Економски факултет (reloaded)

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.719
Дали некој знае каков е критериумот на Дракулевски за оценување, конкретно за стратегиски менаџмент колку му е границата за положување,дали може да се положи доколку си имаш точно поени независно од тоа дали имаш од оптичките прашања или прашања на пишување. Фалааа ако знае некој нека пиши
Site prasanja se po 4 boda, i do ctacot i od dopolnuvanjeto, granica e 60 poeni, a od 50-59 ides na uslovno , za da vratis bodovi od nareden kolokvium
 
Член од
14 ноември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
1
ке може ли некој да ми каже од прилика што даваат на колоквум по методи на продажба,каков тип на прашања има,дали се сите со заокружување или не се од таков тип...утре полагам,прва година сум изборен предмет ми е ,ве молам за помош...очекувам повеке мислења.фала ви однапред
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Па дали признава професорот грешки или не , имавме прилика сите да видиме на неколку часа , дава дополнителни поени да затоа никој ништо не рече , ако тебе ти се доволни 2 дена мене можеби 3 ке ми требаат ;) мислев дека тука сме да си помагаме не и да се критикуваме но добро имало исклучоци .
Тоа повеќе беше укажување, а не негативна критика. Макроекономија е предмет што не смееш да си дозволиш само да го положиш туку треба и да го научиш. Со, тоа што ви укажувам дека книгата треба да се прочита и разбере, ќе ти помогнам повеќе отколку да ти го дадам тестот, само работата е дали ти долгорочно гледаш исто како мене. Не ми е цел, некого да критикувам, а уште помалку да омаловажувам. Поздрав и се најдобро.
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Економија на инвестиции каква улога имаат списоците за редовност?
На колку е дозволено да те нема? :D
 
Член од
16 февруари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
2
Државно резултати?
--- надополнето: Nov 15, 2011 1:11 PM ---
Државно резултати?
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Однесување на потрошувачите некој да не ги има сликано резилтатите?
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Дали може да ме пушти на втор колоквиум основи на маркетинг да ја замолам некако или e-mail да и пратам имам 17 бода.Да одговори некој со искуствo :)
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Ме интересираше некој да не ги има сликнато или случајно негде електронски истакнато да не одам само за тоа?
Ги имам сликите на лаптоп, моментално сум во студентски и брзината на аплоад (и воопшто на интернетот) е екстремно ниска, ако сакаш кажи ми индекс или име/презиме по п.п. ќе ти пишам резултат, или ако не ти одговара така ќе мораш да почекаш до доцните вечерни часови кога има помалку луѓе закачено на нет, ќе ги хостирам и ќе ти пратам линкови.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.484
Поени од реакции
68.996
Економисти ај едно лесно прашање :D
Што се суплементарни а што комплементарни производи?
И дали побарувачката зависи обратнопропорционално од суплементарните и правопропорционално од комплементарните?
 
Член од
30 ноември 2010
Мислења
53
Поени од реакции
3
Дали некој е упатен околу финансиски пазари и институции, ме интересира условно пуштени на втор се оние кои имаат од 20 па нагоре некој нека појасни оти незнам дали сум положена?? фалааа
--- надополнето: Nov 15, 2011 4:10 PM ---
Дали некој е упатен околу финансиски пазари и институции, ме интересира условно пуштени на втор се оние кои имаат од 20 па нагоре некој нека појасни оти незнам дали сум положена?? фалааа
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Дали може да ме пушти на втор колоквиум основи на маркетинг да ја замолам некако или e-mail да и пратам имам 17 бода.Да одговори некој со искуствo :)
Колку бодови ти фалат?
Во принцип професорката не допушта такво нешто, особено никако преку e-mail.
Можеш да се обидеш да ја замолиш да те пушти на втор, а прв да го преполагаш во јануарска.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.933
Поени од реакции
12.431
Математика можам да одам на увид и ако иам положено? Пошо на соопштението беше јасно истакнато дека термин за увид има само за тие што паднале, а јас положив ама некако со малце поени, сигурна сум дека задачите ми се точни па сакам да видам кај е грешката.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.361
Поени од реакции
25.059
Математика можам да одам на увид и ако иам положено? Пошо на соопштението беше јасно истакнато дека термин за увид има само за тие што паднале, а јас положив ама некако со малце поени, сигурна сум дека задачите ми се точни па сакам да видам кај е грешката.
Мој совет - не оди. Драге е комплициран чоек, не си барај беља за џабе чим си положила :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom