Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ќе видеме до кога ќе траат плодовите, за едно коло ќе се скапат. Кажи фрлил е пара на судиите ;)
Уште колку време имаш во план да се бедираш и да пишуваш глупости ?!

Пато и Панче го почнаа тролањето со глупости,ама ти бе кај и да е ќе ги јадеш за кратко време.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Овој денешен натпревар многу ме постети на Јувентус-Џенова од пред две години кога Јувентус беа во катастрофална форма(слична на денешната на Интер) и тогаш Дел Пјеро се фрли онака ношалантно (надвор од казнетиот простор) на резултат 2-2 и судијата свирна непостоечки пенал за конечно Јувентус да победи...Денес за голот на Мота е скоро слична ситуацијата..но проблемот тука е во тоа што вашите ограничени хејтерски мозоци не заприметуваат или не сакаат да видат дека во скеоја ебана лига поголемите клубови имаат поголеми привилегиии од судиите и сигурен сум дека денес ќе беше идентичен случај да се работеше за Милан или Јувентус....
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Овој денешен натпревар многу ме постети на Јувентус-Џенова од пред две години кога Јувентус беа во катастрофална форма(слична на денешната на Интер) и тогаш Дел Пјеро се фрли онака ношалантно (надвор од казнетиот простор) на резултат 2-2 и судијата свирна непостоечки пенал за конечно Јувентус да победи...Денес за голот на Мота е скоро слична ситуацијата..но проблемот тука е во тоа што вашите ограничени хејтерски мозоци не заприметуваат или не сакаат да видат дека во скеоја ебана лига поголемите клубови имаат поголеми привилегиии од судиите и сигурен сум дека денес ќе беше идентичен случај да се работеше за Милан или Јувентус....
Не живееме во минатото, гледаме колку е сурова сегашноста и иднината на интер со такво стенкање...
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.871
Поени од реакции
23.213
Не ми никако јасно како Барзаљи, Бонучи, Ранокија и компанија се во репрезентација покрај еден ваков Канаваро.

Како игра типот свака му част, моментално е најдобар Италијански ЦД , кој кур му е на Прандели ?!?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Jубенташи дојде ред да зборат за судии и судиски неправди!Кој парадокс човече...
Судиите рекоа Јувентус не е виновен.Чудна работа е тој правниот систем...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Кога Интер би победувал со вакви голови во наредните 5 натпревари јас би бил позадоволен отколку да победува 10-0 без судиска помош во наредните 10 натпревари.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
АЈ , да не се фураме ...Мота гол од офсајд , тој на каљари голот може беше , може не ....

Your point ? Треба да се линке по 2000000 пат видеото од 2009/10 за грешките на судиите на мечевите Милан/Рома/Јубе ?

Или можда треба да се спомнат гадовите Таљавенто и Роки ???

Јадете говна пошто сте искомплексирани до смрт - 6 Пенала имаат свирнато против Интер до сеа , против Јуве и Милан толку немаат свирнато у задњиве 10 год + у Серија Б кога сте играле .!.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ау луѓе судииве срање,катастрофа се незнам кај им се очите!!Порано беа многу подобри,сега ако не заебат минимум 7 утакмици не се луѓе!цц...:tapp:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Мацолени оде во групата на Роки и Бриги. Кога играат големите екипи дефинитивно треба судија од страна а не овие од Италија шо се прават болни мајмуни.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Не ми никако јасно како Барзаљи, Бонучи, Ранокија и компанија се во репрезентација покрај еден ваков Канаваро.

Како игра типот свака му част, моментално е најдобар Италијански ЦД , кој кур му е на Прандели ?!?
Шо му фали на Барзаљи не ми е јасно.Иначе уште од порано сум се прашувал зошто Канаваро не добива воопшто шанса да заигра за Италиа.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Овој денешен натпревар многу ме постети на Јувентус-Џенова од пред две години кога Јувентус беа во катастрофална форма(слична на денешната на Интер) и тогаш Дел Пјеро се фрли онака ношалантно (надвор од казнетиот простор) на резултат 2-2 и судијата свирна непостоечки пенал за конечно Јувентус да победи...Денес за голот на Мота е скоро слична ситуацијата..но проблемот тука е во тоа што вашите ограничени хејтерски мозоци не заприметуваат или не сакаат да видат дека во скеоја ебана лига поголемите клубови имаат поголеми привилегиии од судиите и сигурен сум дека денес ќе беше идентичен случај да се работеше за Милан или Јувентус....
Се сложувам со тебе во потполност за тоа дека поголемите клубови имаат привилегии кај судиите во одредени моменти. Арно ама имам само едно прашање. Дали вака размислуваше кога тоа се случи на мечот на Јувентус кој што го наведе? Колку што се сеќавам, тогаш тука на форумов се исфрли еден тон плунка за таа ситуација и се збореше како на Јувентус не му дошол паметот од тоа што играл во Серија Б па сеуште е под закрила на судиите и слични глупости. Тогаш Јуве беше не средината на табелата и му беше сеедно дали победил или дали играл нерешено ама сепак беше исплукан до коска на форумов заради таа судиска грешка.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom