Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Друже завршив јас школо, на приватен факултет сум, и така овој месец морам да поминам 2 испити.
Исто и јас полагам у петок и среда ама не се седнува бе . Црви имам у гзов цел ден у ПМ . Дај нека дојде 8 да ги исплескаме овие . Неможам да издрѓам
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Шо тропаш глупости бе ???
Ние во другите градови шо живееме да не не сме деца на Македонија ???
Африка да не живееме ние ??
Ко ќе се оди да се бодри репрезентација се даваат карти и на другите градови, Скопје не е само Македонија, вака останатите се третирани како сирачиња !!!
Многу ГЛУП потег испадна ова со картите !!!
Батали сеа тоа гледај вечер победа славиме,за картитите ти кажав прашај си во КФМ,они ги даваа карите а зашто само на тие од Скопје,излеа на нив само навивачките групи од Скопје им се познати,али ајде не тапацираме веле за ова,кој отишол отишол,со срека нека им е,да се надеваме дека ке се вратат со победа.

Јас како што дознав и Чкембари отишле 10 души,ама сите заедно за Македонија вечер.;)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
(y)
Јас разбрав дека се очекувало облачно време со грмотевици од трибината кај што ќе бидат нашиве - и некаде во доцните вечерни часови дожд од солзи на 20000 публика
:pos:
Убав, убав филм - дај боже да се оствари одма се упишувам на Драмски :rolleyes:

Едит
Баталете бе испити - имате и наредни сесии за тоа !!! Еднаш игра 1/4 финале нашата ни мила и напатена грутка земја МА - КЕ - БО - НИЈА.
Абе така и ќе биди. Докумантарец ќе се сними а не научна фантастика.
Ако се тепа вечер утре ни факс ќе се види ни ништо.......абе ќе го запалам факултетот ако тепаме :D
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Пуштајте СИтеееееел ОДМААААА
Ауууу морници уште сеа:rolleyes:

Едит за тие што не видоја
Ги даваа нашите на Аеродром - едно добри 50тина души(можеби и повеќе). Коа ја викнаа песната да ти е мака што не си таму. Кажаа повеќето дека ако победиме не се врќаат и ќе ја бодрат репрезентацијата до крај
:cuc:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Дали ќе биде возможно да се игра пред 15.000 Литванци и против домашни судии останува да видиме :)
Едно е сигурно ќе треба да се надмине досега на секој можен начин одбрана на исто ниво во нападот поголема концентрација помалку загубени топки и повисок процент за шут.
 
K

kalimer0

Гостин
Дали ќе биде возможно да се игра пред 15.000 Литванци.
Тоа е она што го пишав неколку страни поназад:
Имаме психичка предност бидејќи ние нема што да загубиме додека нив во главата им се врти прашањето "како ќе реагираат овие 15к ако изгубиме"

Сликава е од некој човек "Пол"

 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Дали ќе биде возможно да се игра пред 15.000 Литванци и против домашни судии останува да видиме :)
Едно е сигурно ќе треба да се надмине досега на секој можен начин одбрана на исто ниво во нападот поголема концентрација помалку загубени топки и повисок процент за шут.
Судиите не се само Литванци, зависит кој ќе ни се паднит. :)
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Сеа на Владо ке му се тресе раката па можда ке погаѓа поише :icon_lol:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Тоа е она што го пишав неколку страни поназад:
Имаме психичка предност бидејќи ние нема што да загубиме додека нив во главата им се врти прашањето "како ќе реагираат овие 15к ако изгубиме"

Сликава е од некој човек "Пол"

:pos: Можно е и ова да се случи, зависит среќата на која страна ќе е.
А можно е Словенија да ја победи на Шпанија бидејќи и Турција ја победи. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom