Најголема беља што ја имате направено

Член од
9 септември 2011
Мислења
30
Поени од реакции
20
Кршење џамови, палење контењери, редење до 6 7 таксиња на една улица, влевање во зграда и прво се качуваме на најгорниот кат и како се симнуваме ѕвониме и тропаме на сите можни врати во зградата, мавање топки снег по полициски коли и после бркање низ целиот град, запаливме сува трава...и целиот рид беше во пламен и тогаш бегавме од шумска полиција, со спреј на еден човек му имам на вратата напишано FUCK YOU! Ја исклучив струјата во целиот хотел, провоциравме албанци во струга и тогаш ни се испофрчкаа со упаљач :pos: си ставив марама и наочари и на рецепцијата го ѕвонев тоа ѕвончето пола саат и така барав упаљач...и повеќе пати имам така направено на рецепцијата и на оваа и се здосади и ми го даде упаљачот :pos: Со кој си, таков си! :)

Едит: Има уште многу бељи кои во моментот не ми текнуваат...а има и некои кои не се за кажување...од други причини :)
ЦАР ! :) Многу од овие случки (освен онаа со хотелот, со натписот на вратата и со провоцирање албанци) ги имаме правено :D
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Програмер сум, и на еден клиент кој изиграваше манга многу многу му хакирав пари од пејпал акаунтот.
Ништо крупно $800 само...
Кршење џамови, палење контењери, редење до 6 7 таксиња на една улица, влевање во зграда и прво се качуваме на најгорниот кат и како се симнуваме ѕвониме и тропаме на сите можни врати во зградата, мавање топки снег по полициски коли и после бркање низ целиот град, запаливме сува трава...и целиот рид беше во пламен и тогаш бегавме од шумска полиција, со спреј на еден човек му имам на вратата напишано FUCK YOU! Ја исклучив струјата во целиот хотел, провоциравме албанци во струга и тогаш ни се испофрчкаа со упаљач :pos: си ставив марама и наочари и на рецепцијата го ѕвонев тоа ѕвончето пола саат и така барав упаљач...и повеќе пати имам така направено на рецепцијата и на оваа и се здосади и ми го даде упаљачот :pos: Со кој си, таков си! :)

Едит: Има уште многу бељи кои во моментот не ми текнуваат...а има и некои кои не се за кажување...од други причини :)
Ти си за во затвор незнам кој те пуштил на форумов.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Програмер сум, и на еден клиент кој изиграваше манга многу многу му хакирав пари од пејпал акаунтот.
Ништо крупно $800 само...

Ти си за во затвор незнам кој те пуштил на форумов.
Ејгиди....евааа... малееее
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
19 март 2011
Мислења
12.879
Поени од реакции
14.314
Имам/е направено многу бељи...Една од поголемите е кога запаливме контињер од тие големте што се закачуваат на камион и го исфрлаат ѓубрето во депонија,контињерот беше полн до горе со картони ѓубре и други лесно запалливе материи.Фрливме само чкорче и се запали цел,гореше 3 дена :LOL:само имаше опасност да се прошири пожарот бидејки над контињерот има едно дрво и гранките му висат баш над контињерот ама среќа не се запалија иначе можеше да биде лошо дека околу има куќи...
Но не ми е интересно кога се прави некому штета највише ме нервира тоа има луѓе кој обожаваат да прават бељи :tapp:,ова со контињерот чиста случајност беше.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.497
Поени од реакции
30.825
., eeehhhh da e samo edna., ., za da skratam ., ......tripati krpen.,.
1.arkada desna
2.gorna usna
3 desno stopalo po cela dolzhina., .....abe mirno dete., nemajkade:)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.522
Поени од реакции
4.304
Ти си за во затвор незнам кој те пуштил на форумов.
Те разбирам де.
7-8 одделение што можело да се очекува тогаш од нас освен нешто паметно...помина тоа време
 

Mila Mina

❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤
Член од
12 ноември 2011
Мислења
649
Поени од реакции
712
Ја заедно со сестра ми сршивме огледало огромно дедека љуљавме некоја кукла и поима немам како успеавме! 4 год дали сум имала...:)
Бев мирна како мала и немав некои бељи правено али затоа коа пораснав ................:ROFLMAO:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Како помал се шетав низ маало и едно ѓубренце имав со мене. И наместо во корпа за отпадоци јас право во првиот двор. Но газдата беше надвор во двор и ме виде. Почнавме со другарот да бегаме, и си викаме ај му избегавме нема да не фати. И кога од уличката излегува полициска кола. :pos: Газдата почна да вика, да урла и полицаецот виде и не застана. Но добро што ништо не ни направи зошто бевме мали и ни рече повеќе да не правиме такви работи. :pos: И ние му рековме добро.
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.256
Поени од реакции
4.860
Уф.... многу бељи имам правено, како помал.... не знам која е најлоша... најверојатно оваа:
На комшијата му ги запалив дрвата во дворот (стари дрва, штици, греди којзнае што имаше) и тоа ноќе, после полноќ, па иделе пожарникари, гаснеле... јас прво ги запалив ненамерно и кога почна да гори, одма почнав да турам вода и си мислев дека го изгаснав... ама не... среќа, можело да помини многу полошо.

Најинтересната беља што сум ја направил.... најдовме со другарите некој стар клуч од оние што се со бројки... беше отворен, го зедовме и го ставивме на една порта во маалото кај еден човек и го затворивме. Кутриот, не можеше цело попладне да излези од дома, седевме подолу на улицата и се смеевме цело попладне... другиот ден кога се вративме, клучот го немаше.

Ко бев помал, немаше место кај што немав појдено, а да не скршам прозорец.

Исто така, интересно беше кога му ги украдовме цреповите со цвеќиња на едни луѓе.... и ги расфрливме по нивните комшии...

На едно место, имаше едно дете, тотален идиот беше... и зимно време беше, секое поминување во уличето, му ги гаѓавме прозорците во дневната со топки снег... и интересното, еднаш татко му или не знам кој беше, ги отвори прозорците (изгледа не чекаше) и во тој момент фииииууу... бам, в лице. Бегање, бегање... со километри бегавме.

Овие моментално ми текнуваат, иначе, порано, немаше ден, а да не напраавам некоја глупост.
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
88
Поени од реакции
15
Каква тема (y)
Осмо одделение, не фатија бубачките .. влегувам во училницата до нас на одмор и еден батка ми дофрли нешто, толку ми фали мене отидов и го фатив за врат и го турнав од стол. Детето греота си имало проблеми со дишењето, никогаш нема да го заборавам тој ден. Едвај го оправија, па класната нивна кога ми викна, па родители па глупости.. Исто во осмо на еден таков како предходниот, они трет час физичко и на одмор излегол со шорцеви. Ни две ни три му ги спуштив.. па тепање па класен педагози психолози.. било поминало :ROFLMAO: Од средно.. што знам. Уште не се десило ништо посебно. Некои мали заебанции секој ден има, ама ништо што би останало запаметено како НАЈ. Инаку памтам зимно време, надвор снег, и се палеше оган пред зграда. Сите деца надвор праиме договори за коледе, и приметивме дека старата жена од зграда е излезена надвор. А никој не ја сакаше пустата, а со цел памет отворила вратата од тераса кај неа. И се собравме сите кој колку петарди има се кај неа дома. Чади ли чади, па ние уште на 3 и пол се правиме другиот ден, демек незнаеме кој е. Памтам другар имаше дома старо југо, и татко му му го дал да заврти еден круг. Овој ми се јави, и да ме повози. Влегувам во кола, се добро, кога му изгасна. Никако не можевме да ја запалиме. И видовме невидовме ќе ја туркаме колата до кај него. А тоа кај него е како удолница малку кога се влегува во дворот. И туркаме така колата, раце ни паднаа и доаѓаме до дворот. Виканвме уште еден другар, и туркаме за да влезе во дворот, а другаров од надвор со отворена врата фатил воланот и врти во двор. И така кој врти кој турка, колата право во шипката на ќошот од капијата. Убаво ја исшминкавме хаубата и дел од браникот. Другиот ден татко му кога видел, било карневали. А колата им била за продавање.. Исто втора година средно однесовме мачка во училница. Се бркавме 10 минути со неа додека да ја фатиме, и да ја однесеме надвор. Има многу... :)
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
-ja imam ukradeno kolata od doma :D
-imam frleno petarda na cas
-isto taka so tenisersko topce ja imam manato klasnata vo glava
-imav skrseno 20-30 retrovizori od grcki koli ..
-sise so mocka ostaena na vrata potpreno i se razbira dzvonis...i ima sto da vidis posle :D
i uste mnogu drugi ne mi teknuva :D :D ...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
ако почнам да пишувам не ми бега идриз така да да не почнувам :D
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
- Се враќавме од тренинг и со фудбалот во рака гледам црно BMW петка паркирано (но беше со затемнети стакла и мислев нема никој) и со фудбалот во хауба опнав....и.............два шамари изедов и влечење за уши ,добро поминав јас мислам....

-Од четврти до први кат во школо скалите беа полиени со сочна ,жолта мочка .Се измочавме 5-6 души во две литра шише , и некаде требаше да го фрлиме оти ќе ѕвонеше за 1 минута и мене среќа ми текна...отварање шишето и од четврти до први кат се лееше мочката , грозно...

-Во школо ,основно носев ѓаволско топче и сакав само да го одбијам од ѕид ,али скршив пет прозори , како успеав да скршам пет прозори со еден удар не знам , имам нека тајна сила...

-Кога викнав полиција оти моите другари нејќеа да си одат од кај мене. Моите беа на одмор 10 дена и на овие им се уарни...али кога видоа полиција леле како избегаа :D
 
Член од
20 јануари 2012
Мислења
65
Поени од реакции
16
Mnogu me iznervira i se stepav so nastavnickata od 4 odd,mavavme po avotbusi i koli,zvonevne na vrata,izdisavme dupnavme nekolku gumi od koli,kamioni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom