Разликата во години

Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Абе ја сум ептен Педобер, ама некако и ептен малку е тоа 14. Ама ако ептен си решил и има 14, боље да изгледа као 20. :) Знам многу девојки што на тие години изгледаат доста зрело, ама навистина не се. Така што, мисли му ја...
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Добро ај ако можи нешто ко совет или слично...Значи ја имам 19 години а таа има 14....Иако е чудно..мене ми беше чудно....ја сакам како никоја досега....Таа го вели истото... Исто така вели дека нејзе годините не и пречат....сепак ја сум во ситуација во која незнам што да направам...Како би се справил со ова? Имаме супер комуникација...се гледаме и сите тие работи....се однесуваме како типичен пар...само како да се изразам...неофицијално...дури се немаме ни бакнато уште....
Абе ептен мала оваа бе изгледа уште не е ни средно. Мој совет почекај ја барем уште 2-3 години/
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Добро ај ако можи нешто ко совет или слично...Значи ја имам 19 години а таа има 14....Иако е чудно..мене ми беше чудно....ја сакам како никоја досега....Таа го вели истото... Исто така вели дека нејзе годините не и пречат....сепак ја сум во ситуација во која незнам што да направам...Како би се справил со ова? Имаме супер комуникација...се гледаме и сите тие работи....се однесуваме како типичен пар...само како да се изразам...неофицијално...дури се немаме ни бакнато уште....
Можете да пробате иако сте двајцата релативно млади, без разлика што девојчето е 14, арно ама ќе треба ептен многу да внимаваш со неа, таа е во почеток на пубертет, хормони до плафон, којзнае какви се сплетки може да те начекаат, затоа остави лангзам само посебе да си тече, може би сте ептен загреани еден за друг сепак и двајцата сте тинејџери де, изљубете се, истрошете тоа вишокот хормони па ќе видите што било всушност, ма да овие ситуации се бааги конфјуз, ако е девица па аууу ти посакувам една вреќа среќа, оти има да те испоти песто на саат :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:40 PM ---
Абе ептен мала оваа бе изгледа уште не е ни средно. Мој совет почекај ја барем уште 2-3 години/
Мала... бевме мали ние на времето на 14 години, овие сега се на господ бељата.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Можете да пробате иако сте двајцата релативно млади, без разлика што девојчето е 14, арно ама ќе треба ептен многу да внимаваш со неа, таа е во почеток на пубертет, хормони до плафон, којзнае какви се сплетки може да те начекаат, затоа остави лангзам само посебе да си тече, може би сте ептен загреани еден за друг сепак и двајцата сте тинејџери де, изљубете се, истрошете тоа вишокот хормони па ќе видите што било всушност, ма да овие ситуации се бааги конфјуз, ако е девица па аууу ти посакувам една вреќа среќа, оти има да те испоти песто на саат :)
--- надополнето: Nov 23, 2011 2:40 PM ---

Мала... бевме мали ние на времето на 14 години, овие сега се на господ бељата.
Ама за него е мала. Го фаќа закон може да скапе во затвор
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
Ама за него е мала. Го фаѓа закон може да скапе во затвор
Па затоа треба малку паметно да игра, затоа што ако ја откачи ако не штима нешто има одма да го пријави у полиција за силување... какви се расипани мозочиња имаат страв човек да го фати.
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Па затоа треба малку паметно да игра, затоа што ако ја откачи ако не штима нешто има одма да го пријави у полиција за силување... какви се расипани мозочиња имаат страв човек да го фати.
На денешно време има секакви, па затоа викам да се пази. Да оцени каква е. Па на крај јраева ако толку се сакаат нека пробаат,но доста внимателен да биде.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.744
Поени од реакции
19.923
На денешно време има секакви, па затоа викам да се пази. Да оцени каква е. Па на крај јраева ако толку се сакаат нека пробаат,но доста внимателен да биде.
Знаеш колку може да смири хормони у него и он не баш толку зрел за да може толку самоконтрола да употреби јбга, ако го збесне има да ја откости, е после тоа ќе му ја мисли кога ќе е касно :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Добро ај ако можи нешто ко совет или слично...Значи ја имам 19 години а таа има 14....Иако е чудно..мене ми беше чудно....ја сакам како никоја досега....Таа го вели истото... Исто така вели дека нејзе годините не и пречат....сепак ја сум во ситуација во која незнам што да направам...Како би се справил со ова? Имаме супер комуникација...се гледаме и сите тие работи....се однесуваме како типичен пар...само како да се изразам...неофицијално...дури се немаме ни бакнато уште....
nikako so dete ce imas seks be :tapp:(n)
aj gledaj tamu imas eden kup devojki ne preteruvaj lesno e da ti stavata lisici tesko e da gi trgnes :cautious:
 

Ceci0

Captain
Член од
20 јануари 2011
Мислења
334
Поени од реакции
208
Полека бе луѓе не прам муабет за секс ја :D....За тоа можам да ја почекам....Иначе стварно изгледа 2-3 год поголема од шо е....Поради тоа и ја загледав....после разбрав дека е 14...(добро сега уште малку 15)...ама веќе беше касно тогаш.... Зборував за врска...понатаму се во свое време ако тргни работата... Сакав само да слушнам ваше мислење дали да почниме да одиме ко нормален пар или и за тоа да ја почекам :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Полека бе луѓе не прам муабет за секс ја :D....За тоа можам да ја почекам....Иначе стварно изгледа 2-3 год поголема од шо е....Поради тоа и ја загледав....после разбрав дека е 14...(добро сега уште малку 15)...ама веќе беше касно тогаш.... Зборував за врска...понатаму се во свое време ако тргни работата... Сакав само да слушнам ваше мислење дали да почниме да одиме ко нормален пар или и за тоа да ја почекам :)
i ovie se stegnati kako cekaat novajlii nemas pojma (y)
vo zatovr mozes da vlezes ko dzepcija i da te izraduvaat od pozadi posto si zaedno vo celija i so ubiec i so kakvi se ne karakteri a tie se tuka dozivotno druga zabava sem to nemaat.
misli prvo na to posto od koga ce vlezis tamu za se ce plajkas ako nemas plajkas so drugo.
ili pak kese ne ti bega :pos:.
od tolku slobodni devojki se stavas vo nepotreben rizik
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
jas imav 18 a on 14 a izgledase postar od mene i koga go prasav mi rece deka 18 i on......ne znaese ni da pusti jazik a jas si vikam deka loso mu ide tehnicki ne pomisliv deka se nema l_pano do sega i se nauci so tek na vreme toest posle 1mesec koga konecno doznav deka e detiste.....i si izede kotek
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
663
Поени од реакции
719
jas imav 18 a on 14 a izgledase postar od mene i koga go prasav mi rece deka 18 i on......ne znaese ni da pusti jazik a jas si vikam deka loso mu ide tehnicki ne pomisliv deka se nema l_pano do sega i se nauci so tek na vreme toest posle 1mesec koga konecno doznav deka e detiste.....i si izede kotek
:pos: :pos:
сори за офтопик али едноставно :pos:
Да не ти се закани дека ќе те пријави во полиција ?
Ќотек, он малолетник, сексуална злоупотреба, не ти е бегало затвор :pos:
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Хммм може да има разлика во години ама да биде разумна,да не биде претеризам како што има случаеви по 7-8 години.Највеќе до кај 2-3 години.
Јас мислам 2 години и 6 месеци. И да ја тепа по дома, нема гајле се додека се до две години и 6 месеци разлика во години. ИСто и мора да е белец, православен, и да има плата од 15 илјади денари до 18 илјади денари.
 
Член од
8 октомври 2011
Мислења
249
Поени од реакции
65
:pos: :pos:
сори за офтопик али едноставно :pos:
Да не ти се закани дека ќе те пријави во полиција ?
Ќотек, он малолетник, сексуална злоупотреба, не ти е бегало затвор :pos:
ehehe bese mnogu zagreano kaj smee da me prijavi
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Имам двајца познаници кои се во врска со женски помали за 10 години, имаат исти сваќања за животот и меѓусебно разбирање. :)
Лично не сакам постари од мене ни пак моја генерација само помлади за -4 до -6 години т.е никако помала од 19 години :D :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom