Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Па конечно и на нив да им текне да намалат нешто но можеби после нова година но како и да е било какво намалување од нивна страна би било добредојдено за нас,време е веќе и они да намалат цени.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Наводно ќе има намалување на давачките околу телефонската линија, наскоро.
Тоа барем ми го кажа еден од Т-Home, колку е точно, дали ќе бидне и кога, поим немам.
е фала Богу ако има снижување пошто за малку ми фали да ти откажам.при крај ми е договорот.Сите променија или цени или зголемија лимит само они се замишљаат уште
 
Член од
22 април 2011
Мислења
323
Поени од реакции
105
На бројот 142 200 кога се јавувате ќе добиете секретарка и ако сте префрлени на новата платформа ќе каже - цитирам: Вашиот број е успешно реализиран на новата платформа Ви благодариме за (при)јавувањето. Според тоа не е потребно да идат дома според информацијата да менуваат кабли или незнам што само доколку сте со стар модел на рутер тогаш интервенции се потребни изгледа.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
958
Поени од реакции
238
ja nit svrtev na 142200 si vikam daj da vidam dali raboti telefonot povrzan so ruterot i vrtam na mobilniot svoni, odam kaj drugite telefoni koi se povrzani po staro bidejki ne sum gi izvadil kako sto vikaat oni i da gi povrzam so ruterot gledam i oni vrtat nisto ne mi e jasno, vikaat telefonite nema da rabotat po staro treba da gi povrzes preku ruterot bidejki ke odat preku internet a vamu telefonite si rabotat po staro povrzuvanje , pa si rekov sto ima da gi vadam kablite da gi nosam do ruterot kako sto si e taka neka si ostane a iance mi pisuva kaj proverkata za kolku si potrosil deka imam 3 meseca gratis,???!!!
--- надополнето: Nov 16, 2011 9:31 AM ---
А за новата платформа се доплаќа ли нешто?
ne se doplaka nisto
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
е фала Богу ако има снижување пошто за малку ми фали да ти откажам.при крај ми е договорот.Сите променија или цени или зголемија лимит само они се замишљаат уште
Абе види, они секако земаат процент од ONE, бидејќи ги користи нивните линии. Додека има корисници, никогаш нема да ја подобрат услугата, само ако наеднаш почне масовно мигрирање по другите оператори би можеле да се свестат :)
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Абе види, они секако земаат процент од ONE, бидејќи ги користи нивните линии. Додека има корисници, никогаш нема да ја подобрат услугата, само ако наеднаш почне масовно мигрирање по другите оператори би можеле да се свестат :)
А кажи ми дали е сега за сега најбољи Т-home ? ја се размислувам да се префрлам на друг (сега имам 3max comfort+) зашто скапи се овие..али незнам кои ми остануваат???
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.901
Поени од реакции
5.747
А кажи ми дали е сега за сега најбољи Т-home ? ја се размислувам да се префрлам на друг (сега имам 3max comfort+) зашто скапи се овие..али незнам кои ми остануваат???
Najmnogu od Telekom ocekuvaj dupliranje na limitot na internetot okolu nova godina a za poniski ceni ne se nadevaj.Ako sakaa da spustat ceni najprvo ke ja spustea telefonskata pretplata od 350 denari koga ja vovedoa pred desetina godini.I sama gledas deka celi dest godini si stoi istata iako ogromen broj na pretplatnici im otkazaa telefon poradi visokite ceni i konkurencijata.Ako ti e biten internetot i ne zivees vo naselba od drugata strana na Vardar zemi Blizoo.
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Najmnogu od Telekom ocekuvaj dupliranje na limitot na internetot okolu nova godina a za poniski ceni ne se nadevaj.Ako sakaa da spustat ceni najprvo ke ja spustea telefonskata pretplata od 350 denari koga ja vovedoa pred desetina godini.I sama gledas deka celi dest godini si stoi istata iako ogromen broj na pretplatnici im otkazaa telefon poradi visokite ceni i konkurencijata.Ako ti e biten internetot i ne zivees vo naselba od drugata strana na Vardar zemi Blizoo.
Ако зголемат интернет ке се спуштам на понизок пакет и ке биде се океј..сеа за сеа имат малце нет во другите пакети а кај мене у мој реон уште не ставиле оптик:( ги чекам сто год! А Blizoo незнам викаат бугарско срање ке искочи тоа ..
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Od sinoca mi kazaa da cekam da mi javat na mobilen, dali uste da gi cekam ili da vrtam pak na 0800 ili onoj drugiot? Kabli nisto ne sum diral, po staro mi e so spliter. Sabajlevo internetot bese usran, eve sega gledam podobro raboti, mozno e sabajle da rabotele nesto vo centralata. Imam speedport bel ruter.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
А тие што од поодамна што имаат Спедпорт рутер од каде да знаеме дали сме на новата платформа ?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
А тие што од поодамна што имаат Спедпорт рутер од каде да знаеме дали сме на новата платформа ?
Не сте, за да сте треба да дојдат и да преврзад нешто кабли, и тек тогаш ќе сте на новата платформа..
Јави се 0800 12345 и побарај да дојдат, се е бесплатно, неограничен ќе имаш до крај на февруар, а при тоа не подпишвиш никаков договор.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Ne treba voopsto da doadjaat, mene mi kazaa sam da izvlecam telefonski(od bandera sto ti doadja kabelot) dovod od spliter i da go vklucam gore direktno vo ruter. Telefonski kabel za telefoni po doma, go vadis od spliter, i go prikacuvas gore vo ruter iznad onoj za adsl. Spliterot veke nema da ti koristi, go vracas vo kutija od ruterot. Bi trebalo da se javat na mobilen koj ke im go ostavis da ti kazat deka si prefrlen i da proveris. Jas seuste cekam na toj povik, mozebi i ke potrae ne znam.
 
Г

Гучи

Гостин
Како е тој бројот што треба да се сврти? 142-200? вртам и ми вика погрешен број :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom