The world is not enough
3 мај 2006
5.415
181
Сезонава ме потсеќа како пред 2 години, и тогаш еден куп нерешени на гостински терен, и секогаш стандард се примаа 2 гола од 3 шута.

Маскерано денес заеба на 2та гола, Иниеста мораше да погоди по топката од Санчез и тоа е. Секако теренот влијаеше многу, ама и Билбао играа многу пожртвувано, трчаа цел натрпевар и постојано ја сецкаа играта со ситни фаули.

Сепак имам впечаток дека ако од почеток на 2ро полувреме запнеа како по примениот втор гол, исходот можеше да биде поинаков. ВО некои натпревари сезонава премногу незаинтересирано делуваат.

Сепак рано е во сезоната има време да се исправат грешките. Секако и Реал ќе мора да гостува и тука и на Местаља, а немаат ни со Севиља играно, нормално и Класикото.

Tоni

ILLYRIAN
26 февруари 2009
13.639
10.237
И за нив врнеше де, али и самиот знаеш дека поројниот дожд и локвите на теренот ја утепаа играта на Барса, ако си играл фудбал некад на сличен терен ќе знаеш колку е тешко, едноставно топката едвај се движи, а играта на Барса се заснова баш на течна игра по земја, нешто што беше невозможно вечерва, го знаеш тоа и самиот.
И некој што од вчера почнал да гледа фудбал знае дека друг тек ќе имаше натпреваров во нормални услови за игра.
Не барам никакви оправдувања, искрено задоволен од резултатот во однос на условите за игра, има уште многу да се игра, долга е нивата за копање.
Си нашол кому да објасниш :D

14 септември 2011
577
179
уште колку нерешени и порази ќе имате сеознава...ехееееее...да се надеваме само дека за сите нив ќе имате оправдување и ќе се жалите на нешто..закон сте..ќихче..:pipi:

179
и шо сеа..ако немате порази и најјаки сте..бравоо..затоа имате сто нерешени..а и тие сто нерешени ви се у стота плус минута извадени..ви се ближи времето..како и да е..на крај сезона ќе видиме што како..:cool:

464
Така е, со Севиља во последна минута се спасивме, со Милан исто, да не беше последната минута немаше да извадиме нерешено...

323

Долови добра поента со постов, Реал немаат играно со појаките тимови, само со овие второкласниве играат досега. Но нашата шанса се знае каде да ја бараме, не во нивните грешки, туку во Ел Класико.

9 март 2009
999
392
Јас колку што знам,имаме 4 нерешени оваа сезона,три на гостински терен и една на домашен терен..иначе колку што знам јас,со Реал Сосиедад водевме 0:2 по првиот дел,а они изедначуваа,со Валенсија дадовме гол 75 минута,а со Севиља игравме 0:0,така да само на овој меч дадовме гол на крајот во 90 мин...
иначе да и јас мислам така..дека ни се ближи крајот:pos:,јас мислам дека нема потреба да чекаме крај на сезона,може уште сега да ги прогласиме Реал за шампиони..:tapp:

Iceboy

17.280
17.959
Титула се освојува со малите екипи, а не во дерби-натпреварите. Тоа е правило, а досега со мали екипи имаме кикс само со Сосиедад, другите два кикса се во дерби натпревари на гости со Валенсија и Билбао. Така да сезонава засега е одлична за мене, можеби не е како тоа што се навикнавме да гледаме во претходните 3 сезони, ама е доста добро.
На крај краеви Не бега Реал 13 бода, бега 3 бода.