Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
videoto e zakon

a eve i nesto so ne sakam da e vistina
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=60479
kolku so razbrav ibra se bunel zosto messi zemal povisoka plata od nego
Ова се чисти измислици... мислите дека Ибра е во позиција да се буни. Тој е најновиот играч во тимот и пазете се бунел зошто МЕСИ земал поголема плата од него. Меси има направено далеку повеќе за тимот. Нешто што Златан нема да го направи никогаш.

Ќе кажам уште еднаш. Ова се чисти измислици:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
На Спорт.ес пишува дека Мата може да си ја откупи својата слобода за 18-20 милјони евра од Влансија и во текот на следните неколку дена да потпише за Барса, со тоа што нормално тие ( 18-20 милјони евра ) потоа би ќе му бидат вратени од Барселона. Значи би добиле одличен фудбалер за тие пари + доста млад, има 21 година.Мислам дека ова би бил добар потег.:nesvest:

videoto e zakon

a eve i nesto so ne sakam da e vistina
http://barcelona.gol.bg/article.php?id=60479
kolku so razbrav ibra se bunel zosto messi zemal povisoka plata od nego
Тоа е тоа.... новинарската глупост е бесконечна.

П.С. сабајле играме во 04:30 против Сиетл, ќе биде интересно:pishtoldz
Денеска температурата во Сиетл, за време на тренингот, била ниски 12 степени:shok:, уфф ладно, ладно.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сабајле да ве видам сите во социјалната група... да го прокоментираме малку натпреварот :):)
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
На Спорт.ес пишува дека Мата може да си ја откупи својата слобода за 18-20 милјони евра од Влансија и во текот на следните неколку дена да потпише за Барса, со тоа што нормално тие ( 18-20 милјони евра ) потоа би ќе му бидат вратени од Барселона. Значи би добиле одличен фудбалер за тие пари + доста млад, има 21 година.Мислам дека ова би бил добар потег.:nesvest:



Тоа е тоа.... новинарската глупост е бесконечна.

П.С. сабајле играме во 04:30 против Сиетл, ќе биде интересно:pishtoldz
Денеска температурата во Сиетл, за време на тренингот, била ниски 12 степени:shok:, уфф ладно, ладно.

Ако беше толку едноставно....мноооооогу клубови ќе ги земеа играчите за ИЧ пари.
ILEGAL DUDE!:)
Мислиш тие во УЕФА нафта пијат кога ги ставиле тие правила.
Ја фатија Победа како мести....мислиш нема да забележат тие (или некои други:)) ваков дубиозен (евентуален) трансфер!?:helou:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ако беше толку едноставно....мноооооогу клубови ќе ги земеа играчите за ИЧ пари.
ILEGAL DUDE!:)
Мислиш тие во УЕФА нафта пијат кога ги ставиле тие правила.
Ја фатија Победа како мести....мислиш нема да забележат тие (или некои други:)) ваков дубиозен (евентуален) трансфер!?:helou:

Also because of the extremely difficult relations between Valencia and Barcelona after the events surrounding Valencia striker David Villa earlier this summer, the player's father would now think about paying that sum himself or through Brazilian player's agency Traffic, of which he is the representative in Spain. Barcelona would then later sign the player without having to negotiate directly with Valencia.

Не е незаконски... Роналдињо се закануваше дека ќе си го откупи договорот ако не го пуштат да си замине од Барселона.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ако беше толку едноставно....мноооооогу клубови ќе ги земеа играчите за ИЧ пари.
ILEGAL DUDE!:)
Мислиш тие во УЕФА нафта пијат кога ги ставиле тие правила.
Ја фатија Победа како мести....мислиш нема да забележат тие (или некои други:)) ваков дубиозен (евентуален) трансфер!?:helou:
не е незаконски бе!

секој играч според ова правило...т.е кога и останува една година од договорот има право на ова правило
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
не е незаконски бе!

секој играч според ова правило...т.е кога и останува една година од договорот има право на ова правило
Прашањето е дали (Мата!?) има 20 милиони во кеш да го стори тоа...правилото ми е кристално јасно...:toe:

Also because of the extremely difficult relations between Valencia and Barcelona after the events surrounding Valencia striker David Villa earlier this summer, the player's father would now think about paying that sum himself or through Brazilian player's agency Traffic, of which he is the representative in Spain. Barcelona would then later sign the player without having to negotiate directly with Valencia.

Не е незаконски... Роналдињо се закануваше дека ќе си го откупи договорот ако не го пуштат да си замине од Барселона.

Незаконски е ако Барселона како клуб на било каков начин преку некакви сметки му даде пари (пред или после трансферот) за истото...
А дали татко му има толку милиони да го откупи договорот...тоа не знам, веројатно доколку овој трансфер таков како што првин го напиша тргне во насока на реализација, ќе биде и те како под лупа на надредените...:toe: институции...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Прашањето е дали (Мата!?) има 20 милиони во кеш да го стори тоа...правилото ми е кристално јасно...:toe:




Незаконски е ако Барселона како клуб на било каков начин преку некакви сметки му даде пари (пред или после трансферот) за истото...
А дали татко му има толку милиони да го откупи договорот...тоа не знам, веројатно доколку овој трансфер таков како што првин го напиша тргне во насока на реализација, ќе биде и те како под лупа на надредените...:toe: институции...
па едноставно може да се реши ова...

Кога Мата ќе потпише со Барса,ќе направат во договорот Барса да и даде 20 Милиони Евра...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
па едноставно може да се реши ова...

Кога Мата ќе потпише со Барса,ќе направат во договорот Барса да и даде 20 Милиони Евра...

Да му даде на кого?
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
На играчот де...на Мата!

Незаконски е алоооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
Ако беше така многу едноставно ќе беше за клубовите да ги земат најквалитетните играчи за евтина пара...па и да им даваат уште 10 мил во кеш за потпис на рака.:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Незаконски е алоооооооооооо!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
Ако беше така многу едноставно ќе беше за клубовите да ги земат најквалитетните играчи за евтина пара...па и да им даваат уште 10 мил во кеш за потпис на рака.:)
па ова зависи дали играчот сака да го искористи ова право...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
па ова зависи дали играчот сака да го искористи ова право...

Да!
Ама ако има пари САМ да си го плати обесштетувањето, а не заинтересираниот клуб пред или после трансферот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Да!
Ама ако има пари САМ да си го плати обесштетувањето, а не заинтересираниот клуб пред или после трансферот.

ама со новиот клуб во договорот прават клубот да и даде на играчот пр.20 мил евра(било за плата за првата година...)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom