Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Камерата на лап топов ме покажува однопаку т.е ообратно...како може да ја ротирам да си ја наместам нормално? Значи одам во my computer и доле има видео камера...и коа ке влезам сум обратен...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Камерата на лап топов ме покажува однопаку т.е ообратно...како може да ја ротирам да си ја наместам нормално? Значи одам во my computer и доле има видео камера...и коа ке влезам сум обратен...
Кај еден другар го решивме ова со инсталирање на најновите драјвери на графичката.
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Значи нема некои опции кои треба да се наместат..Дали единствено решение е инсталирање на драјвери ?
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Икрено не се разбирам баш од компјутери ...Значи кај првиот линк ми нуди select the type of system you have и треба да одберам нешто...Или да одам од десно кај што пишува atomaticaly detect and instal ? Вие што одбравте конкретно ако може..фала ти мн.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Камерата на лап топов ме покажува однопаку т.е ообратно...како може да ја ротирам да си ја наместам нормално? Значи одам во my computer и доле има видео камера...и коа ке влезам сум обратен...
Истиот проблем го имам и јас, коа го купив лап топот се малтретирав премногу со камерата и не ни знам како ја наместив, али преку driver од камерата нејќеше и пред некој месец пак го форматирав и сеа пак ми е наопаку :)
Ај ваљда ќе ја биде преку графичкава :D
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Икрено не се разбирам баш од компјутери ...Значи кај првиот линк ми нуди select the type of system you have и треба да одберам нешто...Или да одам од десно кај што пишува atomaticaly detect and instal ? Вие што одбравте конкретно ако може..фала ти мн.
Што графичка имаш??? ако не знаеш оди My computer десен клик и Manage и подолу во Device Manager и десно на прозорчето во Display adapters pi[uва што графичка имаш...
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Што графичка имаш??? ако не знаеш оди My computer десен клик и Manage и подолу во Device Manager и десно на прозорчето во Display adapters pi[uва што графичка имаш...
Графичката ми е mobile intel(r) 4 series expres chipset family.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Графичката ми е mobile intel(r) 4 series expres chipset family.
Еве ти видео за да и напраиш update без download, но мене ни тоа не ми помогна, уште сум 180 степени на камерата :) Ако знае некој друг лек нека пише да пробам :cool:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ме мачи еден многу глупав проблем. На јутјуб кога пуштам клипче си се исполнува се, но кога ќе ставам на full screen стопира и се полни повторно. Не е некој проблем, но страшно ме нервира. Пробав ад преинсталирам флеш плеер ама не било до него. Друго чаре?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.506
Поени од реакции
14.146
Ме мачи еден многу глупав проблем. На јутјуб кога пуштам клипче си се исполнува се, но кога ќе ставам на full screen стопира и се полни повторно. Не е некој проблем, но страшно ме нервира. Пробав ад преинсталирам флеш плеер ама не било до него. Друго чаре?
И кај мене е така, а и секаде кај што сум гледал било така.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ме мачи еден многу глупав проблем. На јутјуб кога пуштам клипче си се исполнува се, но кога ќе ставам на full screen стопира и се полни повторно. Не е некој проблем, но страшно ме нервира. Пробав ад преинсталирам флеш плеер ама не било до него. Друго чаре?
И кај мене е така, а и секаде кај што сум гледал било така.
Тоа е зошто на некои видеа фул скринот е 1080п и се лоадира одново по саканиот квалитет, а вие по стандард го гледате на 480 или 360 :)
 
Член од
31 јули 2011
Мислења
270
Поени од реакции
237
Ме мачи еден многу глупав проблем. На јутјуб кога пуштам клипче си се исполнува се, но кога ќе ставам на full screen стопира и се полни повторно. Не е некој проблем, но страшно ме нервира. Пробав ад преинсталирам флеш плеер ама не било до него. Друго чаре?
И кај мене е така, а и секаде кај што сум гледал било така.
Напрајте акаунт на јутуб и кога се логирате има едно Stay sign in. Значи да останете логирани дури не се одлогирате. После Settings>Playback setup>I have a slow connection. Never play higher-quality video и Save. Со ова кога кликате фулскрин нема да се подесува на 480p. Пример ако одберете 720p и потоа фулскрин останува така.
--- надополнето: Oct 21, 2011 5:59 PM ---
Упс не видов:)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
ми треба мала помош инсталирав најновиот драјвер за графичката карта и сега кога активирам интерфејсот на драјверот и чекам ли чекам нејќе да ми отвори зошто тоа така прв пат ми се случи чаре??? инаку графичката ми е радеон ХД 6870.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Камерата на лап топов ме покажува однопаку т.е ообратно...како може да ја ротирам да си ја наместам нормално? Значи одам во my computer и доле има видео камера...и коа ке влезам сум обратен...
ASUS ли ти е лаптопот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom