Фан Клуб: Јувентус

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
^Не претеруј не е до толку,треба да направи многу повеќе срања од ова,за да го споредиш со Балотели :D.Иначе престрога е казнава за едно каснење на тренинг,како што тврдат играчите.Па и пијани да дошле(што не верувам дека се толку глупи да го направат тоа) 50 меча казна е премногу.Им отиде цела репрезентативна кариера.

11-11-11 NEDVED!!! :D
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
момче, читај малце, ти пишува подолу кој е. Габриел Апелт, еден од двајцата браќа што ги зеде Јувентус летово. ;)
Абе на тој и ми заличе само не бе сигурен да прашам за да се осигурам!Поздрав!
 

Dino-Juve

Juve Per Sempre
Член од
20 октомври 2005
Мислења
1.147
Поени од реакции
458
Маркизио асистент на првиот гол Пепе на вториот, Буфон пенал одбрани , се враќа стариот Буфон е тоа тие Јувентус Форцаа Јуве!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: B92

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.582
младиот дефанзивец на Јувентус,Фредерик Соренсен во понеделник е во Скопје,со настап за малдата репрезенатција на данска.
 

B92

Член од
14 октомври 2011
Мислења
331
Поени од реакции
129
Еве го Чиле , 4-0 !!! Абе тренерот глуп без видал , кармона и другите ќе играш СВИЊО!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.283
Поени од реакции
16.759
Onaka promo ne e ni zavrseno na brzinka napraeno


--- надополнето: Nov 12, 2011 2:41 AM ---
Љуфнав буквата кај search nema veze :D
 
Член од
12 ноември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
значи овој Марота сигурно има некое еврејско или влашко потекло. Ги намали платите на фудбалерите и сега другарчињата од Милан трошат скоро дупло повеќе пари од Јуве. Само ми е жал што Капитано е на дното на листата од најплатените фудбалери во Јуве. А гнидата Амаури најгоре http://novasport.mk/Vest.aspx?id=670&GroupId=2
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
значи овој Марота сигурно има некое еврејско или влашко потекло. Ги намали платите на фудбалерите и сега другарчињата од Милан трошат скоро дупло повеќе пари од Јуве. Само ми е жал што Капитано е на дното на листата од најплатените фудбалери во Јуве. А гнидата Амаури најгоре http://novasport.mk/Vest.aspx?id=670&GroupId=2
Амаури му јеба матер на сите .
Го исцаде Јувентус .
Марота не ми се свига со тоа сто он само штеде .
Убеден сум 101 % дека го имавме Агуеро ако овој не ја заебеше цела работа ,иако можеби сакал да игра лига на шампиони немаше да биде проблем и онака нема играно во та лига .
--- надополнето: Nov 12, 2011 3:55 PM ---
http://novasport.mk/Vest.aspx?id=670&GroupId=2
Амури 3,8 милини евра .
Лука Тони 3 милиони евра хахахаахаха .
јАКИНТА 3 МИЛИОНИ ЕВРА .
Буфон си вреде за парите .
 
Член од
12 ноември 2011
Мислења
16
Поени од реакции
5
Амаури му јеба матер на сите .
Го исцаде Јувентус .
Марота не ми се свига со тоа сто он само штеде .
Убеден сум 101 % дека го имавме Агуеро ако овој не ја заебеше цела работа ,иако можеби сакал да игра лига на шампиони немаше да биде проблем и онака нема играно во та лига .
--- надополнето: Nov 12, 2011 3:55 PM ---
http://novasport.mk/Vest.aspx?id=670&GroupId=2
Амури 3,8 милини евра .
Лука Тони 3 милиони евра хахахаахаха .
јАКИНТА 3 МИЛИОНИ ЕВРА .
Буфон си вреде за парите .
Амаури + Тони + Јакинта = 9,8 милиони евра нето ( околу 18,5 бруто оданочени) го чинат Јувентус оваа година. Ако дојдеше Агурео и му дадевме плата од 7 милиони евра нето (еве 14 нека е бруто) пак ќе беше поевтино, а и малиот ќе дадеше 7-8 гола до сега. За илустрација тројцава немаат дадено ни еден
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Амаури + Тони + Јакинта = 9,8 милиони евра нето ( околу 18,5 бруто оданочени) го чинат Јувентус оваа година. Ако дојдеше Агурео и му дадевме плата од 7 милиони евра нето (еве 14 нека е бруто) пак ќе беше поевтино, а и малиот ќе дадеше 7-8 гола до сега. За илустрација тројцава немаат дадено ни еден
Сите тројца заедно немаат дадено гол хахахаа не ме зафркавај .
СИТЕ ТРОЈЦА ЗАЕДНО НЕМАТ ЕДНА МИНУТА ИСТРЧАНО НА ТЕРЕН А ЗА ГОЛОВИ Е ВЕКЕ МИСЛОВНА ИМЕНКА .
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
А на пример најдобрите играчи сезонава заедно зимаат 3.5 милиони а тоа се Џакерини, Пепе и Барзаљи :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom