Муабет со партнерот за бившите

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Па што знам, мене лично не ми смета да ме праша за бившата, а мене па ми е глупо да ја прашам за бившиот зошто не ме интересира.
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
Ако ме праша за бившите ќе му одговорам.Кога тогаш доаѓа до муабет за бившите онака да ми кажува нешто во контекст на муабет ок е, ама нон стоп за секоја ситуација да споредува со бившата или слично значи дека нешто не е во ред и дека дефинитивно таа уште е непреболена нема фајде од таква врска:pipi:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако нешто се спомне во муабет сигурно нема да ќутам и да се правам наудрен туку ќе одговорам. Ама сепак нема потреба од некои долги и чести муабети на таа тема.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Јас најотворено сум разговарала со партнерот за моите и неговите бивши. се разбира има моменти и работи кои остануваат помеѓу двајца, без разлика дали останале заедно или не. Го знае напотребното и фактите повеќе не треба да знае.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Колку ми зборува за неговите бивши-толку го губам интересот за него! Мислам дека има нешто нерасчистено во неговата глава:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Без разлика што не ве интересира минатото на партнерот, што ако понекогаш ви спомнува партнер од минатото? Како би реагирале доколку партнерот често ви зборува за личност со која бил во врска пред вас? Дали тоа би го сфатиле како знак дека уште чувствува нешто за истата?
Што ако тој/таа постојано "плука" по личноста која некогаш ја сакал/а? Дали тоа значи дека иако ја/го спомнува во негативен контекст, дека ја преболел/а?

Дали зборувате за бивши партнери или љубовници?
Нејќу да зборам за бившите. Нема потреба за тоа. Може нормално уз муабет некогаш да спомнеме, како дел од искуството, али во глобала нејќу да зборам, нејќу да слушам.

И да,често спомнување на девојката, според значи дека или се уште чувствува нешто за неа или опсесивно мисли и размислува за неа.
А јас се правам наудрена во такви случаи.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Колку ми зборува за неговите бивши-толку го губам интересот за него! Мислам дека има нешто нерасчистено во неговата глава:)
И јас исто се чувствувам за таквите муабети. Башка и што не ме интересира, не сакам ни да прашувам, ниту да ме прашуваат. Ама женишча што ке правиш, мора да си прашаат, а ако не им одговориш се дурлат одма.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Муабети за бившите ме замараат и не сум расположена да ги слушам.На почетокот на врската дечкото ми зборуваше каква била неговата бивша,па имала ова напраено,па она.И еднаш збораше лошо за неа,а следниот пат пак добро.И тогаш се уште немаше расчистено целосно со неа,очигледно уште имал чувства за неа.Му дадов до знаење дека такви муабети мразам,да не ми ја спомнува,ни шо било ни како било и прекина да ги спомнува.Шо било поминало нема потреба да се спомнуваат.
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Ни зборувам, ни сакам да ми зборуваат, било поминало.

Во ред е да се спомне уз муабет или на шала, ама да посветиш цел разговор за бившите партнери.... чиста глупост.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
НА почеток на врска отварам екс досие и се кажуваат најважни работи.Тоа трае 10 минути и после за затвора тоа досие и го фрлам.НЕма потреба од зборување за бивши ако сакам иднина со партнерот.
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
ни под разно немам за што да се замарам со некој од минатото ме интересира денешницата а и иднината секако
 
Член од
27 април 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ZOSTO DA NE?PA BIDEJKI ZIVEAM VO MALO MESTO I SE SE ZNAE NEMA STO DA SE KRIE.E SEGA NE E DOBRO TOA DA SE SLUCUVA CESTO ILI MOZE I NIKOGAS DA NE SE ZBORUVA ZASTO COVEK STO ZIVEE SO MINATOTO E VEKE MRTOV COVEK.ZIVOTOT E POLN SO MNOGU PREKRASNI MOMENTI I E PREKRATOK DA SE SPOMNUVAAT RABOTI STO POMINALE.E PA LUGE MOE MOTO:ZIVEJTE GO ZIVOTOT PRAKTICNO I KORISNO

Исклучи Caps Lock! - Crazy in Love
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
430
Поени од реакции
6
nejkam da prasuvam, nejkam da kazuvam. najubavo e taka. ama sepak, kolku i da se trudis nekoi raboti nekogas isplivuvaat na povrsina.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Не ме интересира...а и мразам кога ме прашуваат такви работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom