Tип на денот (Читај правила во прв пост)

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Полуфинале ATP Finals London

Federer - Ferrer 1.10 5.50 -/+ 5,5 o/u 19,5

Tsonga - Berdych 1.65 2.20 -/+ 2,5 o/u 23,5

Уфф , нема да одам со фразата „поклон од кладилниците“ , ама дефинитивно гледам value во овие следни 4 типа.
Прво , Федерер со Ферер . не се слагам дека ова ќе биде лесен залак за Fed-Ex , Ферер реков уште пред почетокот на турниро е вториот тенисер кој доаѓа без повреди , замор и во форма на овој турнир. Првиот е секако Роџер :).
Тоа и се и виде , Ферер лесно го збриша изморниот Џоле , лесно го збриша и повреденио Мурај , додека вчера лесно му го зема првиот сет на Бердих( од сеа ќе го пишувам како Дрвото , оти е дрво :) ) , и мислам дека му ја пушто победата после тоа , очигледно беше.
Федерер од друга страна , не можам да го критикувам , типо го игра најфеноменалниот тенис моментално , топ форма !! Сите потези му ги гледам во еден здив ебаго :)
Ама , ова е најголемиот меч досеа за Ферер , сигурен сум дека ќе даде 110% од себе за да може да го сруши Федерер, не верувам дека Роџер ќе може лесно да го збрише Шпанецот пошто овој има силен удар , добар сервис и прилично е агилен по теренот. Очекувам да видам повеќе од 20 гејмови и не очекувам Роџер да победи со 6:3 6:3 или пониско.Инаку H2H e 12-0 за Роџер :D , лани исто играа во групите на овој Мастерс и заврши 6:3 6:1 , ама Ферер не беше истиот лани ко шо е сега.
Значи :

Over 19,5 @ 1.80 7/10
Ferrer + 5,5 @ 1.80 7/10

Вториот дуел ми е некако ко bet of the day , ама Тсонга ( ќе го викам памукоберачот ) не е стабилен ментално , мада на овој турнир го има најсилниот сервис , нешто што е и 80% заслужно за моменталната позиција на Памукоберачот.
Дрвото( Бердих ) е со 100% среќа што се најде тука .. прво загуби од изморениот , повреден , немотивиран и вонформа Џокович , потоа едвај со многу среќа го доби Типсо ( кој влезе ко резерва од коа Мареј се повлече ) и вчера исто беше катастрофа , ама скоро сум убеден дека Ферер го пушти да земе сет а после тоа и победата.
Значи имаме дуел меѓу психички нестабилен јак сервисер ( профил исто ко Родик ) против двро кое се влече ко цреп и е одве поради многу среќа ( кој го следе турнирот знае за што е способен Дрвото , кој не го следи нека ѕирне highlights од мечевите на Дрвото ).

Очекувам Памукоберачот да земе еден сет со помош на сервисот , потоа да му падне формата и со среќата што ја има Дрвото, да загуби еден сет , шо значи очекувам 3 сета на овојдуел , можен е и тај-брејк , и двојцата можат да сервират добро ако ги служе сервата. Крајна победа гледам за Памукоберачот ( Тсонга ).

Памукоберач @ 1.65 7/10 Sportlife
over 23,5 @ 1.90 5/10

GL !!
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.627
Поени од реакции
10.340
Стоук 1
Челзи 2+ прво
Тотенхем 2
Сандерленд 3+
Арсенал 1
Лидс 1
Валенсија 2
Реал ГГ / 2+ прво
Барса 2-2 / 2+ прво
Јуве Х2
Наполи Х2
Дортмунд 1
Лил 1

од овие нешто ќе искомбинирам
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
шо мислите за валенсија вечер ?
 
Член од
29 јануари 2008
Мислења
821
Поени од реакции
410
Arsenal - Fulham - 1
Bolton - Everton - X
Korona Kielce - Legia Warchawa - X2
Hofenhaim - Freiburg - 1
Atalanta - Napoli - X
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Таман сакав да ти пишам да ти дадам совет да не ги играш Фенербахче, и општо било кој тим од Турција, поготово не оваа цела сезона, коа гледам изиграле вчера X :pos:
Хехехе,абе у последен момент ја тргнах фенеро и одиграх тикети со 6 утакмици али јбг тамо па се укацах кај французите и ја утнах Фрејус...Ае мош денеска ке погодеме нешо :)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Sampdoria - Modena 1.50 3.40 5.50

време на одигрување : 15:00 CET

Очекувам футбалска фешта овде. Очекувам победа на Дориа голови од двете екипи.

Сампдориа досега не играт баш ко први фаворити за враќање во Сериа А , али сезоната во Сериа Б е долга , така да можат да си дозволат киксови 9 и по некоја наместена
) .
Денес ја пречекуваат екипата која иде од Модена и која ја има 3-тата најлоша одбрана во лигата ( го делат 3-тото место со Емполи и Ночерина). На 16 досега одиграни натпревари , примија 26 гола , што е 1,6 голови по меч во просек . Сампдориа од друга страна дава по 1.5 голови по меч.
Гостите се барем една класа под Сампдориа. Сампдориа има стварно добар напад и не ми е јасно зашо толку се мачат досега.
пред некоја недела играа во гости со екипа слична на Модена , Ночерина , и загубија со 4:2. Се мачеа со Бреша , Цитадела , загубија дома од Виченца , па сметам дека овој меч треба да означи пресврт за оваа екипа. Модена е баш добра екипа за тоа.Имам неколку типови од кој мислам дека Сампдориа дава гол во двете полувремиња е најдобар бет.

Самп дава гол и во двете полувремиња @ 2.30 7/10 Sportlife
Sampdoria t1 2+ @ 1.60 6/10
Sampdoria 1-1 @ 2.30 3/10
3+ @ 2.05 3/10
4-6 @ 3.90 2/10
t1 2+ pp @ 4.60 1/10 Oaza

GL !!
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Борусија-Дортмунд-Шалке 1-1
ВБА-Тотенхем 2-2
Зулте Варегем-Андерлехт 2-2
Галатасарај-Сиваспор 1-1
:)
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.943
Поени од реакции
9.580
Da ne pram maler ama Totenhem mislam deka nema da tepa a gledam site ste zaletani na nego
 

Kajgana Shop

На врв Bottom