Tип на денот (Читај правила во прв пост)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.187
Поени од реакции
84.906
Требаше да тепат другарче , Каха не се ништо посебно , ама единствени кои се замараа да играт баскет кај Фенер беа Онан и Гист , додека оноа нигерчето Сефолоша ( доведеа го од НБА ) беше загубен на терено , а одигра 21 минута и направи милион грешки у одбраната и нападо, посебно при крајо коа ги промаши двете слободни при нерешен резултат ...
Што ги направи ти Каха Лаборал како да се Овче Поле.Не се слаби шпанците.
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Што ги направи ти Каха Лаборал како да се Овче Поле.Не се слаби шпанците.
Не се јаки ко шо беа , јесте да го донесеа Пригиони оваа сезона , ама друг играч немаат . Изгубија 4 клучни првотимци во трансфер периодот , а денес победија само заради 23-те поени на Телетович , шо мавна се погоди типов.
Кажав дека и двете екипи се слаби , пример Фенер на почетокот на 2/4 , цели 4 минути не даде ниеден поен , додека Каха во цела 1/4 дадоа мизерни 12 поена ...
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
9
Аххх Порто здравјето ми го зема бе, па како неможеш да го тепаш тој скапан апоел ко да е некој европски гигант испадна овој цигански клуб:mad:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
Не се јаки ко шо беа , јесте да го донесеа Пригиони оваа сезона , ама друг играч немаат . Изгубија 4 клучни првотимци во трансфер периодот , а денес победија само заради 23-те поени на Телетович , шо мавна се погоди типов.
Кажав дека и двете екипи се слаби , пример Фенер на почетокот на 2/4 , цели 4 минути не даде ниеден поен , додека Каха во цела 1/4 дадоа мизерни 12 поена ...
требаше сингл сиена да ја играме.
галатасарај го фатив и тие нанси или како беа, и сиена, ама фенер јебо ме :D

денес ќе биде добитен ;)
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
требаше сингл сиена да ја играме.
галатасарај го фатив и тие нанси или како беа, и сиена, ама фенер јебо ме :D

денес ќе биде добитен ;)
Cantu - Nancy играа ;)
Сиена не ми беше сигурна , а излезе убедлива победа :)
Галата беше public bet затоа ја скокнав ...

Како и да е нов ден , нови предизвици :noze:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.552
Поени од реакции
1.812
stoke - makabi t.a.

стоке имаат скоро фул тим. само паласиос е неизвесен. се враќа кенвајн џонс и хигнботом
играат дома, а дома се ко во тврдина. видовме како играа дома против манчестер и челзи
макаби имаат големи проблеми во одбраната
на натпреварот ќе судат грчки судии, тоа само не знам дали е добро или лошо

стоке дома игра одлично и очекувам дека ќе победи против макаби вечерва
коеф е 1.50 а може и на голови 2-4
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
stoke - makabi t.a.

стоке имаат скоро фул тим. само паласиос е неизвесен. се враќа кенвајн џонс и хигнботом
играат дома, а дома се ко во тврдина. видовме како играа дома против манчестер и челзи
макаби имаат големи проблеми во одбраната
на натпреварот ќе судат грчки судии, тоа само не знам дали е добро или лошо

стоке дома игра одлично и очекувам дека ќе победи против макаби вечерва
коеф е 1.50 а може и на голови 2-4
Stoke има 87 % на 0-2 гола во Премиер лигата , во Европа лигата групната фаза е 50%.
Ама Макаби е екипа која има 5/8 3+ во Израелската лига , и 50 % 0-2 во Европа лигата ...

Јас размислува за 0-2 тука , ама очигледно е дека Макаби нема одбрана , додека Стоке има солиден напад , најверојатно ќе игра со двојца напаѓачи , на располагање ги има Џонес , Крауч и Волтерс , сите способни да дадат по еден гол на просечна екипа ко шо е Макаби.

Па според ова мислам дека најпаметно ќе да е да се одигра на 3+ или Стоук Т1 2+ па дури и двојна победа на Стоке @ 3.00 .
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Колку за инфо , да си знаете кој тенисери/тенисерки се ризични :

Švedski list "Svenska Bladet" tvrdi da se naš as nalazi među 20 imena igrača za koje se osnovano sumnja da su nameštali mečeve. Troicki pod opomenom

Nameštanje mečeva i utakmica je kancer modernog sporta. Zbog pohlepe pojedinaca ispašta sam sport, ali i navijači, kao i pravi kladioci. Zbog toga je 2008. stvorena Jedinica za teniski integritet koja je zadužena samo za beli sport, i od kako ona postoji situacija se popravlja.
Ta jedinica prati hiljade mečeva godišnje u saradnji sa velikim kaldioničasrkim kućama, ne bi li sprečili prevare. Tako je, ustalom, uhvaćen i naš Dušan Savić koji je zaradio doživotnu suspenziju uz globu od 100.000 dolara.
Iako se zna da da jedinica ima listu teniserki i tenisera na koje najviše sumnja, ona nikad nije zvanično objavljena - sve do sada. Svetu je predstavljena preko etabliranog švedskog lista "Svenska bladet", i ono što najviše zabrinjava, barem naše poklonike belog sporta, je što su se na toj listi našla i dva srpska asa - Janko Tipsarević i Viktor Troicki!
Nije tajna da je Tipsa u nekoliko navrata bio pod prismotrom i da mu je čak pretila i kazna, ali je sve prošlo bez posledica. Ipak, zbog toga se našao na crnoj listi gde je pored njega još 19 asova tenisa (šest žena i 13 muškaraca) za koje se osnovano sumnja da su nameštali mečeve zbog čega je protiv njih pokrenuta istraga. Pored Tipsarevića na crnoj listi se nalaze: Kolšrajber, Davidenko, Ljodra, Staraće, Sepi, Fonjini, Gabašvili, Krivoj, Rohus, Ernandez, Koroljev, Volandri, Odesnik, Azarenka, A. Radvanska, Skjavone, Erani, Kirilenko i Bondarenko.
Pored crne liste, "Svenska bladet" je predočio i spisak tenisera koji se nalaze pod opomenom Jedinice za teniski intzegritet, gde je i ime Viktora Troickog. Pored njega tu su još: Karlović, Čilić, Dabul, Svank, Šardi, Boleli, Kubot, Berlok, Kunjicin, Golubjev, Bogomolov, Devarman, Darsis, Ćipola, Peneta, Vinči, Razano, Oprandi, Cibulkova i Danilidu.

п.с. Забележите колку тенисери и тенисерки има од Италија , Балтичките земји и Русија.
 

Alan Shearer

Newcastle
Член од
6 јули 2011
Мислења
388
Поени од реакции
136
Newcastle tipovi
Tiket
21:05 Zurich-Lazio 2 (2.1)
19:00 AEK Larnaca-Schalke 2 (1.60)
21:05 Slovan Bratislava-PSG 2 (1.60)
denes ke izigram vaka poveke natrepavi na nasata facebook strana Newcastle tipovi
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.513
Поени од реакции
14.180
AZ Alkmaar - Austria W. - 1
Sporting - Vaslui - 1
Lokomotiv M. - AEK - 1
Stoke City - Maccabi T.A. - 1
Ath. Bilbao - Salzbug - 1

Rennes - Celtic - 1
Slovan - PSG - 2
Tottenham - Rubin - 1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom