Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078


Eве ги тројцата кој се во профилот на Барса. Компани - Maнчестер С. ( 23 год ), Миринда - Сао Паоло ( 24 год ) и Еванс - Манчестер Ј. ( 21 год )
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Само Компани е донекаде реална цел.

Миранда не е некој на кој што Пеп би му верувал. Сигурен сум дека Енрике е подобар од него па Пеп се уште не покажал нешто многу доверба во него.

Еванс е веројатно недопирлив. Ферги не би требало да го продаде. Особено не откако ни го шитна Пике лани.

Ако Еванс побара да си оди затоа што мисли дека ќе добие повеќе време можеби ќе го пушти ама дури и тогаш е тешко.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
реално и јас највеќе го сакам во барса Компани :)
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Мене ако ме прашуваш никој од тие тројцата не сакам ама мислам дека е најдостапен Компани. :D

Ќе почекаме прво да видиме дали ќе се квалификува Шахтјор за ЛШ. Ако не, пак ќе пробаме за Чигрињски.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Мене ако ме прашуваш никој од тие тројцата не сакам ама мислам дека е најдостапен Компани. :D

Ќе почекаме прво да видиме дали ќе се квалификува Шахтјор за ЛШ. Ако не, пак ќе пробаме за Чигрињски.
Чигрински играше во квалификациите, значи нема да може за Барса да игра во ЛШ, нема везе дали ке се кфалификува Шахтјор или не, и квалификациите се важат:smir:
Иначе ни треба некој ефтин 10мил. евра максимум играч од средината и така по враќањето на Кеита и Туре од Африка нема да стапне веќе на терен:helou: Затоа мислам дека Пеп ке се одлучи за некој од барса атлетик, Тиаго,Торес или Руеда можда :toe:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Пеп толку го сака Чигрињски во тимот што сака да го донесе дури и ако не може да игра во ЛШ.

Проблемот е што Шахтјор ја одбија и последната понуда од 22 милиони. Така што сега Барса може да чека и ако не се квалификуваат за ЛШ да го земе за некои 15-17 милиони.

:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
да да апсолутно Меси заслужува....
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958

Незнам дали некаде е постирано видеово... :vozbud:

Легенда!:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom