Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Оваа пауза заради баражите добро ќе ни дојде очекувам за 2 недели да се вратат сите играчи од повредите и пак да играме како што игравеме на почетокот на сезоната
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
^ Ај тие сликите од дресовите што спомна преги дека ке ги ставиш после натпреварот :D
Ако ми ветите пред тоа дека ќе палите свеќи в црква за да испадне дека се фалц :pos:

Ok, here we go :cautious:


 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.851
Поени од реакции
14.248
Болтон ни фрлија клетва,неможеме една асално да ја изиграме :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Ферги не знаел за статуата и за трибината, но Фелан му кажал отпосле дека тој знаел и бил у „одборот“ што го спремил тоа. Глејте Ферги што вика за тоа: #SAF: "Mick Phelan knew about it (Sir Alex Feguson Stand) so he is sacked"

хахаха :)

Горда сум што навивам за ваков клуб што направи ваков благодарнички гест, вистински клуб кој знае да ги цени луѓето кои придонесоа за големите успеси.

хахаха овој па овој па Lindegaard: "I'd be thrilled to have just one seat out there named Anders Lindegaard." Следете го на Твитер, ми изгледа на забавен дечко :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.445
Поени од реакции
4.006
Си заслужи Ферги ваква работа браво за тоа што направиле Sir Alex Feguson Stand да не беше он Јунајтед ќе беше денес како Еверотн
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Победа си е победа, 1 гол 1 гол , нека му копа на хејтерите шо не можат да дадат ниту еден гол :icon_lol:
Битни се 3те бода ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496












Chief executive David Gill said: "To be at a club of our standing for so long is truly remarkable.

"In that time Alex has established himself as the most successful manager in British football history, winning countless trophies and creating numerous sides admired around the world for their flair and ability.

"Alex's contribution to United has been immense and the magnificent stadium we have here at Old Trafford is a testament to his ability and success.

"The board felt it right to take this unique step, as well as to commission Philip Jackson to create a statue to go alongside his other great pieces here of Sir Matt and the United Trinity.

"These tributes are made with the grateful thanks of the owners, board, staff, players and fans of Manchester United, for the great pleasure Alex has brought us all over a quarter of a century."

Некој ако го најде видеото кога САФ влезе на Олд Трафорд и Гил кога ја презентираше трибината нека го стави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom