Фан Клуб: Пелистер

Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Дечко дај не замарај...
Отидоа Чкембари како шо одат Комити и сите други навивачи....
Туку приберете си ги тие членовите малку...
На секој собир на навивачи кога игра наша репрезентација во било кој спорт правите тепачки....
Ај со Чкембари во Водице ве навредувале,со Пирати шо беше фрката?:)
Абе знаеме како идат сите,само ме изнервира малку што секаде јадеше бурек,Војводи и Комити партиски војници ова она...се виде по 2 дена кој се партиски војници..инаку фркиве се од постарата генерација на Војводи кои сите ги знаат кој се и какви се,не ги оправдуем ама мора да се стае до знаење кој е главен:P

шала нормално:)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Goran16ta човеку неси ли у Литванија?пред 2 дена секаде изеде г.... дека сите навивачки групи кои беја во Литванија се партиски војници,што имаш да кажеш на тоа како отидоа Чкембари денес на утакмица?
Баш ми е мило што некој ме прати и следи секаде каде и да пишам нешто :cool: само продолжи така (y)
Што се однесува до прашњето јас си останувам на тоа што го кажав дека тие што отидоја првиот пат се партиски слуги !
Значи глупаво е и тука за тоа да се расправаме нели оти на форумот е забрането мешање на политика а тоа што се случи беше чиста политика и ништо друго знаеме сите како ж.. му ги даде картите на сите и тој го правеше списокот на партиски подобните за одење во Литванија.Реков и ќе повотрма само за тебе оти гледам си мој фан ако некој требаше да оди прво требаше да бидат кошаркарси навивачи или цпб или фа но јас му дадов преднос на дечките од паркот оти само тие чинам на една утакмица со велика бртнаија излегоја во б.т. да ги бодарат за разлика од сите други .Тоа дека вашата група имаше состаноци за време на предизиборна кампања со министерот за оброзавоние бивши а сега за здраство не сум јас крив за другата група се знае како партијата ги спаси до 2 лига и сега ги прави шампиони и аккао одработваа во камањата и за дилот со мијалков а за пиратите и потрчковите на урко и команија излишно е да се зборува дека и тие се партиски војници исто и фа со нивниот градоначалник ....
Сега да ти појаснам за нас ..значи после првиот пат кога отидија само партиските војнци и изразениот револт од сите други групи на сите страни следуваше рекција од владата и се даде поденкво карти за сите и то апо 20 е сега тие силните најавувани требаше да одат литванија да се видат со нашите исто и тие 20 па да видевме кој се подобри арно ама екој сквиче и не отпатува за 24 часа стапи во бојкот на репрезентацијата убаво ќе беше и тие да одат во авионот и таму да продаваат сила како првиот пат па да видевме што ќе се случеше ;)

ps.на 28 треба да има вондердно собарание и конечно да се реши работата со клубот следна утакмица Недела е со победа јуниор !
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
Турново-Пелистер 1-0
Horizont Turnovo - Pelister 1:0 (1:0)

Minatata sezona fudbalerite na Pelister bea eliminirani vo osminafinaleto na nacionalniot Kup od stipska Bregalnica. Godina podocna po pobedata nad Rudar, celta bese skapo da se prodade kozata i da se obidat zelenite da go iznenadat prvoligasot Horizont Turnovo. Po mnogu zesko vreme prviot mec vo Turnovo donese mnogu pozitivno izdanie na pelisterci, no ne najpovolen rezultat pred revansot pod Tumbe kafe. Bitolcani skapo go platia nevnimanieto vo 14 minuta. Imeno Dragarski zadocni po desnata strana i Stoilov vleta so mnogu odlucnost i go postigna edinstveniot gol na sredbata. Ako fudbalerite na Husein se plasea deka prvoligasot ke pritisne po vtor gol, naidoa na sosema poinakov domakin. Horizont Turnovo nemase sili za pritisok po vtor gol i Pelister redese sansi pred golot na Dimovski.
Vo 51 minuta Blagojce Konjarski izleze sam ovi v oci so Dimovski, no biese centralno i domasniot golman uspea da odbrani. Vednas potoa i Pitoska i Vlade Kitanovski imaa svoi sansi, no rezultatot ne se menuvase. Horizont Turnovo pred revansot na krajot od septemvri vo Bitola izvlece povolni 1:0, sto spored mnogumina e najpovolniot “minimalec” vo dvomec duelite. Pelister ke mora da bide pokonkreten dokolku saka da go vidi cetvrtfinaleto i da sonuva za prezimuvanje vo nacionalniot Kup.


Скопје - Пелистер 3:0
Skopje - Pelister 3:0 (0:0)

Fudbalerite na Pelister vlegoa vo negativen moment otkako na poslednite tri sredbi osvoija samo eden bod i postignaa samo eden gol. Na gostuvanjeto kaj Skopje (dva prvoligasi do minatata sezona) Pelister ne uspea voopsto da vleze vo mecot i od loso do poloso go zavrsi mecot so svojot najtezok poraz vo klupskata istorija vo Vtorata liga. Izbranicite na Husein samo 10 minuti vo vtoriot del mu pariraa na motiviranata ekipa od Avtokomanda, koja e eden od najdobrite domasni timovi vo ligata. Petkovski vo 11 i Samardziski vo 29 minuta na dva pati ja pogodija mrezata na pelisterci. Zelenite ostanaa bez reakcija i dvata gola gi “prizemjija” ambiciite na bitolcani. Prethodno po akcijata na Talevski neopravdano zaradi ofsajd bese ponisten golot na Saso Veljanovski, po akcijata na Talevski. Kapitenot zaradi prigivor bese isklucen i pobednikot vo toj moment bese resen. Do krajot crven karton zaraboti i Toni Pitoska.
Vo vtoriot del nitu zamenite ne uspeaa da ja vratat gostinskata ekipa vo normala, pa od kontranapad Petkovski postigna i vtor gol za finalni 3:0. Po Tikves i Osogovo i ekipata na Skopje se proslavi so ovoj Pelister, koj poleka go gubi cekorot so vodeckite ekipi vo Vtorata liga. Dobra vest e edinstveno sto vo narednite dve kola Pelister igra na domasen teren i mozebi ke uspee da se rehabilitira za vrakanje vo vodeckiot tandem na ekipi.


Сега ти види :cautious:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680
НЕДЕЛА НА 25 СЕПТЕМВРИ Е НАШИОТ 26ти РОДЕНДЕН, ДОВОЛНА ПРИЧИНА ЗА ШТО ПОГОЛЕМ БРОЈ ДА ГО ПРOСЛАВИМЕ ТОА НА ФУДБАЛСКИОТ НАТПРЕВАР ПЕЛИСТЕР - Победа. СТАДИОН ТУМБЕ КАФЕ ПОЧЕТОК 15:00h

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Би сакал да дојдам ама имам еден куп обврски тоа време..цццц....штета..се надевам дека Чкмебарите на чело со Пискачот ќе направат одлична атмосфера иако моментално во клубот не се знае кој јади кој пие!
 
Z

ziko bt

Гостин
Би сакал да дојдам ама имам еден куп обврски тоа време..цццц....штета..се надевам дека Чкмебарите на чело со Пискачот ќе направат одлична атмосфера иако моментално во клубот не се знае кој јади кој пие!
Изгледа годинава слабо ојш на утакмици.Дур не се сменат работи во врвот на групата ке стагнират ама тие нека му ја думат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Изгледа годинава слабо ојш на утакмици.Дур не се сменат работи во врвот на групата ке стагнират ама тие нека му ја думат.
Не одам слабо...вооопшто немам одено поради други причини..порано редовно си одев кога Пелистер играше на Тумбе кафе ..а тоа на чело не мислев буквално фала богу!
 
Z

ziko bt

Гостин
Не одам слабо...вооопшто немам одено поради други причини..порано редовно си одев кога Пелистер играше на Тумбе кафе ..а тоа на чело не мислев буквално фала богу!
Нема везе на место ти беше на чело со него(демек требаше со него,мада ретки се тие шо мислат дека таму му е местото),како и да е после утакмицата со Осогово она шо го видов воопшто не ме бендиса и како во последно време шо одев послабо со Чкембари сеа кревам раце од то,барем дур не се менат работи,ваљда ке се менат работите за брзо време па ке тргни на поарно.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
110
Поени од реакции
63
Ај ете можите тука отворено да си кажите шо ви смета во групата???
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.277
Поени од реакции
5.129

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.075
Поени од реакции
7.680

Како можи бе Пискачо да е воџа бе.:tapp:

Би сакал да дојдам ама имам еден куп обврски тоа време..цццц....штета..се надевам дека Чкмебарите на чело со Пискачот ќе направат одлична атмосфера иако моментално во клубот не се знае кој јади кој пие!
Прво тој не е на чело-воџа на Чкембарите туку е само диригнет во навивањето , што се однесува за клубот си во право но Среда ќе има собрание и треба да го преземат клубот некој спонзори со градските власти и некогашни наши фудбалери ...Што значи се ќе се реши за неколку дена !!!



Ај ете можите тука отворено да си кажите шо ви смета во групата???
Глупаво е тука да се дискутира за проблемите во групата секој кој што сака може ете утре не утакмица да додјде и да критикува и да го искаже своето незадоволство за се и сешто дека има проблеми и дека не е се сјајно сите знаеме но со бојкоти и делби ништо нема да постигниме и револото за тоа што некој замина литванија не се искажува на тој начин и патем му ркеов и на тие што се налутија дека не е тоа решение ,впрочем ние односно секој оди за клубот што го сака не за гага и муфте патувања па да се лути а тие што некој работи ги користат нека му служат не чест !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom