Tип на денот (Читај правила во прв пост)

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Лацио е денес мислам најсигурна 2 .
Можно е да ја изиграм сингл . Во аристократ е 2.45
многу играчи не им играат на Лацио пази,исто Тотенхем од прва постава само десниот бек Волкер што игра друг нема ниеден..

за сингл
Anderlecth A2+ (2.50) во Депортиво/Бетпоинт да даде 2 гола против Штурм..
за тикет

Club Brugge 1 (1.90)
Stoke 1 (1.50)
Lok.Moscow 1 (1.40)
PSG 2 (1.75)

Brose Basket(-6.5) 1 (1.90)
Metalurg 1 (1.45)
Din.Kiev 1 (1.70)
Standard 1 (1.65)

AZ Alkmaar 1 (1.40)
Rennes 1 (1.80)
PAOK 1 (1.30)
Nalbandian D. 1 (1.30)

Од NHL Boston мислам ќе тепа многу слабо имаат само една победа по 6-7 кола одиграни а минатата година играа финале немам инфо дали продале многу играчи но денеска против Торонто мислам ќе тепаат.Од Кошарките Евролига ми се свиѓаат Барселона со хендикеп мислам дека ќе ги отепа слаби се Олимпија скрос нов тим имаат и каде каде се послаби од лани,исто Загреб е очаен таа мислам да ја врзувам со ситните и сингл да ја играм Брус Баскет се одлични ги задржаа сите играчи од лани + земаат 3 квалитетни засилувања така да мислам ќе изгубат над 7.Загреб игра очајно дома изгуби од Партизан во прво коло на Јадранска лига 30 разлика потоа изгуби и од Хемофарм.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
ќе изиграм

Локомотив 1 (ги гледав последната во руско првенство точно дека со комбиниран состав играа против еден од послабите екипи ама дечките растур прават - течна и прецизна игра, скоро секој напад шанса за гол, АЕК мислам многу тешко да земе бодче)

Рен 1 (кециштето на Бласт xD, потполно се согласувам)

Стоук 1 (се мислам и за НГ како посигурна варијанта бидејќи англичаниве ГОЛ НЕ ПРИМААТ, може и сигурна победа па ќе видам што ќе ставам, во последен момент ќе одлучам : D)

и ПСЖ 2 (далеку подобар состав имаат од Слован и срамота ќе биде ако не земат три бода од Братислава)

ова иде на поголема уплата и плус едно ливче онака истресено од ракав

Штурм ГГ
Шалке 2-2&3+
Спортинг 1&2-3
Лацио прв дава гол
и Билбао НГ
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Од NHL Boston мислам ќе тепа многу слабо имаат само една победа по 6-7 кола одиграни а минатата година играа финале немам инфо дали продале многу играчи но денеска против Торонто мислам ќе тепаат..
Пошто следам NHL , можам да ти кажам дека Bruins се ланските шампиони , оваа сезона се 2 победи 4 порази . За Bruins можам да ти кажам дека не го сменија тимот многу , голман им е сеуште легендата Tim Thomas ( типов е ко Van Der Sar или Buffon ) . Срцето на тимот ( Lucic , Krejci , Savard , Thorton , Chara , Boychuck ) се сеуште во тимот , ама не играат ко шо треба .
Проблем е тоа што во 6 натпревари одиграни оваа сезона , на само 1 дадоа повеќе од 2 гола.
Втор проблем е дефанзивата кај шо постојано прават penalties и скоро нонстоп се со играч помалце .

Горните 2 причини се главни за слабата игра на Бостон.

Е сега Торонто пак моментално е силен само заради еден играч кој оваа сезона дојде токму од Бостон и се вика Phil Kassel ( 7 гола на 5 натпревари ).

За денешниотмеч не знам шо да ти предложам , пошто Торонто вчера играше со Winnipeg и победи на пенали 4:3 , а Бостон одмараше 2 дена . Најверојатно under 5.5 , ама ако Бостон продолжат да добиваат исклучувања на секоја утакмица, лошо им се пише.

Иначе Бостон ќе биде без Savard и Krejci вечер ...
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
многу играчи не им играат на Лацио пази,исто Тотенхем од прва постава само десниот бек Волкер што игра друг нема ниеден..
Од утакмицата со Рома нема да играат тие што се повредија . Раду левиот бек а може ќе игра ако е спремен , Броки и Клосе .
Не гледам причина каде не би ги совладале Цирих кој во швајцарска лига скоро се пред зона за отпаѓање .
Лацио нема победени во Лига Европа а по изјавите во Италијанскиве весници читам дека сакаат што подолго да играат во Европа.
Диас , Биава и Конко во одбрана играа со Рома а земени се и денес
Во среден ред Матузалем , Хернанес и Ледесма
И напред земени се Роки , Козак , Сисе и Скули . Од овие 4 некој двајца ќе играат напред .

Мое мислење е со кој 11 и да излезе Лацио се 2 класи подобри од Цирих.
Коефициентот лаже да стаиш пари . Ја стаив 700 денари , после може ќе доставам уште

Еве кој се повикани за денес

Portieri: Bizzarri, Marchetti, Scarfagna;

Difensori: Biava, Cavanda, Diakitè, Dias, Konko, Lulic, Radu, Zauri;

Centrocampisti: Cana, Gonzalez, Hernanes, Ledesma, Matuzalem;

Attaccanti: Cisse, Kozak, Rocchi, Sculli.
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Добро ај да видеме вака :

Бриж 1 @ 1.95
Рен 1 @ 1.7

vk koef - 3.31

Е сега ако одиграм 1-1 и X-1 на 4 тикета во комбинации , минималниот коеф што го прават двата 1-1 е 8,8, а максималниот коеф ( двата X-1 ) е 25.85 . Да вложам 2000 денари на сите 4 тикета ( по 500 од тикет ) , минимален профит би ми бил 2.400 , а максимален профит би ми бил 10.925. Значи не добивка , зборам за профит.
додека само дабл со чисти кецови со уплата од 2000 дава 4620 ќар ...

А пример ако биде Бриж 1-1 Рен X-1 , на уплата од 500 , има профит од 5520 ...

Планирам нешто вака да одиграм ...
комбинирај ги реал и барса од кошарка со една од фудбал и ете ти коеф над 2 за големи пари ако планираш да играш
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Од утакмицата со Рома нема да играат тие што се повредија . Раду левиот бек а може ќе игра ако е спремен , Броки и Клосе .
Не гледам причина каде не би ги совладале Цирих кој во швајцарска лига скоро се пред зона за отпаѓање .
Лацио нема победени во Лига Европа а по изјавите во Италијанскиве весници читам дека сакаат што подолго да играат во Европа.
Диас , Биава и Конко во одбрана играа со Рома а земени се и денес
Во среден ред Матузалем , Хернанес и Ледесма
И напред земени се Роки , Козак , Сисе и Скули . Од овие 4 некој двајца ќе играат напред .

Мое мислење е со кој 11 и да излезе Лацио се 2 класи подобри од Цирих.
Коефициентот лаже да стаиш пари . Ја стаив 700 денари , после може ќе доставам уште

Еве кој се повикани за денес

Portieri: Bizzarri, Marchetti, Scarfagna;

Difensori: Biava, Cavanda, Diakitè, Dias, Konko, Lulic, Radu, Zauri;

Centrocampisti: Cana, Gonzalez, Hernanes, Ledesma, Matuzalem;

Attaccanti: Cisse, Kozak, Rocchi, Sculli.
Нападот не ми се допаѓа ... Cisee e ок , ама другите ... Клосе на последните 6 утакмици даде важни голови за Лацио , ќе им фали денес .. средината е ОК , дефанзивата е ОК ... Цирих се мртваци , губат од екипи ко Луцерн , Ксамаск .. ама имат одличен напад .. шо знам мене ГГ ме влече , ако Лацио даде гол
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.906
A Bilbao 1
Ren 1
Az Alkmar 1
ALL IN
Зошто Рен 1?Гледам огромен коеф. за Селтик..Со втор тим да не ќе игра Селтик?Пошто знам дека Тотенхем во главном ги одмараат првотимците во ЛЕ.Ако продолжат вака никој нема да се интересира за ЛЕ.
--- надополнето: Oct 20, 2011 2:16 PM ---
Пошто следам NHL , можам да ти кажам дека Bruins се ланските шампиони , оваа сезона се 2 победи 4 порази . За Bruins можам да ти кажам дека не го сменија тимот многу , голман им е сеуште легендата Tim Thomas ( типов е ко Van Der Sar или Buffon ) . Срцето на тимот ( Lucic , Krejci , Savard , Thorton , Chara , Boychuck ) се сеуште во тимот , ама не играат ко шо треба .
Проблем е тоа што во 6 натпревари одиграни оваа сезона , на само 1 дадоа повеќе од 2 гола.
Втор проблем е дефанзивата кај шо постојано прават penalties и скоро нонстоп се со играч помалце .

Горните 2 причини се главни за слабата игра на Бостон.

Е сега Торонто пак моментално е силен само заради еден играч кој оваа сезона дојде токму од Бостон и се вика Phil Kassel ( 7 гола на 5 натпревари ).

За денешниотмеч не знам шо да ти предложам , пошто Торонто вчера играше со Winnipeg и победи на пенали 4:3 , а Бостон одмараше 2 дена . Најверојатно under 5.5 , ама ако Бостон продолжат да добиваат исклучувања на секоја утакмица, лошо им се пише.

Иначе Бостон ќе биде без Savard и Krejci вечер ...
Не знам што коеф. ќе биде за Бостон да победи ама ако е околу 1.50 или повеќе тоа е топ.Мислам дека вечер ќе победи Бостон иако сум фан на Мејпллифс.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Од утакмицата со Рома нема да играат тие што се повредија . Раду левиот бек а може ќе игра ако е спремен , Броки и Клосе .
Не гледам причина каде не би ги совладале Цирих кој во швајцарска лига скоро се пред зона за отпаѓање .
Лацио нема победени во Лига Европа а по изјавите во Италијанскиве весници читам дека сакаат што подолго да играат во Европа.
Диас , Биава и Конко во одбрана играа со Рома а земени се и денес
Во среден ред Матузалем , Хернанес и Ледесма
И напред земени се Роки , Козак , Сисе и Скули . Од овие 4 некој двајца ќе играат напред .

Мое мислење е со кој 11 и да излезе Лацио се 2 класи подобри од Цирих.
Коефициентот лаже да стаиш пари . Ја стаив 700 денари , после може ќе доставам уште

Еве кој се повикани за денес

Portieri: Bizzarri, Marchetti, Scarfagna;

Difensori: Biava, Cavanda, Diakitè, Dias, Konko, Lulic, Radu, Zauri;

Centrocampisti: Cana, Gonzalez, Hernanes, Ledesma, Matuzalem;

Attaccanti: Cisse, Kozak, Rocchi, Sculli.
Добар е значи составов не е толку лош ако игра Хернанес нема врска тој ја влече играта Сисе не е лош во последно време тука е во средина и Ледесма,одбраната е ок ако играат како што треба кој и да игра напад ќе даде гол.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.906
Stoke има 87 % на 0-2 гола во Премиер лигата , во Европа лигата групната фаза е 50%.
Ама Макаби е екипа која има 5/8 3+ во Израелската лига , и 50 % 0-2 во Европа лигата ...

Јас размислува за 0-2 тука , ама очигледно е дека Макаби нема одбрана , додека Стоке има солиден напад , најверојатно ќе игра со двојца напаѓачи , на располагање ги има Џонес , Крауч и Волтерс , сите способни да дадат по еден гол на просечна екипа ко шо е Макаби.

Па според ова мислам дека најпаметно ќе да е да се одигра на 3+ или Стоук Т1 2+ па дури и двојна победа на Стоке @ 3.00 .
"50 % од натпреварите во ЛЕ им се 0-2."Па две утакмици имаат играно во ЛЕ.Ова во превод значи едната им била 0-2 а другата 3+.Слободно можеш да кажеш и дека 50 % од натпреварите во ЛЕ им се 3+ ;)
--- надополнето: Oct 20, 2011 2:28 PM ---
Stoke има 87 % на 0-2 гола во Премиер лигата , во Европа лигата групната фаза е 50%.
Ама Макаби е екипа која има 5/8 3+ во Израелската лига , и 50 % 0-2 во Европа лигата ...

Јас размислува за 0-2 тука , ама очигледно е дека Макаби нема одбрана , додека Стоке има солиден напад , најверојатно ќе игра со двојца напаѓачи , на располагање ги има Џонес , Крауч и Волтерс , сите способни да дадат по еден гол на просечна екипа ко шо е Макаби.

Па според ова мислам дека најпаметно ќе да е да се одигра на 3+ или Стоук Т1 2+ па дури и двојна победа на Стоке @ 3.00 .
"50 % од натпреварите во ЛЕ им се 0-2."Па две утакмици имаат играно во ЛЕ.Ова во превод значи едната им била 0-2 а другата 3+.Слободно можеш да кажеш и дека 50 % од натпреварите во ЛЕ им се 3+ ;)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Јас ова го одиграв
Локомотив - Аек - 1 1.40
Атл. Билбао - Салзбург - 1 1.40
Спортинг - Васлуи - 1 1.40 5/5
Стоук - Макаби - 1 1.50
Слован - ПСЖ - 2 1.70
----------------------------------------------
Оденсе - Твенте - А2+ 2.30
Цирих - Лацио - 2 2&3 3.92
Стурм - Андерлехт - 2&3+ 3.20 3/5
Хапоел - ПСВ - 2-2 3.20
Стандард - Ворскла - 1 2&3 2.57

Уплата: 60
Добивка: Од 800 до 11 470
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
"50 % од натпреварите во ЛЕ им се 0-2."Па две утакмици имаат играно во ЛЕ.Ова во превод значи едната им била 0-2 а другата 3+.Слободно можеш да кажеш и дека 50 % од натпреварите во ЛЕ им се 3+ ;)
--- надополнето: Oct 20, 2011 2:28 PM ---

"50 % од натпреварите во ЛЕ им се 0-2."Па две утакмици имаат играно во ЛЕ.Ова во превод значи едната им била 0-2 а другата 3+.Слободно можеш да кажеш и дека 50 % од натпреварите во ЛЕ им се 3+ ;)
Wow , you must be a genius ...
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Пошто следам NHL , можам да ти кажам дека Bruins се ланските шампиони , оваа сезона се 2 победи 4 порази . За Bruins можам да ти кажам дека не го сменија тимот многу , голман им е сеуште легендата Tim Thomas ( типов е ко Van Der Sar или Buffon ) . Срцето на тимот ( Lucic , Krejci , Savard , Thorton , Chara , Boychuck ) се сеуште во тимот , ама не играат ко шо треба .
Проблем е тоа што во 6 натпревари одиграни оваа сезона , на само 1 дадоа повеќе од 2 гола.
Втор проблем е дефанзивата кај шо постојано прават penalties и скоро нонстоп се со играч помалце .

Горните 2 причини се главни за слабата игра на Бостон.

Е сега Торонто пак моментално е силен само заради еден играч кој оваа сезона дојде токму од Бостон и се вика Phil Kassel ( 7 гола на 5 натпревари ).

За денешниотмеч не знам шо да ти предложам , пошто Торонто вчера играше со Winnipeg и победи на пенали 4:3 , а Бостон одмараше 2 дена . Најверојатно under 5.5 , ама ако Бостон продолжат да добиваат исклучувања на секоја утакмица, лошо им се пише.

Иначе Бостон ќе биде без Savard и Krejci вечер ...
Има ли NHL снимки на espn america преку ден?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom