Фан Клуб: Фиорентина

Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Доколку има лиценца за тренер да ама сепак како што рече ти кој не прашува нас :icon_lol:

Најбитно за мене деновиве е тоа што овој на сликава зверов го продолжил договорот до 2016 год.
А денес му е роденден полни 22 год па нека му е честио и нека продолжи да руши.Среќно Јо Јо :cuc:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Абе и ја не го сакам,нејќев ни да седне на тренерското место,ама кој не прашува нас.Него еднаш прашав,ама не добив одговор.Па затоа пак ќе си прашам.Гледам дека сте по упатени од мене околу случувањата во Фиорентина,па да ми одговори некој, легендата наша Батистута дали има некаква шанса да го видиме на тренерско место?
Ееееј ако тоа се случи стварно не знам што ќе направам : ))) Дај да ургираме да му собереме пари да ја земе лиценцата :D
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Анчелоти тренер Батистута помошник :icon_lol:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Анчелоти тренер Батистута помошник :icon_lol:
Барате мотиватор, а Анчелоти ако е мотиватор јас гла си сечам , изгледа многу малце сте прателе Челзи ....
И да дат гол и да примат , истата фаца ја има , и само стој и гледа никако да мотивира, гледај Леонардо каков мотиватор беше , некаква харизма имаше во себе... гледај Вилас Боаш....Напротив не викам дека не е добар Анчелоти тренер , ама не е мотиватор каков што ти замислуваш.
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
46
Поени од реакции
6
Фацата не мора да значи дека чоекот е немотиватор.Мотивацијата се прави уште у соблекувалната и на полувреме
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Ajde utre se nadevam deka dokolku izgubime ke bide pozitivno toa sto ke go smenat kretenov,dokolku pobedime ke bide dobro za nas,ali ako izigrame nereseno se nadevam deka pak ke go izbacat
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Има некој добар стрим за играва, цело прво полувреме го поминав барајќи и гледајќи од шкарт линкови кај што не се виде ни 5 подавања, а да не засецка.
 
Член од
29 мај 2009
Мислења
748
Поени од реакции
47
Da ne bidam svaten pogresno, ama mislam deka Mihajlovic ne ni e najgolemiot problem, sepak poveke od jasno e deka nema kapacitet covekov da ja vodi Fiorentina, uste od pocetok bev skepticen okolu Miha, ama mislev deka barem ke uspee da gi motivira igracite i deka so toa ke nadopolni za nedostatokot na iskustvo, pa i znaenje, sepak ne se pokaza vo nitu edno, ednostavo ne uspea da prevzeme kontrola vrz ekipata, se izgubi vo formaciite, proba edna, se vrtati na strata, mu se povredi jovetic, i pomina sezona ipol bez nikakov koncept.

Miha ke bide smenet poveke od jasno, no so potoa, se plasam deka i murinho da go donesat so vakva ekipa niso ne pravime, sto da se ocvekuva od ekipa vo koja se ceka ne eden Cerci, komedii da se krstis u tip so ne znae topka da vodi. Za Montolivo so da komentiram, jas da sum nemase voopsto da igra, ne deka neso go mrazam ili deka toj ne e dobar igrac (za fiorentina e i odlicen igrac) ama mora da igra nekoj na koj ke se smeta i po polusezona, vaka nie na polusezona ke mora da stavime nov igrac, na koj ke mu treba najmalce 4/5 utakmici da se uigra so ekipata, i ni odide po gavolite cela sezona.

Corvino ja utna cela transfer politika, ne uspea da gi predvidi nastanite okolu montolivo, ajde i da se soglasam deka nemase dovolno pari od gazdite, mozese da prodade igraci od koi ke zemese dosta pari i ke donese igraci primer Montolivo, Gilardino, Vargas site ovie najverojatno ke si idat u januari, u septemvri sigurno, a sezonava voopsto ne pridonesuvaat.

Vreme da se oporavime ima, ama ne gleam deka Fiorentina e sposobna za takov podvig, se nadevam na uspsen pazar u Januari kolku tolku da spremime ekipa bar za naredna sezona, ama tesko nema volja kaj Della Valle, a ova moze i ni e najgolem problem
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Eve toa go docekav sto trebase.Mihajlovic veke ne e trener i FALA TI BOZE.Nov trener e Dellio Rossi.Po mene dobra opcija,sekogas imal dobar start so novi timovi
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
ах какво олеснување. сега со роси би требало да биде подобро, барем знам дека децава ќе ги растрча, љаич и бабакар веднаш во прв тим :)
да не надеваме на поинтересен фудбал.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Делио Роси ги водеше исто така и Лацио и Палермо..:)
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Е дури сеа Делио Роси ке ве опрае.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom