Канал 5 ќе ги пренесува натпреварите од најквалитетните европски натпреварувања!

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Абе имаше потенцијал у Златко, требаше да го остават да си направи свој концепт на емисијата...

Не сеа само 60 секунди му даваат, брзозборки кажува... :pos:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.125
Поени од реакции
84.812
ццц а баш се мислев дали да дојдам дома порано или да поседам уште малце со другарите и си викам ај овие и вчера не даваа и денеска нема да даваат
после дознав 4 гола паднало па ми беше криво што не сум ја гледал ама си викам кај ќе ја гледам ако канал 5 не ја давале а на крај испаднало дека ја давале :(
а што така им текна?
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
^Не даваа Зенит - Порто, имаше многу важна турска серија во тоа време и не смееше да се пропушти.

Незнам зошто воопшто откупуваат ТВ права коа не ги даваат утакмиците, еве денес на 5ка ќе нема ЛЕ, туку некоја серија.(n)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.982
^Не даваа Зенит - Порто, имаше многу важна турска серија во тоа време и не смееше да се пропушти.

Незнам зошто воопшто откупуваат ТВ права коа не ги даваат утакмиците, еве денес на 5ка ќе нема ЛЕ, туку некоја серија.(n)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
^Не даваа Зенит - Порто, имаше многу важна турска серија во тоа време и не смееше да се пропушти.

Незнам зошто воопшто откупуваат ТВ права коа не ги даваат утакмиците, еве денес на 5ка ќе нема ЛЕ, туку некоја серија.(n)
Na kanal5.com.mk pisuva deka od 19:00 ke ja davaat Celtic-Udinese i posle od 21 Altetic B.- Psg
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.982
А чекај, јас што не фаќам канал 5+???
Убава е замислата со 5+ и таму да одат со директни преноси, ама ете тоа е проблемот што 5+ е на сателит качена, и тие што немаат кабловска/сателитска неможат да ја следат...тоа е проблемот што постои кај нив или Сител 3 на пример, или Алфа за тие што се надвор од Скопје..глупости е со тоа..

Ама тие мислат дека сите имаме кабловска, па сите ќе може да ја следиме.
Да не ми е ограничен нетот, нема да се замаравме со нив. Ама ќе дочекаме и ние некогаш со неограничен нет да дојдиме.:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.409
Поени од реакции
58.354
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Убава е замислата со 5+ и таму да одат со директни преноси, ама ете тоа е проблемот што 5+ е на сателит качена, и тие што немаат кабловска/сателитска неможат да ја следат...тоа е проблемот што постои кај нив или Сител 3 на пример, или Алфа за тие што се надвор од Скопје..глупости е со тоа..

Ама тие мислат дека сите имаме кабловска, па сите ќе може да ја следиме.
Да не ми е ограничен нетот, нема да се замаравме со нив. Ама ќе дочекаме и ние некогаш со неограничен нет да дојдиме.:)
Јас можам да ја гледам од други места, али онака прашувам. Како они добиваат право на пренос и нели би требало цела македонија да има пристап до таа програма. Не ми е јасно како идат регулативите, затоа се прашувам...
--- надополнето: Sep 29, 2011 4:08 PM ---
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/259985_700b_v1.jpg
Еве... да сватиш колку си мал и безначаен колку е неважно тоа што не фаќаш 5+.
Feel better? :)
Со такви коментатори, сосема е неважно што не фаќам 5+ :)
 
В

Вори

Гостин
Сега искрено да ви кажам,сакам Филе назад да се врати.Емисијата од Жаре е катастрофа,тапа невидена.
Прво и основно.Играат Валенсија-Челзи,а тој ми вика фан на Ливерпул иначе хејтер на истоимениот гостин од погоре и на остантите англиски екипи.Ми вика пропаднат актер кој ништо паметно не кажа освен тоа што постојано напињаше дека Челзи биле пластични!?!?Ало бре будало,не ми водиш емисија на радио Равел.Во спортска емисија си,можеш да не поштедиш од субјективност и од пристрасни коментари.
Исто така се утепа од зборење за Ливерпул,а јас колку што сум запознаен,Ливерпул не игра моментално во ниедно европско натпреварување.Ми го потече со Кинг Кени,некрунисаниот крал и со тоа дека ќе ја земел наскоро титулата Сир.Па Фергусон цел живот ја има таа титула бе нуб,па никому ништо.
Мислам ништо лично фанови на Ливерпул,само ми идеше на живци гостинот.

И најдобриот момент беше кога рече дека Руни бил Шрек :pos:
Па ако Руни бил Шрек тогаш тој што е?Има огледало дома или од многу работа во театар нема време да се погледне.

п.с Тие женските во емисија се ултра глупи.Уште малце им фали да бидат најглупи.Ај што се глупи па и ружни се.И не знаат да зборат.

*се испуцав,сега ми е полесно..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom