Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Првиот проблем го оправив, 1 При секое стартување на PC ми се стартува како од почеток - односно во My Documents се губат папките (знам каде да ги најдам не е тоа проблемот) и се појавува основната тема - XP, како да оправам да не се губи меморијата (ако е до меморијата) односно да не стартува се од почеток?, е сеа вториот несака и се отвара тој прозорец што го дадов, 2 При секое стартување на PC се појавува следниов прозорец:

Па како да го оправам да не се покажува (пробав со re-install на .NET 2.0 ама несака)?
Прозорецот што го даде лево долу има копче за приказ за детали на грешката. Во најмала рака пишува која апликација е таа што ја предизвикало. Види таму, стави го сликичето тука со отворени детали или ископирај го текстот сеедно.
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Без надеж за помош но сепак ке прашам.Земав во сервис еден лап топ сименс е7110 имаше пасворд на биос и го ресетирав со вадење на батеерија на биос.На наредното вклулување ми даде 020F: Password locked: disk 0 .Знае ли некој како може ова да се поправи или не.
--- надополнето: Nov 6, 2011 2:27 AM ---
Без надеж за помош но сепак ке прашам.Земав во сервис еден лап топ сименс е7110 имаше пасворд на биос и го ресетирав со вадење на батеерија на биос.На наредното вклулување ми даде 020F: Password locked: disk 0 .Знае ли некој како може ова да се поправи или не.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Без надеж за помош но сепак ке прашам.Земав во сервис еден лап топ сименс е7110 имаше пасворд на биос и го ресетирав со вадење на батеерија на биос.На наредното вклулување ми даде 020F: Password locked: disk 0 .Знае ли некој како може ова да се поправи или не.
Тешко.....да се поправи...
сепак пробај ..т.е. види

http://forum.ts.fujitsu.com/forum/viewtopic.php?f=20&t=13491
http://www.rockbox.org/lock.html
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
HELP!!!!
Kaspersky анти-вирусут детектираше Win32.Diple.xac кој ми напраиви куп бељи, како прво ми ја сокри содржината на хардовите. Немам пристап ни до старт-менито, десктопот на кој имав шорткати за старување на програмите е празен... Kaspersky проба да го избрише или стави во карантин, ама не може. Кажувајте и помагајте, морам веднаш да најдам чаре зашто имам куп итни работи да завршам со компјутеров!!! Благодарам
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
HELP!!!!
Kaspersky анти-вирусут детектираше Win32.Diple.xac кој ми напраиви куп бељи, како прво ми ја сокри содржината на хардовите. Немам пристап ни до старт-менито, десктопот на кој имав шорткати за старување на програмите е празен... Kaspersky проба да го избрише или стави во карантин, ама не може. Кажувајте и помагајте, морам веднаш да најдам чаре зашто имам куп итни работи да завршам со компјутеров!!! Благодарам
Да скенираш преку SafeMode??
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Да скенираш преку SafeMode??
Исто се случува и во safe mode, не може да го избрише. Нејсе, со Malwerbyte's Antimalware го решив, само што ќе се козам додека ги вратам сите шорткати назад, а и иконите во таск-бар. Како и да е, благодарам.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.706
Поени од реакции
27.667
Некој да користел програм за фамилијарно стебло?
Без гуглање, и јас знам тоа, ако некој има користено и е задоволен нека предложи.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.167
Поени од реакции
8.467
Imam desktop i lap top, do pred dva dena normalno funcinirase sve so internetot, sega desktopot ne mi otvora internet, koga probvam da go uklucam,samo se pokazuva toa krugot deka bara ama ne otvora do kraj, mozebi ke otvori samo pola strana i tolku, ako moze nekoj da kaze za sto se raboti.
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
едно прашање,
коа идам у Device Manager, коа ќе отворам Processors, иам 2 , Inter(R)Pentium(R) CPU 3.06GHz. што значи тоа?
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Еден другар има проблем , кога збориме на тим спик додека тој зборува го слушам него (микрофонот) и звуците од кај него од позадина . Му реков да проба да намести Recording Device но неможел , блокирано било... Некое чаре?
 
Член од
28 февруари 2009
Мислења
284
Поени од реакции
138
Јас сакав да се информорам нешто околу јачината на мојот компјутер.. во последно време имам проблем со графичката ми сецка, посебно на игри.. Тоа ме насочи да отворам на Windows Experience Index.. Дефинитивно грфичката ми е слаба.. Дали и како можам тоа да го решам..
Untitled.png
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Јас сакав да се информорам нешто околу јачината на мојот компјутер.. во последно време имам проблем со графичката ми сецка, посебно на игри.. Тоа ме насочи да отворам на Windows Experience Index.. Дефинитивно грфичката ми е слаба.. Дали и како можам тоа да го решам..
Прегледај го приврзокот 35935
Купи си нова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom