Tип на денот (Читај правила во прв пост)

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
ajax-1 1.5
bayern-1 1.3
inter-1 1.85
zenit-1 2.0
arsenal-1 1.6
Southampton-1 1.5

west ham-1 1.35

200= 4600
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Дали добро видов дека коефициентот на Ајакс -Динамо Загреб за 1 е 1.5??...па тогаш тоа е тiип на неделата..тука се прави пари со поголем влог бидејќи Динамо Загреб во никој случај неможи да му се спротистави на Ајакс и тоа на гостински терен ако се игра машки со борба..е сега ако ја наместат тогаш...:D
Истот го мислам и за Дортмунд . Германциве ќе ги утепаат утре 100%
 
Член од
5 октомври 2010
Мислења
974
Поени од реакции
308
Срамота е ова со Севиља ова се веќе тешки местенки. 2 кола со ред дома ги мести 1/2. Денес резили, имаа 28/14 удари, додека Гранада до 70та минута со 3/2 удари. Па сега на крајот им ја вртат, и после некој ќе рече не е местено.

Инаку за ЛШ планирам да одам со поголем влог на овие:

Arsenal - Marseille - 1 @ 1.55
Villareal - Man.City - 2 @ 1.60
Ajax - Din.Zagreb - 1 @ 1.50
BATE - Milan - 2 @ 1.50
немој Арсенал да не му текне на Венгерот да им пушти Х на Французите
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Апсолутно се сложувам за Ајакс. Поклон од кладилнициве е 1.50 за нив (во некои супер тип сигурно ќе е и 1.60). Сити мислам дека лесно ќе ги тепа Виљареал таму, иако истадоја гз во 93' претходната, 1.65 коефицент, можеби 1.70 некаде ќе е.

Вака шо ми фаќа око за повеќе пари:

City - 2
Ajax - 1
United - 1
Chelsea - 2

Околу 3.8коефицент би требало да има. Ама ајде прво да преспиеме, па ќе видиме. :D


ps. И се ми ојт умов дека Арсенал нема да тепа против Марсеј. Таму еден шут, еден гол и тоа шо играше отворено Марсеј. Сега ќе игра сигурно позадтворено Марсеј и не се исплаќа за нив 1.50 коеф.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
31
Некој предлог за
Сан Мартин - Банфилд??
 
М

Мартин`

Гостин
ps. И се ми ојт умов дека Арсенал нема да тепа против Марсеј. Таму еден шут, еден гол и тоа шо играше отворено Марсеј. Сега ќе игра сигурно позадтворено Марсеј и не се исплаќа за нив 1.50 коеф.
Ништо чудно и мене ми е сумњива Арсенал не играат ич стабилно знаат со многу послаби тимови да кикснат а и пак со јаки да изненадат.. е сега Марсеј се нешто измеѓу и комотно можат барем еден X да извадат, а да не бидам лаком ваљда и јас ќе ја исфрлам.. и без неа ќе имам 7~ коеф.

Значи овие ќе ги лупнам ..

Милан 2
Сити 2
Ајакс 1
Интер 1

Баерн не излага кец, главава на трупче ја ставам ако излезе :)
1-1 (4+) ќе видиш ;) ќе играат Баерн во корист на Сити а и нив им треба за сигурни да бидат.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Апсолутно се сложувам за Ајакс. Поклон од кладилнициве е 1.50 за нив (во некои супер тип сигурно ќе е и 1.60). Сити мислам дека лесно ќе ги тепа Виљареал таму, иако истадоја гз во 93' претходната, 1.65 коефицент, можеби 1.70 некаде ќе е.

Вака шо ми фаќа око за повеќе пари:

City - 2
Ajax - 1
United - 1
Chelsea - 2

Околу 3.8коефицент би требало да има. Ама ајде прво да преспиеме, па ќе видиме. :D

ps. И се ми ојт умов дека Арсенал нема да тепа против Марсеј. Таму еден шут, еден гол и тоа шо играше отворено Марсеј. Сега ќе игра сигурно позадтворено Марсеј и не се исплаќа за нив 1.50 коеф.
Сити се игра и бидејќи Виљареал е без пола прв состав Роси,Нилмар,Рубен,Кани,Сена.

Сити - 2
Ајакс - 1
Дортмунд - 1
Милан - 2
Јунајтед - 1
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
http://www.betinf.com/champ.htm

корисен сајт

www.dvoznak.com и овој исто

денес не пишам, одмор
Ако се точни информациите, за Виљареал нема да настапи комплетно целиот напад Роси, Нилмар и Рубен. Покрај нив сигурно нема да настапат Кани кој им е дефинитивно еден од најдобрите играчи и Маркос Сена. Башка оваа сезона се катастрофа назад за џабе го земаа Запата. Сити се во одлична форма по победата над Јунајтед и би требало да ја добијат оваа, бидејќи понатаму ги чека средба со Баерн и гостување во Италија. 1.57 според бетексплорер му даваат на Сити.
--- надополнето: Oct 31, 2011 11:30 PM ---
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ако се точни информациите, за Виљареал нема да настапи комплетно целиот напад Роси, Нилмар и Рубен. Покрај нив сигурно нема да настапат Кани кој им е дефинитивно еден од најдобрите играчи и Маркос Сена. Башка оваа сезона се катастрофа назад за џабе го земаа Запата. Сити се во одлична форма по победата над Јунајтед и би требало да ја добијат оваа, бидејќи понатаму ги чека средба со Баерн и гостување во Италија. 1.57 според бетексплорер му даваат на Сити.
--- надополнето: Oct 31, 2011 11:30 PM ---
во спортлајф 1.65 беше денеска..не би требало утре да е намалена
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Lyon - Real луѓе? 1.5 за реал, доколку нема повредени/суспензирани и ова според мене е поклон..
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Гледам на Интер .. 2 коефициент му дале какви шанси има да излезе?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Шо мислите за Кристал Палас - Портсмут ? Ќе биди 1?

Милан - 2-2
Арсенал - Х п.п.

И можно е една од Зенит- Шахтјор / Апоел - Порто да излези 1-2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom