Хари Потер

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Ги имам читано и не ми се допаѓаат
--- надополнето: Oct 2, 2011 12:59 AM ---

Студирам книжевност така да имам прочитано многу книги, вклучувајќи ја и Зоки Поки
Штом студираш книжевност, веројатно би можел да направиш една подобра анализа, и да си кажеш што тоа не ти се допаѓа во книгите...дали стилот на пишувањето, сиромашниот вокабулар на писателката или што ти ја знам...
Не е забрането да имаш свој став, побогу, што би било кога сите би размислувале на ист начин, но кога нештото ќе го наречеш "глупости" без да приложиш некаков аргумент, тогаш ваквите реакции се очекувани :)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Ги имам читано и не ми се допаѓаат
--- надополнето: Oct 2, 2011 12:59 AM ---

Студирам книжевност така да имам прочитано многу книги, вклучувајќи ја и Зоки Поки
ауу дечко си го утнал факсот дефинитивно...
пошо стварно не ми е јасно како може на милион критичари па и обична раја да им се допаднат книгите и да биде најпродавана книга после библијата... ваљда има нешто.. м? шо мислиш?.. ај да речеме некој ги подмитил да кажат дека е добра..ќе се даде добра отцена... ама народов не е глуп да купува нешто ако не е добро и ако не им се свиѓа/... затоа молим те немој да се брукаш повеќе :)
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
ауу дечко си го утнал факсот дефинитивно...
пошо стварно не ми е јасно како може на милион критичари па и обична раја да им се допаднат книгите и да биде најпродавана книга после библијата... ваљда има нешто.. м? шо мислиш?.. ај да речеме некој ги подмитил да кажат дека е добра..ќе се даде добра отцена... ама народов не е глуп да купува нешто ако не е добро и ако не им се свиѓа/... затоа молим те немој да се брукаш повеќе :)
Ако целиот свет јаде гомна, не значи дека и јас треба да ги јадам;)
--- надополнето: Oct 2, 2011 1:08 AM ---
Штом студираш книжевност, веројатно би можел да направиш една подобра анализа, и да си кажеш што тоа не ти се допаѓа во книгите...дали стилот на пишувањето, сиромашниот вокабулар на писателката или што ти ја знам...
Не е забрането да имаш свој став, побогу, што би било кога сите би размислувале на ист начин, но кога нештото ќе го наречеш "глупости" без да приложиш некаков аргумент, тогаш ваквите реакции се очекувани :)
Во овие книги нема што да се анализира...
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Добро јасно ни е дека немаат сите луѓе ист вкус (некој имаат лош некој добар :pos: ...мајтап). Ама кога веќе даваш некакво мислење треба да образложиш зошто како... Затоа и е форумов... Ако беше работата само да кажиме дали ни се допаѓа или не Хари Потер доволна ќе беше една анкета и толку... :)
 

Nymphadora

Емоцинално незрело џубре
Член од
2 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
1.672
Ако целиот свет јаде гомна, не значи дека и јас треба да ги јадам;)
Имаш право.. ти си знаеш најдобро.. твоето мислење е најточно.. и сите други се улави и имаат вишок пари па не знаат шо прават...
ќе те биде за критичар.... во америка.. таму има иднина за тебе.. веруј ми.. прва прилика да идеш.. бараат луѓе како тебе :D
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Ако целиот свет јаде гомна, не значи дека и јас треба да ги јадам;)

Во овие книги нема што да се анализира...
Ти веќе ги изеде.

Шо бе нема шо да се анализира? Кај си се запишал/а книжевност, оди бери патлиџани
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Штом студираш книжевност, веројатно би можел да направиш една подобра анализа, и да си кажеш што тоа не ти се допаѓа во книгите...дали стилот на пишувањето, сиромашниот вокабулар на писателката или што ти ја знам...
Не е забрането да имаш свој став, побогу, што би било кога сите би размислувале на ист начин, но кога нештото ќе го наречеш "глупости" без да приложиш некаков аргумент, тогаш ваквите реакции се очекувани :)
Велиш сите не размислуваме на ист начин и дека не е забрането да имаш свој став а ти ме напаѓаш бидејќи не размислувам како тебе.
--- надополнето: Oct 2, 2011 1:13 AM ---
Ти веќе ги изеде.

Шо бе нема шо да се анализира? Кај си се запишал/а книжевност, оди бери патлиџани
Оди и бери си ти патлиџани и читај си некоја поквалитетна книга
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Велиш сите не размислуваме на ист начин и дека не е забрането да имаш свој став а ти ме напаѓаш бидејќи не размислувам како тебе.
Ме тераш да си го прекршам сопствениот збор ама ајде. Каде тоа јас те нападнав затоа што не размислуваш како мене!?
...Но да речеш дека нема што да се анализира :eek:
Ако нема што да се анализира, аналогно на тоа нема ни за што да се дискутира, па зошто тогаш ти воопшто пиша на оваа тема...!?
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Оди и бери си ти патлиџани и читај си некоја поквалитетна книга
Книга? Се работи за 7 книги, и незнам зошто ама почнувам да мислам дека немаш врска со Хари Потер и книгите туку само тролаш и билдаш постови.

ајде изгуби се од темава, кисс
 

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.331
Поени од реакции
3.281
Книга? Се работи за 7 книги, и незнам зошто ама почнувам да мислам дека немаш врска со Хари Потер и книгите туку само тролаш и билдаш постови.

ајде изгуби се од темава, кисс
Јас тоа го мислам уште кога рече дека биле глупости :pos:
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Имаш право.. ти си знаеш најдобро.. твоето мислење е најточно.. и сите други се улави и имаат вишок пари па не знаат шо прават...
ќе те биде за критичар.... во америка.. таму има иднина за тебе.. веруј ми.. прва прилика да идеш.. бараат луѓе како тебе :D
Не реков никаде дека моето мислење е најточно
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.280
Поени од реакции
2.000
Не реков никаде дека моето мислење е најточно
Твоето мислење не доаѓа во предвид,никако!
-Нема да прифатам ни да речеш дека не ти се допаѓаат или слично (затоа што не е можно), а не па ти ми кажуваш "глупости".

Немаш право да критикуваш, со оглед на тоа дека незнаеш за што зборуваш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom