Dexter

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Е ова е на пример добра епизода, та претходната на нишо не личеше.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Јас уше не сум ја гледал осмата епизода туку читав на нет Декструс ќе имал уше 2 сезони (од по 12 епизоди). Значи ќе тера до 8-ка. Мислам не дека не се радувам само се плашам да не ја упропастат. Финалето на 6-та сезона ( која има гледаност од 5,2 милиони неделно) било закажано на 18 декември.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Јас уше не сум ја гледал осмата епизода туку читав на нет Декструс ќе имал уше 2 сезони (од по 12 епизоди). Значи ќе тера до 8-ка. Мислам не дека не се радувам само се плашам да не ја упропастат. Финалето на 6-та сезона ( која има гледаност од 5,2 милиони неделно) било закажано на 18 декември.
Исто... муабетов го правев со другарче неодамна. Поарно нека ја прекинат само да не ми ја уништат.
Идеален крај би било да го убијат/фатат Декстер, а Харисон да го покажат подоцна како го продолжува неговото дело. И толку. Само кој би го обучувал детето, а и не покажува знаци дека убиството на Рита има оставено последици врз него... Хејтајте ме, ама квалитет пред квантитет.

It's all in Travis's head.
Така ќе да е, и му се лутам на Форест Гамп оти уште одамна го пиша ова во темава... :place:
Додуше он пиша дека е можно, ама сепак...
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Епизодава ме интересира кој тоа крие ЛаГуерта ( нешо многу не ја сакаат сценаристите сезонава) дали некои од тие нејзините претпоставени на кои им должи услуга.

П.с Во тоа ритуалните убиства развија цела уметност.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Епизодава ме интересира кој тоа крие ЛаГуерта ( нешо многу не ја сакаат сценаристите сезонава) дали некои од тие нејзините претпоставени на кои им должи услуга.

П.с Во тоа ритуалните убиства развија цела уметност.
А кого друг може да крие освен Том Метјуз. Очајно сакаат да ја одржат во серијата, одамна требаше да ја нема женава.
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Типката што ја ослободи Травис кажа нели дека заробена ја држеле двајца од кои помладиот, кој бил посвесен, го нарекувал другиот `професор`... Постариот и ја држел главата така што да не може да ја затвори устата, а помладиот и давал да пие... крв. Според ова, таа е свесна за постоење на двајца мажи бидејќи го осетила присуството на двајцата, нивниот разгоор...

ЛаГуера најверојатно го прикрива Батиста
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Типката што ја ослободи Травис кажа нели дека заробена ја држеле двајца од кои помладиот, кој бил посвесен, го нарекувал другиот `професор`... Постариот и ја држел главата така што да не може да ја затвори устата, а помладиот и давал да пие... крв. Според ова, таа е свесна за постоење на двајца мажи бидејќи го осетила присуството на двајцата, нивниот разгоор...

ЛаГуера најверојатно го прикрива Батиста
Да, ама може и да е пореметување на подвоена личност, па различно да се однесува во одредени моменти.. :)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
А што е со следново кое е кажано од Декстер?

“Travis has a Dark Passenger all his own. But unlike mine, his walks and talks and breathes and goes by the name Professor Gellar. And, most significantly, his Dark Passenger can be killed.” –Dexter
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.029
Поени од реакции
6.051
After all, Dex was wrond :)

Интересна епизода пред се, во која излезе дека сепак Тревис "оперирал" сам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.707
Поени од реакции
27.670
Значи по изгледаната 06 05 почнувам да си мислам на тероијата шо ја начекав на еден странски форум - дека Тревис го има Гелар само во главата. Нешо у стил на Фајт клуб. Келнерката минатата епизода не го ни регистрираше Гелар, никој не го приметува Гелар на журката иако е на насловна страница... Мејби не така уверливи детаљи али интересна приказна би била убиец со подвоена личност.
фала, ми ја зезна сезоната.. откако го пиша ова цело време размислував дека е навистина така... и така испадна
друг пат ставај спојлери за вакви ствари
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Се надевам дека има некој добар заплет позади цмиздрењево на Дебра оти ми иде на нерви максимално сезонава.
И карактерите на Квин и Батиста ги уништија тотално, ги направија да се однесуваат тотално клише.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Ииии, ForestGamp беше во право :LOL:, добра епизода, крајот ептен морничав беше.(y)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
фала, ми ја зезна сезоната.. откако го пиша ова цело време размислував дека е навистина така... и така испадна
друг пат ставај спојлери за вакви ствари
Споилери се ставаат на непто што знаеш дека ќе се случи, не на теории.

Има нешто и со IT guy, чим ја покажаа раката од ITK. Мислам ќе има уште еден твист до крај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom