Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

vucko

JuveManiac
Член од
16 јануари 2008
Мислења
192
Поени од реакции
23
Со мало закаснување еве и од мене искрени честитки за фантастичната сезона, навистина беше милина човек да ги гледа како играат, имате тим кој е најдобро мотивиран во Европа, и тоа не само по заслуга на тренерот, таков е менталитетот на Barca, Pep е само вистинскиот човек на вистинско место, просто кажано БРАВО за целиот тим од играчи до чистачи, се надевам и идната година ќе продолжите и достојно ќе ги браните титулите!

Секоја чест!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Фала на сите кои ни честитаа за освоените титули!!!

Него глеам губиме, тешко да ги постигнеме потребните 4 гола за рушење на рекордот. Плус играме со втор тим, така да здравје следната сезона ќе го срушиме и тој рекорд.

Иначе штом Пеп посакува нови играчи за поголем состав, тоа значи дека ќе имаме добро трансфер лето.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne e bitno dali ke se pobede vecer ili ke se izgube
samo edno e jasno deka eto nema da bide najdobar strelec i deka nema da se izramnime nitu da gi pominime tie prokleti ke kazam 107 gola so mi e najkrivo od se
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Веројатно поголемиот дел од трансферите ќе ги завршиме во јуни. Чики и Лапорта секогаш брзо завршуваат со новите играчи.

ne e bitno dali ke se pobede vecer ili ke se izgube
samo edno e jasno deka eto nema da bide najdobar strelec i deka nema da se izramnime nitu da gi pominime tie prokleti ke kazam 107 gola so mi e najkrivo od se
Добро бе не биди толку не благодарен. 107 гола 107 гола сте се фатиле за рекордот ко којзнае колку да е важен.

Мора да се остави некој рекорд и за следната сезона :vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Абе имаат игра младите само голот им фали. Гледам и Чави игра, и Туре.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Меси и Иниеста камења се напраија...ама со дозвола од Пеп!
Инаку тешко им се пише
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Значи на Сител ќе има англиско од следната сезона. Кај ќе гледаме Примера?
 
V

Viktoranius

Гостин
Меси и Иниеста камења се напраија...ама со дозвола од Пеп!
Инаку тешко им се пише
А вечерва ние треба да се напраиме камења, ова мора да се прослави добро.:)

Имаме дозвола и од Пеп.:):)

Иначе примера јас и без тоа не гледав на сител, ќе си гледам на кабелнет на една шпанска што ја фаќам, нонстоп барса ја дават. А ако се погоди и коментаторот за Барса тогаш е лудило.:)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
А вечерва ние треба да се напраиме камења, ова мора да се прослави добро.:)

Имаме дозвола и од Пеп.:):)

Иначе примера јас и без тоа не гледав на сител, ќе си гледам на кабелнет на една шпанска што ја фаќам, нонстоп барса ја дават. А ако се погоди и коментаторот за Барса тогаш е лудило.:)
Сори за офтопик само да прашам...Кабелнет Струмица? Која е таа шпанска :toe:
 
V

Viktoranius

Гостин
Сори за офтопик само да прашам...Кабелнет Струмица? Која е таа шпанска :toe:
Не е шпанска, туку таа на кабелнет шо е програмата, шо се рекламират шо кажуват какви пакете има, епа кога игра Барса се оклучуват на една шпанска телевизија и вршат пренос.

Мислам знаеш на која мислам.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.737
Поени од реакции
9.830
Не е шпанска, туку таа на кабелнет шо е програмата, шо се рекламират шо кажуват какви пакете има, епа кога игра Барса се оклучуват на една шпанска телевизија и вршат пренос.

Мислам знаеш на која мислам.
Инфото...хехе најпопуларна е ;) :helou: Толку од офтопикот сега назад на натпреварот.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дај боже да даваат шпанско на А1, шупациве од Сител врска немаат.
Како и да е, сигурен сум дека и следната сезона ќе ја гледаме Примера на некоја национална телевизија, само да не е МТВ.

Иначе нашиве како да не сакаат гол да им шибнат на Депортиво.
 
V

Viktoranius

Гостин
ЕТООООООООООООООООООООООООООО :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Штета, многу касно му текна. Ајде здравје другата сезона најдобар стрелец.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom