Дали се сеќавате како станавте фан на вашиот тим?

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Za Bayern Munchen od 97 godina so doaganjeto na najdobriot trener na site vreminja Otmar Hitsfeld !!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.789
Поени од реакции
13.198
За Вардар навивам одкога гледам фудбал. Прв меч што сум бил на стадион и се сеќавам беше Вардар-Спарта, а прв меч што се секавам од Вардар беше Вардар-Цска кој не го гледав ама на татко ми му стигаа пораки на секој 10-15 минути со извештај шо се случило. Се секавам одкоа ни кажаа дека Вардар отишол понатаму свиревме со колата низ грција :) .
Oд странските тимови навивам за Интер од кога знам. Прва утакмица што се секавам е Интер-Милан полуфинале .
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Од копиљ сум за Вардар т.е негде 2001/2002/2003 се сеќавам сум идел со татко ми на Југ.Во тоа време имаше годишен билет за Вардар(нешто слично и сега има од оваа година) и на секоја утакмица си бев редовен :).Од странскиве сум за Ливерпул и почнав да ги пратам негде 2000/01 во тоа време со Michael Owen,Robbie Fowler па и еден Berger.Gerrard во тоа време беше млад и немаше некоја голема минутажа.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
1999 - Манчестер Јунајтед.
Причина - :)
 
М

Мартин`

Гостин
Како мал првен првпат ми купија дрес од Ривалдо поточно од Барселона бидејки како мал само ги знаев Роналдо и Ривалдо (и Ромарио де) и тогаш почнав онака да “навивам“ за Барселона.. но откако дојде Ривалдо во Милан 2002 се преместив да навивам за Милан и тука останав засекогаш.

Значи имам стаж едно 9 години како навивам за Милан :icon_lol:
 
Член од
3 август 2011
Мислења
523
Поени од реакции
105
Како мал првен првпат ми купија дрес од Ривалдо поточно од Барселона бидејки како мал само ги знаев Роналдо и Ривалдо (и Ромарио де) и тогаш почнав онака да “навивам“ за Барселона.. но откако дојде Ривалдо во Милан 2002 се преместив да навивам за Милан и тука останав засекогаш.

Значи имам стаж едно 9 години како навивам за Милан :icon_lol:
mnogu denesni fanovi na milan go imaat storeno istoto, eks fanovi na barca:)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Сезона 2002/2003.... Финалето на ЛШ кога го загубивме од Миланезите :(
Не ме потсеќај ,еднаш од ретките пати ко сум се изнаплакал ко мало дете беше после ова финале :D
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
За Реал од Ерата на Зизу Карлос и компанија.. си купив дрес од роналдо и зизу и така проработи љубовта :$ :D
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Јас имам интересна прича околу ова,најпрво уствари Валенсија ја засакав ко дете..
98/99/00 кога растураа Кили Гонзалес и Клаудио Лопез.
Но тогаш се појавија чичко ми и другар негов,чичко ми за Реал,другарот за Барса.
и пошто барса беше појака(Ривалдо и Фиго играа) се одлучив за Барса.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Пред мноогу години кога за роденден ми купија дрес од Анри(од Француската репрезентација) и од тогаш Gunner и само Gunner !!! :D
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
За Вардар нормално! :)
Растен со приказните на татко ми за Џина, Дончо и останатите мајстори на играта, бегањето од војска да го гледа Вардар и сл. приказни, првиот натпревар на кој ме однесе во далечната 1994-та ми се чини на мои 10 години против Бекешчаба кој заврши 1:1 по еден многу наивен гол кој го примивме. Седевме на Исток, јас со две црвено-црни знаменца во рака, а бе радости! :D Потоа следеа легендарни финалиња на Куп, незаборавните европски утакмици од 2003-та, по што по разните превирања и несредени ситуации неколку години не стапнав на стадион. Се вратив редовно на Југ откако дојде Трифун и од тогаш утакмиците кои ги имам пропуштено се бројат на прсти. Годинава со сезонски билет за на Јужна разбира се! :)

Од странските за Њукасл од 1996-та година, од како потпишаа со Алан Ширер во кого се заљубив од претходно завршеното Еуро 96 и од тогаш ги следам редовно со сите успони и падови! NUFC 'till I die! :D
Од другите лиги си имам исто така екипи кои си ги симпатизирам, Милан, Барса, Порто, Борусија Дортмунд.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.470
Поени од реакции
13.963
Но тогаш се појавија чичко ми и другар негов,чичко ми за Реал,другарот за Барса.
и пошто барса беше појака(Ривалдо и Фиго играа) се одлучив за Барса.
Не знам како си заклучил дека Барса биле појаки, али баш тој период од 2000 година до некаде 2005 година е најсушниот период за Барса во последните 20 години. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom