBOX/PS3.
Исто доаѓа цената.
Верувам никој не би сакал да игра конзола на стари телевизори како да се вратил на првото нинтендо (чест на исклучоци што веќе имаат огромен телевизор без конзола :D )
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Никој не рачуна огромен телевизор кој кошта минимум 10.000 за право искусување на XBOX/PS3.
Исто доаѓа цената.
Верувам никој не би сакал да игра конзола на стари телевизори како да се вратил на првото нинтендо (чест на исклучоци што веќе имаат огромен телевизор без конзола :D )
Види вака ако имаш пари за да купиш нешто кое се користи само и само за гејминг сигурно имаш кинти за солиден телевизор.. Ја дома имам 2 ептен големи телевизори од 49 или така нешто и 32' инчни телевизори.. Овој 32' е кај мене во соба и тек после 1 година што го имав купив xbox.. Се сложувам дека не се игра на CRT телевизор али за да можеш да си дозволиш конзола најнова треба да си "економски стабилен" :)
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Predtoa imashe nekoi mislenja koi sporeduvaat. Poentata mi beshe deka konzola ispagja poskapa.
Se izvinuvam za latinica, ne sum doma.

Inaku Mac, mislam deka diskusijata e na mesto, ti so prvichniot post napravi sporedba PC i konzoli, ne zastranuva nikoj.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Predtoa imashe nekoi mislenja koi sporeduvaat. Poentata mi beshe deka konzola ispagja poskapa.
Se izvinuvam za latinica, ne sum doma.

Inaku Mac, mislam deka diskusijata e na mesto, ti so prvichniot post napravi sporedba PC i konzoli, ne zastranuva nikoj.
хахаха конзола испаѓа поскапа од пц... лол.
--- надополнето: Dec 1, 2011 5:55 PM ---
Никој не рачуна огромен телевизор кој кошта минимум 10.000 за право искусување на XBOX/PS3.
Исто доаѓа цената.
Верувам никој не би сакал да игра конзола на стари телевизори како да се вратил на првото нинтендо (чест на исклучоци што веќе имаат огромен телевизор без конзола :D )
а ти не рачунаш телевизор минимум 10000 за право искусување на пц, бтв и конзола можеш на лцд монитор да ја поврзеш
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
хахаха конзола испаѓа поскапа од пц... лол.
--- надополнето: Dec 1, 2011 5:55 PM ---


а ти не рачунаш телевизор минимум 10000 за право искусување на пц, бтв и конзола можеш на лцд монитор да ја поврзеш
6000.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
збориме за low или за право искусување, значи за тебе за пц може со лоу од 6000 а за конзола неможе лоу мора право од 10000, не си реален, како прво 4000 денари е мала разлика со што пак испаѓа конзола поевтина, како второ и конзола можеш на монитор од 6000 што е минимум за пц
--- надополнето: Dec 2, 2011 1:13 PM ---
Темата е "Зашто нема и нема ни да има нови конзоли годиниве", споредбата беше за да се долови фактот дека 2003/2004та искачаа зверски игри и на PC кои ги натераа Sony и Microsoft да размислуваат за нови конзоли.

Сега на PC има само портови, по некоја игра демек со imba графика, дури и Crysis 2/RAGE беа портови, од најголемите компании кои правеа ексклузиви за PC светот.


Овде не се дебатира каде има најдобри игри или која конзола е најдобра, туку едноставно "која е причината/причините зашто не сме виделе NEXT-GEN сеуште".
па не сме виделе сеуште затоа што чекаат да извадат уште некој долар од сегашнива конзоли дур можат, али највероватно летово на е3(2012) ке ги презентираат а декември 2013 ке искочи нешто или xbox 720(?) или ps4
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Какво бе low искусување ?
Имаш FULL HD LG 22 " за таа цена.
Запознај се подобро со пазарот па тогаш зборувај, а баш гледав вчера. Над 30 инчни телевизори се минимум 15.000.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Какво бе low искусување ?
Имаш FULL HD LG 22 " за таа цена.
Запознај се подобро со пазарот па тогаш зборувај, а баш гледав вчера. Над 30 инчни телевизори се минимум 15.000.
значи вака нуб си дефинитивно, FULL HD LG 22 " можам да користам и на конзола и на комјутер, televizor od 15000 Можам и на конзола и на комјутер, ШТО НЕ ТИ Е ЈАСНО ????
 

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Воопшто не е исто, површински гледаш.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
И за тоа пц од 2008ма неможе да игра нешто ново, си се излажал дебело.
ајде во кратки црти претставија ја целата конфигурација па да видиме како си ја составил машината.
јас имам од пред 2-3 години PC сигурно и тера се што е ново без проблем.
имаше и една страна каде за дадена игра внесуваш конфигурација и ти дава проценка како ќе можеш да ја играш или слично ама ич не ми текнува.

Иначе би и конзола ама ако ми е подлабок џебот да си допуштам, сега за сега ништо.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
ајде во кратки црти претставија ја целата конфигурација па да видиме како си ја составил машината.
јас имам од пред 2-3 години PC сигурно и тера се што е ново без проблем.
имаше и една страна каде за дадена игра внесуваш конфигурација и ти дава проценка како ќе можеш да ја играш или слично ама ич не ми текнува.

Иначе би и конзола ама ако ми е подлабок џебот да си допуштам, сега за сега ништо.

Q8200
8800 Ultra
8GB RAM.
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Од пиратериска гледна точка ич не ми прави ќејф PS3-ката.

Го купив пред некоја година откако го пробија и од тогаш абер нема од нови CFW-а, а еден куп нови игри нови се појавија, скоро 90 посто се непробиени, кој мерак само го имав да ја играм Dark Souls, абер нема.

Требаше Xbox 360 уште одамна да си купам, ваљда фанбојот во мене чекаше пиратско решение за PS3.

Следната генерација кога ќе се појавува дефинитивно Xbox купувам, прво зошто е по mainstream и второ баш ради тој mainstream побрзо ќе биде пробиен.
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Воопшто не е исто, површински гледаш.
јас ако гледам површински ти гледаш фанбојски, очито криво тие затоа што си платил 700 евра за кукишта и послем 2-3 години неможело да ги игра на хај сетинзи и резолуција игрите и сега тука се тешиш дека конзола било поскапо,
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.335
Hehe so ova "Ti treba Televizor za da igras PS3"....epten banalni ste.
Ovaa generacija e prva koja gi koristi HD pridobivkite taka da koj vi e vas kriv sto nekoj imal ili nemal doma LCD TV...Toa e del od domasnata elektronika...
A PC kako gaming platforma? :pos::pos::pos::pos: .... ete tolku.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom