Xbox360 гејмери

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Слушајте го модераторот. Ау чекај ја сум тоа бе, тролололол.
А модераторот нека го слуша Амакорд и се ќе биде во ред =)
Ајде деца, нема што да се види овде ... move along ...
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Слушајте го модераторот. Ау чекај ја сум тоа бе, тролололол.

Нека дискутираат и за тоа, не е проблем, темава е за xbox, поточно нашите xbox-и, па да знаеме каде е подобро да ги носиме.

И ај честито за кинектот, земи таму кинектималс и ќе се стопиш, ќе видиш. :)
ок бе пеееер, ја пробав кинектималс, ептен е ср4ушка играта, али од кинект спортс нема боље. Едино Adventures али не баш...
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
ок бе пеееер, ја пробав кинектималс, ептен е ср4ушка играта, али од кинект спортс нема боље. Едино Adventures али не баш...






Предходниве 2 игри ти се на едно двд ги има по торенти.



Мене не ми се допадна ич, но сите останати ја фалат а воедно има и највисоки отцени, обавезно да ја пробаш.



wipeout ја спушташ се собирате дома и нема излегување. ПРЕПОРАЧАНА.

Има уште некој, кој би ти ги препорачал но овие се едни од подобрите сега за сега. Така да овие ти се must have games.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Предходниве 2 игри ти се на едно двд ги има по торенти.

Мене не ми се допадна ич, но сите останати ја фалат а воедно има и највисоки отцени, обавезно да ја пробаш.

wipeout ја спушташ се собирате дома и нема излегување. ПРЕПОРАЧАНА.

Има уште некој, кој би ти ги препорачал но овие се едни од подобрите сега за сега. Така да овие ти се must have games.
Ги избришав сликите да не биде огромен постов. Е па вака. А бе виртуа тенис ја пробав на PC пошто Топ Спин ја играв на конзола и е каде каде подобра т.е. најдобра тенис игра што ја имам играно, виртуа ми беше смешки во споредба. Немам пробано со кинект, ај ќе пробам баш. Gunstringer ја немам изрежано, а у план ми е. А нинџата не ми се свиѓа, ја играв на ајфон али некако не ме бива :)

Child of Eden едино да земам ЛСД па да ми биде интересна, незнам зашто луѓево толку се палат по играва, тешко срање е.

Wipeout утре (т.е. веќе денес) излага 2ката, па ја чекам таа :) Знам дека е добра, баш гледав, и сигурно ќе ја играм.

Иначе неделава ќе излезе уште една Kinectimal Bears (поздрав до Mac) ;)

Јас едвај чекам да излезе вториот дел од Спортс. А ги имам пробано и Carnival games (не е нешто посебно али добра е), Motion games или така нешто незнам како се викаше али полоша игра у живот немам играно. Тие за вежбање игрите не ги играм, само UFC trainer ја симнав али не ја изрежав уште. Dance central е најбоља игра за денсање дефинитивно (јес да не сум ги пробал другите али така ми изгледа) само уште да знаев да денсам :))

Yoostar 2, Body & brain conection и Def Jam Rapstar ми се симињаат сега, иако последнава не е баш за кинект али може да се игра.

Ако имаш некоја друга препорака слободно набаци и ако случајно ја најдеш wipeout 2 пушти линкче
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Brain and body ти е добра игра онака, за заебанција со другари. :)
 

Undisputed

No pain, no gain.
Член од
24 ноември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Има ли некој тука што се разбира во флешување на xbox 360?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не, ама има тука. :)

http://www.xbox360iso.com/

Btw има нов апдејт на лајв, ако ви е со LT 2.0+ немате гајле, апдејтирајте си ако играте онлајн. :)
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
Дечки од кај вадите игри ? јас сакам таа вајпаут да ја извадам ама ја нема на замунда...
Инаку Виртуа тенис не е којзнае што на кинект..а и многу боли рамото :)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Дечки од кај вадите игри ? јас сакам таа вајпаут да ја извадам ама ја нема на замунда...
Инаку Виртуа тенис не е којзнае што на кинект..а и многу боли рамото :)
Јас од piratebay, demonoid и arenabg најмногу, а ако нема на торент од xbox360iso. Wipeout 2 треба денес да излезе така да почекај ќе ја има деновиве ;)
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
помош!! која програма да ја користам за да копирам игра од цд на цд
имам една игра на махел и многу тешко ја фаќа и сакам да ја прережам на вербатим.
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Јас ја симнав ПЕС 2012 и ми побара некој апдејт да напраи и коа напраи сеа сите игри ми ги дава као ДВД да сум стаил, ке треба изглеа флешување со 2.0 Ч)))
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.629
Поени од реакции
52.500
Јас ја симнав ПЕС 2012 и ми побара некој апдејт да напраи и коа напраи сеа сите игри ми ги дава као ДВД да сум стаил, ке треба изглеа флешување со 2.0 Ч)))
Да. Истото ми го направи мене Фифа 12
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
26
Поени од реакции
1
Jас сега си порачав Mw3 Limited Edition Console и ме интересира од кај можам да купам Xbox live Gold Membership за 6 месеци или за 1 година ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom