Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Aко Јувентус се први не значи дека првенството се распаѓа. Тоа само значи дека се враќаат работите на свое место. А сите знаеме дека без јак Јувентус нема ни јака Серија А.
Па прајте за тоа муабет... а не да се јачате дека сте ги победиле Баерн и без везе слики да ставате, и муабети од типот кој помалце ја избрукал лигата дали Интер со Шалке, дали вие со Баерн или Рома со секоја третокласна екипа што ја начекала. Очајност покажувате не за друго.

А за тоа што го напиша се согласувам, генерално лигата опадна на тоа ниво поради падот на Јувентус. Тоа ти е исто како Баерн да се во некоја криза и 5-6 години глава да не кренат. Секоја лига има една двигателна екипа, а кога Серие А беше убаво првенство а гледање, Јуве беше таа екипа.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Барселона во тие години беше лесен залак и за Рома, така да се пофалиш дека си ја победил таа Барселона со оваа сега, нема логика, сепак тоа се статистики кои остануваат, Браса си е Браса, Јуве си е Јуве, без разлика кога било :)

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Барселона во тие години беше лесен залак и за Рома, така да се пофалиш дека си ја победил таа Барселона со оваа сега, нема логика, сепак тоа се статистики кои остануваат, Браса си е Браса, Јуве си е Јуве, без разлика кога било :)

Барселона е лесен залак за сите не само за Рома доколку играе фер. ;)
Инаку читам Лацио-Јувентус судија Роки :pos: биче јако :icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Барселона во тие години беше лесен залак и за Рома, така да се пофалиш дека си ја победил таа Барселона со оваа сега, нема логика, сепак тоа се статистики кои остануваат, Браса си е Браса, Јуве си е Јуве, без разлика кога било :)

Затоа и пишав во продолжение, Јуве истата таа година го победи и Реал на Зидан, Фиго и Роналдо кој беше на исто рамниште со денешнава Барса.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.171
Овие од Јувентус ќе ги убие носталгија... :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Овие од Јувентус ќе ги убие носталгија... :)
Нема да ме убие носталгија воопшто. Гледај како почна муабетот на оваа тема поназад некоја страница. Јас знам да прифатам и тешки времиња за мојот тим и не робувам на титулите. Впрочем аеродромец сум и навивам за МЗТ, тоа доволно кажува колку трпение имам:)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
8.039
Поени од реакции
14.171
Нема да ме убие носталгија воопшто. Гледај како почна муабетот на оваа тема поназад некоја страница. Јас знам да прифатам и тешки времиња за мојот тим и не робувам на титулите. Впрочем аеродромец сум и навивам за МЗТ, тоа доволно кажува колку трпение имам:)
Тоа е веќе мазохизам :)))
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Меѓу тој Јувентус и овај Јувентус разликата е само Недвед бидејќи тогаш Недвед играше нинџа во тимот..а во другиот дел од тимот нема некоја голема разлика па и би си дозволил да кажам дека денешниот Јувентус е за нијанса подобар во дефанзивниот дел и во средниот дел...само тогаш што го имавте борбениот давидс а сега го имате маестралниот Пирло...затоа не коментирај кога не си го знаеше доволно тимот!
Абе во ред е тоа ама зборот ми беше за изминативе 2 сезони сакав да кажам каков беше јуве, сега моментално е тука негде со тогашниот на Липи :)
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Aко Јувентус се први не значи дека првенството се распаѓа. Тоа само значи дека се враќаат работите на свое место. А сите знаеме дека без јак Јувентус нема ни јака Серија А.
Што се замараш друже со такви кои следат фудабал на резултати.ком пусти децу.....
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.919
Поени од реакции
924
Нема да ме убие носталгија воопшто. Гледај како почна муабетот на оваа тема поназад некоја страница. Јас знам да прифатам и тешки времиња за мојот тим и не робувам на титулите. Впрочем аеродромец сум и навивам за МЗТ, тоа доволно кажува колку трпение имам:)
neshto ne e u redu so tebe decko, najseriozno!
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
neshto ne e u redu so tebe decko, najseriozno!
Епа сега, тоа е исто ко да му кажеш на некој жител на Пјаченца дека со него не е нешто у реду затоа што навива за Пјаченца.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Епа сега, тоа е исто ко да му кажеш на некој жител на Пјаченца дека со него не е нешто у реду затоа што навива за Пјаченца.
Овај умрениот девиангел ти кладе лајк дека Пјаченца ја спомна а тој е нивни фан..а што е најтрагично се срами од тоа и се декларира како фан на јувентус...merda Piacenza
.!.
:D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Што не кажете, дека Удинезе-Рома играле денес :D
Мислам дека вреди да се гледа натпреваров.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Овај умрениот девиангел ти кладе лајк дека Пјаченца ја спомна а тој е нивни фан..а што е најтрагично се срами од тоа и се декларира како фан на јувентус...merda Piacenza
.!.
:D
Зошто merda? Што ти направиле кутрите Пјаченца?:) Јас барем имав причина да ги мразам одвратнине Палермо и сега кога ги победивме викендов ми беше мило речиси исто ко да сме ги победиле Интер или Милан. Пјаченца е греота да ја мразиш.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom